Da li mozes neciju licnost upoznati citajuci sta ona pise ?

Kad_LupimLupim:
Mozes, mozes i to mnogo! Provereno :wink:
Mislim da je tu najbitnije sto doticnu personu upoznajes iskljcivo preko njenog misljenja, a ne po izgledu koji daje odredjene predrasude!
izgled je konza, ono shto lepi ljudi sa lepim zubima kazu je istinitije od onogo shto kazu ruzni ljudi za ruznim zubima
:D :D a ja imam lepe zube i govorim istinu....vecu istinu
 
Tesko je to reci.Ja recimo kad sam pre par godina poceo da visim po netu tj.po chatu (ovi forumi su mi malo dosadni,valjda sto su spori) ja sam lupao sve si svasta,onako mlatio sta mi padne na pamet posle ne mogu da se setim sta sam pricao.Pa mi je posle to dosadilo pa sam poceo da pricam onako kako jeste.Tako da ne mozes nikome da verujes,ali sa nekim ljudima sam se toliko zblizio da su mi slali pare da im kupujem sta ima treba (kasete,cd...)Tako da sam stekao prijatelje preko neta kojima mogu da verujem.Doduse njih je dvoje,troje,ali nije lose.Jednom sam se upoznao sa jednim Crnogorcem iz PG tad je poceo da radi gudru,planirao velike poslove hteo je da budemo kumovi.Samo ga odejednom nije bilo nigde.Sta se deslio nema pojma.Samo se nadam da je ziv.Za devojke necu da pricam,samo cu da kazem da je bilo bas ok.
 
Aleksa28:
Da li mozes neciju licnost upoznati citajuci sta ona pise ?

Hm...ako taj neko pise istinu i ne folira, naravno da mozes. Ali, ako laze, mozes sa tom osobom provesti i citav zivot, a da ne znas ko je pored tebe. A ako je komunikacija pisanim putem, MNOOOGO je lakse sakriti istinu. Dakle, ja licno ne bih verovala, ali opet...mozda zato sto sam u takvoj fazi. Posle izdaje meni najblize osobe, svi su mi sumnjivi!
 
Mozes upoznati uglavnom zelje i neostvarene snove mnogih ljudi.Uglavnom u ovoj nenormalnoj komunikaciji se izgubi veza sa realnoscu pa sa takvim osecajem i nasi refleksi popustaju.I tada pocne lupanje neverovatnih zivotnih iskustava.Ipak sebe sam ovde predstavio u najcrnjoj mogucoj varijanti sakrivsi svu lepu istinu o meni koju sam preskocio da ispricam.Tako da mnogima postaje bljutavo i samo moje prisustvo na forumu.Ipak moze se upoznati covek ovde barem onaj njegov najranjiviji deo.A to su njegove misli.I ako se malo udubite u neke misli napisane na netu.Shvatite mnoge ljudske sudbine.Za sve vreme dok sam prozivljavao najdublju dusevnu krizu proteklih meseci kao covek i otac koji je sve izgubio,jedinu razonodu mi je donosilo upoznavanje ljudi na netu.I tada sam shvatio ono sto sam oduvek i znao.Da je svaka sloboda koja je data coveku na koriscenje zloupotrebljena.I kao taskva i ovde se laze i lupaju gluposti radi stvaranja odredjenog mita o jednoj osobi.Ovo se ne odnosi samo na forum krstarice.Cak na njoj proveo sam mnogo malo vremena u odnosu na druge.I zahvaljujuci Nemackom i Engleskom jeziku koji su mi bolji od maternjeg(a vidi se po mojim pravopisnim greskama) to mogu tvrditi i za sve druge forume.
Jer ljudi su svuda ljudi i svi se oni plase da nepostanu neinteresantni pa zato pricaju mnoge stvari koje bi pametnije bilo preskociti.
Eto to se odnosi i na mene,koji sam u nekim svojim glupim trenucima osame izneo toliko ruznih stvari o sebi.Za koje nisu imale potrebe da budu izrecene.Jer moj zivot je moja stvar i jedino ja sebi mogu pomoci.A ne tamo neko sa neta.To sam sada i ucinio i svoju privatnost ponovo zatvorio za sve pa i za sebe.
Ipak nije po meni sve tako crno na netu.Samo se netreba udubljivati u price i neke teme sa preterano volje i zelje.Jer ko moze znati dali je to istina ili samo glup proizvod necijeg frustriranog mozga.
 
Kazanova:
Ja sam eto upoznao Ernesta Hemingveja, Danijelu Kristl, Mirjam... tako da mislim da moze.

To su mi neke pisale u pismima a ja se zaljubio u ove pisce.

P.S.
Nijednog od njih nisam procitao.

Ali se zato nas virtuelni zavodnik hvali na forumu "Politika" i na forumu "Istorija", kako je procitao "Dozivljaji macka Tose" :idea:

Bravo, bravo, virtuelni zavodnice !!
 
igracina:
Kazanova:
Ja sam eto upoznao Ernesta Hemingveja, Danijelu Kristl, Mirjam... tako da mislim da moze.

To su mi neke pisale u pismima a ja se zaljubio u ove pisce.

P.S.
Nijednog od njih nisam procitao.

Ali se zato nas virtuelni zavodnik hvali na forumu "Politika" i na forumu "Istorija", kako je procitao "Dozivljaji macka Tose" :idea:

Bravo, bravo, virtuelni zavodnice !!

PArdon, splacino... ne hvalim se ja, vec mi ti preporucujes iz posta u post... onako odusevljeno, znam da si opcinjen tim knjigama, pa bi voleo da svi citaju i podele s tobom dozivljaje i iskustvo.

