Arch / chakra distribucije

ajde sad imam problem
ne mogu da instaliram neke teme

http://www.dodaj.rs/?R/11f/14Mg7baw/screenshot-1.png

koristim gnome sto je i ocigledno

Pa već imaš instaliranu tu temu sa slike, ali očito nešto ne valja. Idi u home diru, pa u folderu .themes obriši folder sa tom temom (Murrina-Sky). Pa je onda ponovo instaliraj.

P.S Ako si instalirao preko pacmana, yaourta, pakera,..., pogledaj u folderu /usr/share/themes, ili je obriši iz terminala komandom:
packman -Rd murrina-sky (ili kako se već zove tema, ili je pronađi komandom yaourt -Qs), ili komandom:đ
yaourt -Rd paimeteme
 
Poslednja izmena:
al dobro razumljivo je da arch nije za svakoga
i da treba malo (m)ucenja
ali kasnije uzivas ko car
koliko dugo koristis arch
ja ga juce instalirao i konfigurisao
e da koje okruzenje koristis
Ti koji od juče koristiš arch držiš propoved ostalima?
Možda nekome nije problem to malo "(m)učenja", ali ne vidi svrhu u menjanju nečega što već sasvim solidno vrši posao (tu mislim na ".bunto" pre svega).
Što se mene tiče, imam veliku želju da svašta u životu probam ali je vreme ograničavajući faktor, kako za put oko sveta na biciklu, tako i za isprobavanje svih mogućih distribucija koje izlaze.. Zadovoljiću se čitanjem recenzije i nastaviću da radim svoj posao na distribuciji koja meni odgovara ;)

Veliki pozdrav Arch guruu ;)
 
Ti koji od juče koristiš arch držiš propoved ostalima?
Možda nekome nije problem to malo "(m)učenja", ali ne vidi svrhu u menjanju nečega što već sasvim solidno vrši posao (tu mislim na ".bunto" pre svega).
Što se mene tiče, imam veliku želju da svašta u životu probam ali je vreme ograničavajući faktor, kako za put oko sveta na biciklu, tako i za isprobavanje svih mogućih distribucija koje izlaze.. Zadovoljiću se čitanjem recenzije i nastaviću da radim svoj posao na distribuciji koja meni odgovara ;)

Veliki pozdrav Arch guruu ;)

pa i nije za svakog i nisam nikog hteo da uvredim
nema ljutis sad
u svakom slucaju sta fali makar da ga probas
kazu da ako ga jednom podignes da ces i na njemu ostati
sto je moj slucaj
 
imam 1 pitanje
kako da pokrenem gimp na srpskom jeziku a sistem mi je na engleskom
koristim arch+gnome

EDIT:
srpski paketi mi nisu instalirani jer nzm kako to da uradim sa archom
kod ubuntu-a sam to radio preko one aplikacije (ne secam se kako se zove znam da je nesto language...)
pomagajte hitno!!!

i jos samo nesto da li gimp moze uopste da napravi neku fotomontazu za sliku
hvala unapred
 
Poslednja izmena:
ljudi ne mogu nikako da instaliram stariju verziju xorg-a
trazio sam svuda ali nista
samo sam nasao nesto ali nisam bas siguran u to
da treba u pacman.conf u ignorepkg da stavim novu verziju ali opet nece
cak ne znam ni sta treba tj kako da naglasim posebnu verziju
npr hocu isto tako firefox 3.5
a on uvek instalita 3.6.6-1
POMAGAJTE HITNO JE
 
da instaliras novu verziju pa programe itd
dok arch samo jednom instaliras i uvek imas sez softver
onda mnogo je brzi od ubuntu-a
koliko ubuntu-u treba da update-uje i skine 200MB
pa oko 1h
a arch sve to uradi za 10min

pa sad ti vidi sta je bolje
:D
Notorna glupost!
Brzina skidanja zavisi od brzine interneta, ne toliko od distribucije. Ako se držiš tvoje logike, onda je moj Ubuntu bolji zato što 200MB skinem za 5-6 minuta.

Drugo, ponavljaš sve te superiornosti Archa kao papagaj a nikako nisam video neki konkretni primer (uporedni test brzine Arch-a i Ubuntua).
Ti možeš da instaliraš i koristiš LTS verziju koliko ti drago, niko te ne tera da radiš upgrade ni nakon 3 godine, koliko podrška za LTS traje.

Kad smo već kod podrške, kvalitet nekog operativnog sistema se meri i njegovom tehničkom podrškom i podrškom zajednice. Koliko vidim, Arch zajednica i nije baš najbrojnija, pa ni ne čudi što ljudi ne prelaze na Arch - ako imaju problema (kao ti recimo), nema ko da im pomogne, ili pak moraju da čekaju u nedogled.
 

Back
Top