Iseljenička viza za Ameriku I-130

skeleaca

Obećava
Poruka
68
Da li je neko imao iskustvo sa iseljenickom vizom i-130?Majka mi je u americi od 2003god.,u aprili 2006 godine je podnela zahtev za iseljenicku vizu za mene ( I130 IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN)..ako neko nesto zna u vezi sa ovom vizom tipa koliko dugo se ceka ili bilo sta neka kucka.......hvala:worth:
 
Cestitamo :ok:!! Ako bi mogao da napises da li ti je majka USA drzavljanin i dali si ozenjen,koliko godina imas i u kojoj si zemlji rodjen? Da li cekas jos na neki papir ili obavestenje od njih?Ja i moja supruga cekamo od 2006 g a odobrili su nam vizu u Junu 2010 g.Viza je F3 porodicna(ozenjen sin sa porodicom od US CITIZEN).Inace sam rodom iz R Hrvatske a sada zivim u Srbiji.To sto nam je odobreno jos neznaci da znamo kad ce nam dodeliti vize jer su brojcano limitirane po godini.Znam jos 3 koji su dobili sad u Junu a razlicito su vremenski cekali.Ja sada cekam u roku 90 dana neko obavestenje od NVC.Pozdrav i javljaj ako zelis sta se desava.
 
Cestitamo :ok:!! Ako bi mogao da napises da li ti je majka USA drzavljanin i dali si ozenjen,koliko godina imas i u kojoj si zemlji rodjen? Da li cekas jos na neki papir ili obavestenje od njih?Ja i moja supruga cekamo od 2006 g a odobrili su nam vizu u Junu 2010 g.Viza je F3 porodicna(ozenjen sin sa porodicom od US CITIZEN).Inace sam rodom iz R Hrvatske a sada zivim u Srbiji.To sto nam je odobreno jos neznaci da znamo kad ce nam dodeliti vize jer su brojcano limitirane po godini.Znam jos 3 koji su dobili sad u Junu a razlicito su vremenski cekali.Ja sada cekam u roku 90 dana neko obavestenje od NVC.Pozdrav i javljaj ako zelis sta se desava.
Majka je postala njhov drzavljanin 2009 u martu,ozenjen sam od 2009 a u aprilu 2006 su predati papiri ,ne znam da li ce mi to sad praviti problem u ambasadi,juce je keva dobila papir na kome pise da je odobreno ali to ne mora da znaci da cu 100 posto dobiti zeleni karton a opet ne vidim razlog da ne dobijem,isto kao i tebi pise da u roku od 90 dana ce me kontaktirati .imam 30 god. rodjen u srbiji.
\Hoces da kazes to sto su limitirane vize da sad mogu da nam dodele vizu za 2011g ili 2012.....?:dash:
 
Da,tako bi trebalo da bude jer niko nezna kako oni funkcionisu.Moze i duze da traje jer godisnje daju takvih viza 23400 pa po zemljama ih podele.Imaju i neki PRIORITY DATE a po tom VISSA BULLETIN ne pise nam se dobro jer obradjuju 2001 g.Ja mislim da zavisi koliko ima ispred nas takvih aplikacija iz nase zemlje.Znam jedan slucaj kome su odgovorili(taj papir mi sad cekamo u roku 90 dana) nakon 45 dana da trenutno nemaju viza pa kad dodje na red bit ce mu dodeljena.Nadam se da ce nama pisati drugacije tj da ce nam traziti ponovo afiditiv suport I-485 i da se uplate taxe jer onda nam je dodeljena viza i cekamo intervju u ambasadi.To sto ti je odobreno znaci da ides 100% samo da dodjes na red.Kako si ti saznao da ti je odobreno useljenje ako ti je majka obavestenje dobila tek neki dan?Ja do tog papira nista nisam znao isto su mi obavestili roditelje.Pitam samo da vidim da li ima jos neki nacin informisanja.Tako to otprilike treba da bude mada nema nekog pravila,moze pre ali i kasnije da neko zavrsi ceo proces.Ako nesto cujes ili dobijes kuckaj.Pozdrav:bye:
 
i ja proveravam preko tog linka,meni je do 14 06.2010 isto stajalo initial review,onda 16.06.2010 Request for Evidence i salju mi postu da im fali moja krstenica i dokaz od keve da je postala amercki drzavljanin keva im to poslala onda su preskocili :Testing and Interview i Decision i od 18.06.2010 sam na predzadnjem krugu Post-Decision Activity....sad stoji tako i cekam njihov poziv!
 
Cestitamo :ok:!! Ako bi mogao da napises da li ti je majka USA drzavljanin i dali si ozenjen,koliko godina imas i u kojoj si zemlji rodjen? Da li cekas jos na neki papir ili obavestenje od njih?Ja i moja supruga cekamo od 2006 g a odobrili su nam vizu u Junu 2010 g.Viza je F3 porodicna(ozenjen sin sa porodicom od US CITIZEN).Inace sam rodom iz R Hrvatske a sada zivim u Srbiji.To sto nam je odobreno jos neznaci da znamo kad ce nam dodeliti vize jer su brojcano limitirane po godini.Znam jos 3 koji su dobili sad u Junu a razlicito su vremenski cekali.Ja sada cekam u roku 90 dana neko obavestenje od NVC.Pozdrav i javljaj ako zelis sta se desava.

