Koliko, koliko cesto i zasto gledate u nebo

u dnevno, raznovrsnije je
gledam dal će kiša, u oblake ako su lepi i tako
kad sam bila mala stalno sam gledala u avione a sad ne toliko, kad si veliki pa kreneš da letiš postanu manje zanimljivi =I
i jednom sam sa nekim drugaricama ležala na zemlji i jedna je bila ekstremno starija od nas ostalih (2-3 godine al kad si mali to je mnogo) i onda nas je ona ubeđivala kako oni svetlaci koji iskaču kad dugo zuriš u nebo, kako su to zvezde koje padaju al je dan pa se slabo vide
ja joj nisam nešto verovala, al ko je lud da se buni kad je manji =))

a noćno nebo je u gradovima dosadno
jednom sam samo na planini u potpunom mraku videla noćno nebo
o.O
puno je zvezda, ali baš puno, to me je prvo zapanjilo
drugo, deluje kao da je zamrznuto ili od stakla, u svakom slučaju kao da je iznad tebe kupola od nečeg čvrstog =)
jasno mi je zašto su ljudi nekada tako zamišljali nebo
 
ne mogu nikako tacno odrediti, ali otprilike: gledam nesto vise od pola minuta nesto redje od jednom nedeljno u dnevno i nesto vise od minut i po jednom nedeljno u nocno nebo
razlozi su razliciti, najcesci su mozda: zvezde, avioni, zanimljivi oblaci, cisto plavo nebo bez oblaka, nesto me neobjasnjivo privuce da pogledam, ostalo redje
primetio sam da se posle toga osecam energicnije i bolje raspolozen

ps. ne zanosite se kada prelazite ulicu i u slicnim situacijama i ne gledajte u sunce
 
Vrlo cesto gledam u nebo. Kao da u njemu nalazim neki spokoj, mir, neku nirvanu, iskljucenje iz ovog realnog sveta. Volim da gledam zvezdano nebo, volim nebo sa ponekim oblakom, pa da onda gledam kojeg je oblika taj oblacak, volim da vidim nebo isarano dugom, prozeto ponekim suncevim zrakom...
Uopste volim da posmatram nebo. Oduvek mi je bilo misticno i tako ce i da ostane, jer za mene predstavlja neku beskonacnost koja je nedokuciva.
 
U dnevno nebo,volim da pogledam kada su oblaci prekrasni, kada je posve vedro..Zvirnem,i da pogledam kakvo je vreme.Nocno nebo, mahom dok idem kuci iz grada,zastanem da vidim jasno nebo sa divnim zvezdicama..i uvek pomislim nesto...da tamo ipak negde postoji neko mozda ko ce da me voli zauvek...i da sam ja za tog nekog,zena oduvek.
 
jako često :D
danju i dok idem busom i dok prelazim ulicu zablenem se i razmišljam, što reče neko, spokojna sam...posebno ako su neki zanimljivi oblaci.
a i noću, zanimam se zvezdama...bukvalno ne prođe veče da ne izađem na terasu i da ne stojim tako gledajući par minuta..ili kad legnem u travu, divan osećaj ^ ^
 
Poslednja izmena:

Back
Top