Iseljenička viza za Ameriku I-130

lijep pozdrav
evo trinaesta godina od aplikacije za useljenje
cini se da je pri kraju.

nesto nam nije jasno
your priority date; 05.12.2005.
case number : sar2010709002
preference category: f3 married sons&daughters of u.s.citizens
zanima nas u vezi djece.
starije je oktobar 1993., mladje septembar 1996.
svi razlicito pricaju, interesuje nas mogu li sa nama jer su sad punoljetni?
 
lijep pozdrav
evo trinaesta godina od aplikacije za useljenje
cini se da je pri kraju.

nesto nam nije jasno
your priority date; 05.12.2005.
case number : sar2010709002
preference category: f3 married sons&daughters of u.s.citizens
zanima nas u vezi djece.
starije je oktobar 1993., mladje septembar 1996.
svi razlicito pricaju, interesuje nas mogu li sa nama jer su sad punoljetni?

ovo pitanje vec ima detaljno obrazlozeno. Pogledajte malo starije postove pa cete naci odgovor.
 
1. da li to znaci da kad stignemo u USA nemamo odmah green card iako nemamo
koliko traje da se dobije ?
2.Sve ovo pitam zato sto bi se starija cerka(25)vratila u BL da se vjenca, Poslije vjencanja za koliko bi njen buduci suprug mogao doci u USA?
Pozdrav.

1. GC se ne izdaje na granici, dodje postom za dve do 4 nedelje na kucnu adresu. Na granici cete dobiti I-551 pecat u pasose. Taj pecat zamenjuje GC i vazi godinu dana. Sa njimm se ponovo moze uci u USA ali savetujem da se ima GC jer mogu nastati problemi na aerodromima izvan US. Ako kcerka ne moze cekati, mozete joj poslati GC brzom postom.

2. Kcerka, kao permanent residetnt, ima pravo da se uda i dovede supruga. Njen suprug spada u kategoriju F2A. Trenutno vreme cekanja je oko 2 godine.
 
Miko, molim te, da li mozes da mi objasnis koja je procedura dalje kad tvoj datum izadje u viza bulletin-u u drugoj tabeli (f4)
B. DATES FOR FILING FAMILY-SPONSORED VISA APPLICATIONS

Srdacan pozdrav t

procedura pocinje nekoliko meseci pre nego sto datum postane current u Visa Bulletin. Petitionar ce dobiti pismo od NVC sa instrukcijama kako da plati AoS i koji dokuenti nedostaju i moraju da se priloze. Beneficiary ce dobiti pismo gde se trazi da se izjasni ko ce mu biti agent.
 
Pozdrav svima:)

Da li je neko aplicirao za Police Clearance Certificate online iz UAE?
To je jedini dokument koji mi jos treba.
Aplicirala sam online i platila, a poslala fingerprint emailom koji im je dostupan na web stranici (mail@dubaipolice.gov.....)

Trebalo bi da stigne na kucnu adresu, da li je neko aplicirao online?
Da li je ovo tacna procedura?

Hvala unapred:)
 
Da Miko, definitivno nesto nije u redu, ja sam takodje f4 par dana kasnije 11.apr. I zavrsila sam sa DS-260 i svim civilnim dokumentima, sponzor I-864 i federalne tax-e, sve poslato u elektronskoj formi i za 3 dana potvrdjeno da je sve ok. Cetvrtog dana je stigao mail da ce me obavestiti za intervju u ambasadi.
Ja bih Jovani savetovala da izabere soluciju komunikacije sa NVC putem e mail-a i slanja svih dokumenata elektronski jer moze brzo nadoknaditi izgubljeno vreme i znatno ubrzati proces dalje.
Poz svima, a prvenstveno Miki koji mi je jednom prilikom bio cist glas razuma i savetom pomogao da ne srljam u neke nebuloze koje sam tog momenta smislila.
 
Pozdrav Mika , petitioner nije menjala adresu posle 2005. Sad smo se svi zabrinuli i ne znamo sta da radimo. Da li ima neki br.telefona na koji da se informisemo? U oktobru dolazi muzeva sestra koja je petitioner pa da li bi bilo dobro da ona sa svim nasim potrebnim papirima ode u Podgoricu u ambasadu? Mnoogo ti hvala!

- - - - - - - - - -

Hvala na savetu, definitivno cemo morati nesto preduzeti
 
Pozdrav Mika , petitioner nije menjala adresu posle 2005. Sad smo se svi zabrinuli i ne znamo sta da radimo. Da li ima neki br.telefona na koji da se informisemo? U oktobru dolazi muzeva sestra koja je petitioner pa da li bi bilo dobro da ona sa svim nasim potrebnim papirima ode u Podgoricu u ambasadu? Mnoogo ti hvala!

- - - - - - - - - -

Hvala na savetu, definitivno cemo morati nesto preduzeti

https://travel.state.gov/content/tr...onal-visa-center/nvc-contact-information.html

najbolje je zvati telefonom. Treba dosta strpljenja da se prodje kroz masinu i dodje do zivog coveka ali je to najbolji nacin da se proveri status slucaja. Ambasada tu ne moze pomoci, oni se ukljucuju tek kad im NVC prosledi slucaj. Za brigu nema razloga, slucaj jos nije postao current. Kada vas datum dodje na red, imate jos godinu dana da pocnete sa procedurom. Definitivno prvo pozovite NVC.
 
Prvo, Veliki pozdrav za Miku. Zaista znače sve informacije koje ste dali i rešili mnoge dileme. Drugo, pitanje za "tamara69", dokle ste stigli....?... obzirom na to da smo u istoj kategoriji F4, moj PD je 16. april 2005 i tek danas sam završio sa aplikacijama. Možda bi i Mika imao šta da kaže.

Hvala puno.
 
Prvo, Veliki pozdrav za Miku. Zaista znače sve informacije koje ste dali i rešili mnoge dileme. Drugo, pitanje za "tamara69", dokle ste stigli....?... obzirom na to da smo u istoj kategoriji F4, moj PD je 16. april 2005 i tek danas sam završio sa aplikacijama. Možda bi i Mika imao šta da kaže.

Hvala puno.
 
Prvo, Veliki pozdrav za Miku. Zaista znače sve informacije koje ste dali i rešili mnoge dileme. Drugo, pitanje za "tamara69", dokle ste stigli....?... obzirom na to da smo u istoj kategoriji F4, moj PD je 16. april 2005 i tek danas sam završio sa aplikacijama. Možda bi i Mika imao šta da kaže.

Hvala puno.

Well, taj PD je za ocekivati da ce postati current u decembarskom biltenu. Ako je sva papirologija gotova, sledeca faza je intervju. Pre toga lekarski pregled i vakcinacija za decu ako je nisu obavili. Radi se o manje-vise formalnosti. Pravi stres ce nastati kad vize budu u pasosima :)
 
Well, taj PD je za ocekivati da ce postati current u decembarskom biltenu. Ako je sva papirologija gotova, sledeca faza je intervju. Pre toga lekarski pregled i vakcinacija za decu ako je nisu obavili. Radi se o manje-vise formalnosti. Pravi stres ce nastati kad vize budu u pasosima :)

Da Miko,...tako i ja mislim....:)....u mom lakom slučaju, nema dece. Šta misliš, kada se može očekivati intervju....?
 

Back
Top