Rat

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Da li neko od vas zna kako je poceo rat u jugoslaviji!? Ja sam bila mlada skroz ipak se sjecam legendarne recenice stipe mesica kad je reko "ja sam posledni presjednik jugoslavije"
 
Za mene je počeo u ljeto 90' balvanima u Kninu

za tebe da

za srbe iz rsk je zapocelo malo ranije sa tudjmanom, pojavom ustastva u drzavnim organima u cro, npr policija, kao i brojnim teriristickim napadaima ustasa, koji su imali za cilj izazivanje rata. cak je bilo i napada na manastire u rsk

ustvari je pocelo slovenackim napustanjem saveza komunista i onim gadjanjem slobodana akt tasnom
 
za tebe da

za srbe iz rsk je zapocelo malo ranije sa tudjmanom, pojavom ustastva u drzavnim organima u cro, npr policija, kao i brojnim teriristickim napadaima ustasa, koji su imali za cilj izazivanje rata. cak je bilo i napada na manastire u rsk

ustvari je pocelo slovenackim napustanjem saveza komunista i onim gadjanjem slobodana akt tasnom

Počelo je prije napuštanja.
 
Da li neko od vas zna kako je poceo rat u jugoslaviji!? Ja sam bila mlada skroz ipak se sjecam legendarne recenice stipe mesica kad je reko "ja sam posledni presjednik jugoslavije"
Skraćena verzija početka rata. :rtfm:
Počeo je kad je Ante Marković (Hrvat) koji je tad bio premijer SFRJ naredio tenkovima JNA da bez bojeve municije zauzme granice SFRJ koje je ranije kao bila prepustila policiji Slovenije. Tenkovi su jakom vatrom manevarske municije (ćorcima) napali jadni i ugroženi Slovenački narod koji se morao braniti lovačkim karabinima sa optikom (snajper koji stvarno ubija) i oružjem teritorijalne odbrane Slovenije (mitraljezima M53, minobacačima M82, ručnim bacačima) i mogu da odgovorno tvrdim da su Slovenci činili iste zločine kao i balije u Tuzli, izvedu nenaoružane vojnike iz tenka pa ih pobiju kraj puta. Onda su naše oklopno-mehanizovane jedinice plakale za pomoć avijaciji, naši "Orlovi" čelična krila naše armije su pod komandom Antuna Tusa (Hrvat, kasnije prebegao na njihovu stranu) u brišućem letu pištali iznad Slovenaca ne bi li ih uplašili, čudno je samo to što se niko od njih nije setio da baci barem petardu na bagru. Onda su hrabri Slovenci pod komandom junačkog kaplara Janeza Janše zauzeli komandu JNA u Ljubljani, Janša je naterao generale da mu sa karabinom o desnom ramenu čuvaju stražu ispred kancelarije, a hrabri JNA generali su to i činili, opet se niko nije setio da uđe u njegovu kancelariju i da mu složi matak u čelo. Najteže ali i najkrvavije je bilo na karaulama, pojedine karaule pod komandom pravih oficira nisu htele da se predaju, naročito je bilo krvavo na karauli "Krvavi potok" koja je pod komandom kapetana prve klase Dane Drakule izdržala sve juriše hrabrih slovenaca. Cirka 20 vojnika JNA pod pravom komandom su bez problema pobilo oko 200 kojekakvih "zmajčeka" a da se neko setio da naredi možda bi njih 20 mogli i pokoriti svu Slovejniju (oni ne znaju reći Slovenija):mrgreen:

Do danas ne znam šta bi sa ljudima sa karaule Krvavi potok i kapetanom Drakulom??? Ako neko zna nek napiše. :bye:
 

Back
Top