pravda za floresitu

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924
kako se nositi sa ljudima, koji samo zato što imaju viši položaj u lestvici tih nekih kvazipoložaja
nipodaštavaju sve vaše, čak iako su svesni da je tačno
ali ne mogu da priznaju jer bi to bio udarac na njihov ego i direktno osporavanje njihovog statusa?
taj status, svakako može biti socijalni, ekonomski, mislim, sve je to povezano
ajde da kažemo da je ekonomski glavni, svi ostali su njegovi derivati.
eto, na primer, roditeljski.
roditelji vas svojom "vlašću" nad svojim novcem drže pokornim dok se ne osamostalite i tako dalje.
da imate svoj novac, mogli biste da živite odvojeno,
samo ljubav bi opticala izmedju vas, ako je ima, naravno, nikakva ucenjivanja, nikakva "ja sam tebe rodila, pogledaj mi ožiljak od carskog reza" iživljavanja
i čak pokušavaju da na račun toga dobiju ljubav od vas, kao da se to vaga, kao da postoji neki reciprocitet, kao da je to neka sfera "mora" a ne "treba", itd..

čist primer, mama, koja nije fakultetski obrazovana
vršiće presiju na svoje dete da bude što bolji student, jer, je l te leči svoje frustracije (stvarno je teško znati da si neobrazovan u eri kada je to osnovni level)
za vreme roka insistira da se ispiti otkačinju
kao da je ispit muka, kontrakcija na porodjaju, obaveza, kao da nema nikakav sadržaj, kao da ničemu ne služi, kao da je hrpa ispitnih pitanja, skripti i papira
to naravno vodi dotle da dodje do svadje, gde dete tvrdi da želi da nauči to lepo, da želi nešto da zna kad završi faks, da ne želi samo da otkačinje, itd
a mama samo želi da se to otkačinje, ne bi li sedao uslov u junu, indeks bio pun ocena, ne bi li se zvale babe, tetke, ujne, da se hvalimo malo kako smo moćni
a to što je to gradivo posle ispita eliminisano po principu shift+delete
to koga bole kuronja, važno da se kurčimo.
i onda mama, svojim neprikosnovenim autoritetom, svojom žudnjom za mamonskom moći, nipodaštava, smeje se kad se kaže nešto pametno, nešto što se naučilo na faksu, kad se prokomentariše nešto dok traje skupština
po principu "sve je to smešno, ova veš mašina, ovaj ručak i ovo ribanje poda, to je pravi život, sve ostalo su kratkotrajne iluzije dok čekaš pravi život"
kao, ništa što ja ne znam nije važno, važno je samo najosnovnije, najprimitivnije, najneophodnije
iako ne postoji niko manje kompetentan od nje, al smeta joj što ne može više da drži sve pod kontrolom, što nismo više bebe, ne cuclamo flašicu i povraćamo na portiklu, ne seremo u pelene

ustvari, sa mnogo ovakvih ljudi se srećemo
bili oni mame, tate, dečaci, devojke, kurci, palci
ša raditi
mislim, problem je, evidentno da je problem
a
 
kako se nositi sa ljudima, koji samo zato što imaju viši položaj u lestvici tih nekih kvazipoložaja
nipodaštavaju sve vaše, čak iako su svesni da je tačno
ali ne mogu da priznaju jer bi to bio udarac na njihov ego i direktno osporavanje njihovog statusa?
taj status, svakako može biti socijalni, ekonomski, mislim, sve je to povezano
ajde da kažemo da je ekonomski glavni, svi ostali su njegovi derivati.

a

čitam ovo i nažalost prva asocijacija su moderatori ovog foruma...

...pa kako...ne volim mahanje silom pred nosem i dolazi do konfrontacije...

...kako ovamo tako i u realu...
 
i ti imas kevu smora?

e i ja:(
samo moju muci ono-nismo vise tako mladiiiiiiiiiiiiii
pa je je.be to sto ja ne izlazim,ne ludujem,ne vatam se na svakom cosku i to
msm,verovatno mi ne verujete,ali ozbiljno

i to isto,kao-mi smo ti roditelji,to za sobom povlaci to da ja njih MORAM da postujem.
msm da je to lose ucenje dece,da se mora postovati neko ko je na visem stepeniku od tebe,bez obzira na to da li je to postovanje zasluzeno,i bez obzia na stvarne kvalitete tog coveka.
ali,ne dam se
 
naravno da nisu bitni, sve dok ne počnu da se kurrče svojim opcijama kažnjavanja...

...ali dobro...to bahaćenje dovoljno govori o kakvim se ljudima radi...da ne kažem nešto teže...

...pa evo...uzmi da to što sam rekao da sam rekao sam za situacije urealu...misim...zaboravi da sam pominjao moderatore...
 
i ti imas kevu smora?

e i ja:(
samo moju muci ono-nismo vise tako mladiiiiiiiiiiiiii
pa je je.be to sto ja ne izlazim,ne ludujem,ne vatam se na svakom cosku i to
msm,verovatno mi ne verujete,ali ozbiljno

i to isto,kao-mi smo ti roditelji,to za sobom povlaci to da ja njih MORAM da postujem.
msm da je to lose ucenje dece,da se mora postovati neko ko je na visem stepeniku od tebe,bez obzira na to da li je to postovanje zasluzeno,i bez obzia na stvarne kvalitete tog coveka.
ali,ne dam se

ma nemam ja kevu smora
keva smor je ok, to je keva po defaultu
ja imam kevu tiranina
al onog podmuklog, što tiraniše na kvarno, što ti guši misli i ideje
al nije ona sad toliko bitna, koliko svi ostali ljudi takvog kalibra
i čitav taj princip
oni počinju da vladaju, razumeš, guši se svako mišljenje koje oni ne razumeju
 