Nisu oni tebi odobrili vizu nego si prošao security check i USCIS je pustio tvoj slučaj u dalju proceduru. Papiri su otišli u NVC i tamo će čekati dok ne dodje tvoj Priority Date. Trenutno se za F3 obrađuju zahtjevi primljeni prije 1 januara 2002. godine. To znači da imaš još dosta da čekaš. Ti poznanici koji su dobili vizu a različito su čekali su vjerovatno bili u različitim kategorijama, pa je to razlog različite dužine čekanja. Pravila su jasna: NIKO ne može dobiti vizu prije nego što dođe njegov slučaj na red, tj. dok mu PD ne postane currnet.
 
OK,naravno da znam da nisam dobio visu,samo sam aprroved,kad dodje moj dan bit ce'Nego koliko si ti cekao za tvoju useljenicku?A bas nisam sigaran da i kod njih nema preko reda,nisu oni bas tako cistunci.Mucka se i tamo.Za pare i usluge sve se moze ako naletis na prave osobe.Ove sto znam su isto F3.Ajd pozdrav i cekamo i dalje.:whistling:
 
Ja sam F4. USCIS mi je odobrio aplikaciju u januaru ove godine. Dobio sam NOA2 u januaru. Slucaj je prebacen u NVC i sad cekam da dodje moj PD. Ocekujem da ce to biti za oko 8 mjeseci. Proces obrade je u zadnja tri mjeseca jako ubrzan tako da pojedine kategorije napreduju po godinu za mjesec (Filipini).

Ne postoji NIKAKVA mogucnost da se nesto dobije preko reda. Ti papiri prolaze kroz mnogobrojne faze pa bi shema prevare zahtijevala mnogo ucesnika (od NVC do ambasada). To je jednostavno nemoguce. Postoje razne "firme" na internetu koje obecavaju ubrzanje procesa za pare ali to je cista prevara.

Ti samo treba da budes strpljiv i da cekas. Kad tvoj datum postane aktuelan onda ces moci preduzeti aktvnosti. Do tada, mozes da se interesujes kod NVC. Ako se tvoj petitioner u medjuvremenu selio, pozovi NVC i promijeni adresu, to je vrlo vazno.

Tvoji poznanici koji su razlicito cekali a u istoj su kategoriji, razlog moze biti samo u tome koliko je ko brzo odradio papirologiju i koliko se brzo kretao datum u viza biltenu.
 
23.07.2010 sam dobio od NVC da potpisem na koju adresu da mi stizu papiri i vec 24.og sam im vratio potpisanooo cekamo dalje:super:

Super vijest! To znaci da je NVC pokrenula procedure za tebe a to opet znaci da oni ocekuju znatno ubrzanje trenutnih datuma koji su current. Trenutno se izdaju vize (za F2B kategoriju u koju si ti spadao u momentu predaje I-130 zahtjeva) za zahtjeve primljene prije 1. maja 2003. a od avgusta ce vize dijeliti zahtjevima od prije 01. januara 2004. Kazem, to je super vijest jer ocekujem da ce doci do dodatnog ubrzanja.

Ono sto mi nije jasno je da li su te ostavili u F2B kategoriji (Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents) ili su te prebacili u F3 kategoriju (Married Sons and Daughters of Citizens) posto su se okolnosti u medjuvremenu promijenile. Tacnije, da li je tvoja majka aplicirala prije ili poslije naturalizacije?
 
Super vijest! To znaci da je NVC pokrenula procedure za tebe a to opet znaci da oni ocekuju znatno ubrzanje trenutnih datuma koji su current. Trenutno se izdaju vize (za F2B kategoriju u koju si ti spadao u momentu predaje I-130 zahtjeva) za zahtjeve primljene prije 1. maja 2003. a od avgusta ce vize dijeliti zahtjevima od prije 01. januara 2004. Kazem, to je super vijest jer ocekujem da ce doci do dodatnog ubrzanja.

Ono sto mi nije jasno je da li su te ostavili u F2B kategoriji (Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents) ili su te prebacili u F3 kategoriju (Married Sons and Daughters of Citizens) posto su se okolnosti u medjuvremenu promijenile. Tacnije, da li je tvoja majka aplicirala prije ili poslije naturalizacije?
ja se vodim jos kao Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents zato sto je keva podnela zahtev pre nego sto sam se ozenio a da li ce to praviti problem kasnije videcu!ja pratim na sajtu http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html visa bulletin i tu kazu da se sad izdaju vize za 01APR05 a u avgustu ce se izdavati za 01AUG05,sto znaci da za jedan mesec odrade cetri......
 
ja se vodim jos kao Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents zato sto je keva podnela zahtev pre nego sto sam se ozenio a da li ce to praviti problem kasnije videcu!ja pratim na sajtu http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html visa bulletin i tu kazu da se sad izdaju vize za 01APR05 a u avgustu ce se izdavati za 01AUG05,sto znaci da za jedan mesec odrade cetri......

