Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Thumbs up Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO

Na ati radeon asusovu hd 4870 512mb umesto fabrickog hladnjaka koji je u obliku turbine pa vreo vazduh izbacuje van kucista posto je tako konstruisana, namontirao sam acelero twin turbo koji sa manjim obrtanjem svoja dva skoro besumna ventilatora temperaturu drzi 10 i vise stepeni nizu od fabrickog kulera koji ima jedan manji ventilator u obliku turbine u sklopu sa svojim kucistem ali koji je prilicno bucan vec na 50% obrtaja kada je kao sada toplije i to bi bilo dobro resenje da nema jedan ozbiljan problem a to je sto vreo vazduh graficke rasipa po celom kucistu i narocito maticnoj ploci pa se sada svi elementi kompa vise greju nego obicno pa posle duzeg vremena cak i sama grafika dolazi do vislje temperature .
    Posto sam razmisljao kako da resim problem sa usmeravanjem toplog vazduha pa posto nista pametno nisam smislio ponovo sam vratio fabricko hladjenje grafe i sada je to poprilicna buka u ovim toplijim danima.
    Od ventilatora osim, na procesoru i grafickoj ima napred i nazad po jedna 12-tica,jedan na napajanju i sa strane dva otvora gornji povezan nekom turbinom sa procesorom i dole vise otvora kroz koje u graficku ulazi spoljni svez vazduh,inace kuciste je ATX relativno solidnih dimenzija sa 600w napajanja.

Pitanje glasi:dali neko ima ideju 1. kako prepraviti acelero twin turbo da se ponasa kao turbina i da vreo vazduh izbacuje direktno napolje kao fabriko resenje sto bi bilo odlicno resenje,.
    ili 2. kave usmerivace dodati u kuciste da bi se postigao isti takav efekat odnosno da temperatura graficke ne greje ostali hardver u kompu,

Ovo je pitanje za majstore koji imaju iskustva sa ovakvim problemom odnosno kojima je relativno poznata ova materija a znam da ih ima barem ih je imalo u godinama za nama.
    Zahvaljujem se svima koji se ukluce o ovaj problem!

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Podrazumevano Re: Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO

Nisam neki majstor ali volim da petljam sa kompovima,pa mozda i cujes nesto pametno od mene.

Koliko sam shvatio ti si ovu graficku prepravio i stavio ovo
    Naravno najvise bi ti odgovarao neki "oklop" sa izduvom kao sto je bilo na fabrickoj karti,ili kao sto je odradjno na 9800GTX+

Sumnjam da ima da se kupi samo taj oklop,a ako bi da ga pravis i ne deluje mi komplikovano, uz malo umeca,alata i moglo bi,treba uzeti lim saviti,zatvoriti desnu stranu,izbusiti otvore za ventilator,rupe za fiksiranje i gotovo. Samo pitanje je u kom smeru ide taj vazduh sto ventilatori duvaju,mozda ce ici pozadi,a moza ce se samo kovitlati u krug.

Najjednostavnija solucija ti je da otvoris levu stranu kucista (ako ti to nije seljacki i ako se time buka ne povecava),taj sistem je najdelotvorniji.
    S obzirom da imas dve 12-ice ne bi smelo da ti u kucistu bude toplog vazduha,osim ako one nisu lepo postavljene. Slika tvog kucista bi bila od pomoci,da se vidi gde su ventilatori u kom smeru duvaju,dal ti je napajanje ispod graficke,na kojoj je ona visini,mozda brdo kablova pravi smetnje u kretanju vazduha......itd.

Lakse ce biti modifikovati polozaje par ventilatora tako da duvaju preko karte nego da nju "sredjujes",znaci postavis ih da duvaju preko nje,ili na taj otvor levog panela kucista da izbacuje vazduh.

Ako mozes slikaj pa daj da vidimo sta ti je raditi dalje....pozz

Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Hvala na trudu,razmotricu malo ovaj predlog sa pravljenjem oklopa mada je u celoj stvari problem kako pronaci ventilator koji je na originalu ali da je bar 90 mm, koji bi se montirao umesto postojeceg koji je oko 70mm pa bi uz manji broj obrtaja (otprilike 10%)gurao istu kolicinu vazduha, osim toga cudno je da izgleda da niko nije isprobao twin turbo a skoro sam nasao oglas gde neko prodaje istog starog mesec dana za 1500 dinara a novi je oko 2500dinara.
    Inace ventovi su postavljeni klasicno prednji na dnu a zadnji ispod napajanja ali kada se montira twin turbo dolazi do nekih vazdusnih strujanja (kovitlaca) koje ne mogu da provalim mada mislim da jedino direktno izduvavanje toplog vazduha napolje stiti ostale delove kompa od pregrevanja zato sto se ova karta na leru (sto bi rekli vozaci) prilicno greje dok kada se optereti nekom prosecnom igricom to mnogo ne povecava tu startnu temperaturu, kada je stavim na 35% obrtaja drzi oko 57 stepeni mada po difoltu radi na 50% obrtaja ali je onda bucna zbog malog plasticnog ventilatora.
    Problem je sto kod nas niko nema da prodaje turbinske ventilatore kao rezervne delove pa bi se neki nasao da odgovara jer ovde svi uvoze iste delove (ili jedan monopolista to uvozi), gledajuci modele novijih kartica vide se dobra resenja sa hladjenjem u odnosu na buku ali sta je tu je
    Jos jednom Hvala!

Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Thumbs up Re: Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO

Imali jos hardverista raspolozenih za resavanje problema ove vrste, kada bi se naslo odgovarajuce resenje smatram da bi bilo vrlo korisno i znacajno za nase prostore za ati pa iza nvidia graficke jer je acelero samo pola resenja tako dabi to bila neka vrsta inovacije u borbi za efikasnije i manje bucne graficke karte pogotovo za gejmersku populaciju a i ostale graficke poslove.
    Pozdrav!

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

mislim da nema jos puno tolko dokonih ljudi...
    msm uglavnom ljudi ko ti rese problem vodenim hladjenjem..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Smile Re: Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    mislim da nema jos puno tolko dokonih ljudi...
    msm uglavnom ljudi ko ti rese problem vodenim hladjenjem..
    Sto se vidi iz 571 mojih i 12085 tvojih poruka, u svakom slucaju HVALA!

Slične teme

1. zeleo bih da napravim cooling pad za laptop
    Autor mmmarokos u forumu Prenosivi računari
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.05.2010., 01:27
  2. flavor wave turbo owen, turbo rerna iz top shopa
    Autor Bratislav90 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 09.11.2009., 11:59
  3. STROKES i ARCTIC MONKEYS
    Autor Anarhist u forumu Muzika
    Odgovora: 3