Jesi li ti predsednik tog knjizevnog kluba "Tosin klub"?
 
Kad_LupimLupim:
Mozes, mozes i to mnogo! Provereno :wink:
Mislim da je tu najbitnije sto doticnu personu upoznajes iskljcivo preko njenog misljenja, a ne po izgledu koji daje odredjene predrasude!

Bogami i izgled mnogo govori o coveku, ne bih se slozila da su to predrasude.

A moze mnogo da se upozna preko pisanja, ali to nije dovoljno. Uvek ostaje jos gomila neotkrivenih stvari. Uostalom, svako pise (samo) ono sto sam zeli da napise.
 
Net je cudo, neverovatno cudo, samo treba znati uploviti u te vode i ako si odlican plivac dobro ces se snaci...
Sasvim slucajno sam pre godinu i po dana zapocela da chatujem (do tada nikada u zivotu nisam cula za chat, sta da radim) i svidelo mi se toliko da sam sate i sate provodila dopisujuci se sa nekim ljudima... Zapostavila sam neke bitnije stvari u svom zivotu, samo da bih provodila vreme pored kompa i uzivala sam u razgovorima sa drugim ljudima... Srecom, na samom pocetku 'upoznala' sam jednu mnogo dobru osobu sa kojom sam od tada u odlicnim odnosima i stalnom kontaktu, vidjamo se kad god stignemo (posto zivimo u dva razlicita grada), tako da je to bio dovoljan dokaz da postoje i osobe koje ne lazu... Jesam, chatovala sam i sa ljudima koji su blago receno kreteni i lazljivci, ali ako imas dobar pristup, lako se otkriju, tako da vece ili dva izgubim na njih i picim dalje... Mogu slobodno reci da sam vise od pola godine svakog dana provodila vreme na net-u i to ponajvise na chatu, ali ne kajem se... Upoznala sam ljude koji su zaista neverovatni i svi su iz razlicitih gradova, tako da je to bilo jedno divno iskustvo iz samog razloga sto sam mogla da shvatim iz njihovih prica nacin njihovog zivota, stvari koje se desavaju tamo i sl. Cak sam i isla kod tih ljudi i divno se provodila... Medjutim, dosadilo mi je (valjda kada sam upoznala dosta ljudi, nisam sa svima ostala u kontaktu, samo sa odredjenim najiskrenijim pojedincima) i prestala sam sa chatom (ne chatujem skoro godinu dana), ali nakon raskida sa jednim deckom kao da sam osetila potrebu da razmenim svoje misljenje i sa drugim ljudima, odnosno imala sam potrebu da kazem ono sto zelim i pri tom da me neko cuje... I to sam ucinila na Forumu (koji sam isto tako jedne veceri bas, bas, bas slucajno otkrila)... Mogla sam da pitam sta sam zelela, isto tako mogla sam da saznam na osnovu postova kako i sta drugi ljudi misle, da vidim koliko ima slicnih a koliko razlicitih misljenja i tako to... Najbitnije mi je bilo to sto se uvek nadje makar jedna osoba koja je spremna da te saslusa i koja odgovori na tvoja pitanja, tvoje nedoumice... I na Forumu sam upoznala par veoma finih ljudi i sada smo u svakodnevnom kontaktu, vidjamo se makar jednom nedeljno i sl. i bez lazi, bez prevare, zaista su takvi kakvim su se predstavljali ovde, na Forumu... Neko moze da te laze par puta, ali vise od pola godine nikako, a i u medjuvremenu upoznas tu osobu u svim domenima, upoznas njen nacin zivota, tako da je zaista nemoguce folirati se i u privatnom zivotu, zar ne?

A koja je poenta price? Pa da su iskustva zaista razlicita i da ako verujes u necije reci, necije misli i smatras da su zaista istinite, mozes na samo sebi svojstven nacin da otkrijes da li si u zabludi ili su stvari zaista onakve kakve i jesu... Ne mogu ti reci: "Da, ona je ta, zaljubio si se u pravu osobu", ali ti mogu reci: "Poslusaj svoje srce, ono ti je najsigurniji pokazatelj, ali ipak pazi, makar na pocetku"... Ne znam, moji utisci su skroz pozitivni, ne samo zato sto sam upoznala divne ljude (sa kojima sam najpre razmenila par privatnih poruka i otkrila da zaista govore istinu, a kasnije se i licno upoznala, a sada smo vec veoma dobri prijatelji), vec i zato sto sam upoznala bas na ovom mestu osobu koja je sada nerazdvojivi deo mog srca, osobu sa kojom sam vise od sedam meseci u vezi...

Dakle, nije nemoguce naci iskrenu dusu punu ljubavi, samo treba verovati i biti uporan u svojoj zamisli... :wink:

Jesam li ti makar malo pomogla?

I naravno, ovo mesto je samo odskocna daska za dalje... Ne mozes saznati sve o nekoj osobi samo na osnovu njenog pisanja, jer bas kao sto je i napisano vec, svako pise samo ono sto zeli, jer svako ima neki cilj i strategiju kako doci do tog cilja... Licni kontakt i vreme su najvredniji i najbolji saradnici u toj tvojoj zamisli...

I da, mogu da te oduseve necije misli, neciji nacin razmisljanja, ali ipak nesto veoma bitno moze biti sakriveno ispod svog tog sjaja... 8) Nije zlato sve sto sija, vec je zlato ono sto ne rdja vremenom :wink:
 

Back
Top