Mislim da gledas pogresnu kategoriju. U biltenu za avgust kazu da je 01AUG05 datum za "Unmarried Sons and Daughters of Citizens", tj. za F1 kategoriju. Tvoja kategorija je F2B (01JAN04). U svakom slucaju NVC salje prve papire (AoS i Choice of Agent) onima kojima je ostalo najvise sest mjeseci do njihovog datuma, To znaci da su ce datumi u sledecim biltenima dodatno da se ubrzaju (sto me jako raduje).

Ono sto tebi moze praviti mali problem je tvoj status koji se u medjuvremenu promijenio (majka ti je postala citizen a ti si se ozenio). U slucaju da si neozenjen, sada bi mogao izvrsiti transfer u F1 kategoriju. Posto si ozenjen, mislim da ce, kada dobiju papire od tebe i majke NVC izvrsiti transfer u F3 kategoriju. To je lose ali nije katastrofa, cekaces par mjeseci duze ali ce sa tobom ici i tvoja porodica.

Ono sto ti svakako preporucujem je da tvoja majka nazove NVC, koji ce na osnovu tvog broja (trebalo bi biti nesto tipa BLG2006xxx001) pronaci slucaj i onda da im objasni da su se desile promjene. Operater ce joj dati upute sta da radi. Ili, moze da se konsultuje i sa nekim advokatom za imigraciju. U svakom slucaju, ne treba pokusavati prikriti cinjenice jer bilo kakav pokusaj prevare moze da te trajno diskvalifikuje.

pozdrav,
S
 
Mislim da gledas pogresnu kategoriju. U biltenu za avgust kazu da je 01AUG05 datum za "Unmarried Sons and Daughters of Citizens", tj. za F1 kategoriju. Tvoja kategorija je F2B (01JAN04). U svakom slucaju NVC salje prve papire (AoS i Choice of Agent) onima kojima je ostalo najvise sest mjeseci do njihovog datuma, To znaci da su ce datumi u sledecim biltenima dodatno da se ubrzaju (sto me jako raduje).

Ono sto tebi moze praviti mali problem je tvoj status koji se u medjuvremenu promijenio (majka ti je postala citizen a ti si se ozenio). U slucaju da si neozenjen, sada bi mogao izvrsiti transfer u F1 kategoriju. Posto si ozenjen, mislim da ce, kada dobiju papire od tebe i majke NVC izvrsiti transfer u F3 kategoriju. To je lose ali nije katastrofa, cekaces par mjeseci duze ali ce sa tobom ici i tvoja porodica.

Ono sto ti svakako preporucujem je da tvoja majka nazove NVC, koji ce na osnovu tvog broja (trebalo bi biti nesto tipa BLG2006xxx001) pronaci slucaj i onda da im objasni da su se desile promjene. Operater ce joj dati upute sta da radi. Ili, moze da se konsultuje i sa nekim advokatom za imigraciju. U svakom slucaju, ne treba pokusavati prikriti cinjenice jer bilo kakav pokusaj prevare moze da te trajno diskvalifikuje.

pozdrav,
S

u junu su kevi trazili iz NVC da im posalje moj izvod iz maticne knjige rodjenih i njene papire da je postala americki gradjanin,mozda su prebacili sad u f1katgoriju, a ne znam ni sam da li da zovem i da prijavim da je doslo do promene i da sam sad :dontunderstand:ozenjen ili da cekam do poziva njihovog pa onda da kazem ????????????????????
 
u junu su kevi trazili iz NVC da im posalje moj izvod iz maticne knjige rodjenih i njene papire da je postala americki gradjanin,mozda su prebacili sad u f1katgoriju, a ne znam ni sam da li da zovem i da prijavim da je doslo do promene i da sam sad :dontunderstand:ozenjen ili da cekam do poziva njihovog pa onda da kazem ????????????????????

Ja sam pretpostavio da su oni na neki nacin saznali da ti je majka US Citizen. To objasnjava sve. Oni su sigurno izvrsili tvoj transfer u F1. Ne mogu da te posvajetujem sta je pametno da radis, da li da ih pustis da odrade sve i onda na intervjuu u BG da kazes da si ozenjen ili da im javis odmah da si zenjen. Ako odes na intervju i kazes da si ozenjen, mislim da ce papire vratiti nazad u NVC kako bi ti se promijenila kategorija, sto moze dodatno produziti vrijeme cekanja. Ako kazes da si neozenjen, onda ides samo ti i rizikujes da te uhvate u lazi. Jedno je sigurno: ti ne mozes dobiti vizu u F1 kategoriji posto se gleda TRENUTNI status aplikanta i osobe za koju je aplikacija podnesena. Zao mi je sto ti je situacija takva ali je bolje da znas pa da mozes preduzeti neku akciju nego da dozivis razocarenje na kraju puta.

p.s.
mozda majka moze da se konsultuje tamo sa advokatom. Mislim da za 200-njak dolara moze dobiti dovoljno kvalitetan savjet.
 

Back
Top