nazalost ima takvih, mozda moji mogu da se uvrstaju, pogotovu moja majka koja izgleda zivi da bude kontradiktorna sama sebi, pa cesto mogu da cujem od nje da se predomisli u vezi dotadasnjeg stava pa krene sasvim suprotno pa jedan dan moj bivsi a tadasnji decko mene ometa u ucenju i on je los itd.a drugi dan on je tako mio i zlatan, kako si mogla da se posvadjas sa njim? i za sve tako...
i ajde sad udovolji joj.
mene spasilo to sto se nisam ni trudila da joj udovoljavam.
ionako moram da zavisim od njih, niko mi nije rekao da moram i da slusam sta pricaju?:whistling::mrgreen:
 
ma nemam ja kevu smora
keva smor je ok, to je keva po defaultu
ja imam kevu tiranina
al onog podmuklog, što tiraniše na kvarno, što ti guši misli i ideje
al nije ona sad toliko bitna, koliko svi ostali ljudi takvog kalibra
i čitav taj princip
oni počinju da vladaju, razumeš, guši se svako mišljenje koje oni ne razumeju

takvo je stanje u celom društvu...ceo narod je takav...ne prihvata i sa gnušanjem odbija sve što prevazilazi njihovu moć shvatanja i poimanja...
 
Auuuuuuuuu sada ce da me namrzne pola foruma...

...ja razumem tvoju mamu ili bilo ciju koja tako nastupa...studirati nije lako, boji se da "dete ne skrene sa puta", plasi za sutrasnjice, kako ce se to dete zaposliti posto ne zivimo u Svajcasrkoj jel, koliko ce to dete zaradjivati, kako ce kupiti sebi stan...eeeeeeee kada sve to lepo prodje onda mama moze da legne i kaze sebi "fiiiiiiiiiiiiiiiiiijuuuuuuu pao mi je kamen sa srca"...Licno sam upisala pravo na nagovor majke, smatrala je da moram da imam "zanat u rukama", "ako sve na svetu propadne radices kao advokat" tako mi je kazala i bila je u pravu. Prve dve godine sam ocistila pa sam se vratila jezicima i sada je skoro gotovo i jedno i drugo, slusajuci nju sam dobila i zanat i jezike a mogla sam da upisem umetnost koju bih zavrsila kao kroz sir a ne bih dobila nista...rad, trud, disciplina, stav...ono sta hoces to i dokazi ali ono sta ona zahteva moj savet je da joj to i pruzis, nisu majke tako naivne, jasno je njima u kakvom svetu zivimo...otkaci te ispite a preko leta uci sta god zelis i usavrsavaj sebe kako smatras da treba, faks je samo jedna stepenica ka uspehu, neophodna ali ne tako bitna...cini mi se da sam ti kazala gde bi mogla da se uclananis...IAPSS je bio moj izlaz iz dosade, vise sam se tamo usavrsila nego iz udzbenika...
 
ma nemam ja kevu smora
keva smor je ok, to je keva po defaultu
ja imam kevu tiranina
al onog podmuklog, što tiraniše na kvarno, što ti guši misli i ideje
al nije ona sad toliko bitna, koliko svi ostali ljudi takvog kalibra
i čitav taj princip
oni počinju da vladaju, razumeš, guši se svako mišljenje koje oni ne razumeju

pa dobro,ja sam malo blaga.

veruj mi,razumem.
oni po defoltu imaju i zdravije stavove i vise znanja i pravo da osporavaju sve tvoje,bez obzira na to koliko je to blizu realnosti.

ma,nista,sve na taj kalup ignorises,i skreses im kad god imas priliku.
 
ma nemam ja kevu smora
keva smor je ok, to je keva po defaultu
ja imam kevu tiranina
al onog podmuklog, što tiraniše na kvarno, što ti guši misli i ideje
al nije ona sad toliko bitna, koliko svi ostali ljudi takvog kalibra
i čitav taj princip
oni počinju da vladaju, razumeš, guši se svako mišljenje koje oni ne razumeju

dok ne krenes da im dokazujes da sta god oni rekli i uradili, ti imas svoje misljenje i stav, oni te nece ni shvatati ozbiljno.
ja sam jednom cak mojoj divnoj mami rekla jednu moju ideju sad se ne secam bas o cemu se radilo (kreativno dete.milion ideja) i ona mi rekla da je glupo, da sam debil i sl. a svi ostali da je ideja stvarno dobra. i naravno ja sam krenula da placem tad, jer mi je ipak bilo stalo da i ona cuje moju ideju i kaze sta misli a ona mi to tako rekla.:sad2:

posle sam ukapirala da ne vredi s njom razgovarati i presla na dela,a kad god me pitala zasto dobila je lepo zato pa sad vise i ne pita, i pocela je cak i da se ophodi prema meni kao ljudskom bicu:mrgreen:

ima istine u fb grupi 'ignorisi i neka neko voli tebe' :mrgreen:
 
takvo je stanje u celom društvu...ceo narod je takav...ne prihvata i sa gnušanjem odbija sve što prevazilazi njihovu moć shvatanja i poimanja...

da, jer se plaše da shvate da su bedni u tom trenutku
ništa više ne boli nego kad shvatiš da si bedan
dodje ti da se zakolješ, zaspiš i nikad ne ustaneš i milion patetičnih stvari
a onda nadješ način da se apgrejduješ
a ljudima je lakše da se pretvaraju da je sve što ne znaju nesaznatljivo, nebitno, irelevantno za ljudsku egzistenciju
mislim, ja to gledam po sebi
i polazim od najbanalnijih stvari
stanem ispred ogledala i vidim da sam debela
i krenem na dijetu
u razvalim se od trčanja i tegova i vijača, i plačem koliko mi je teško
i smršam i sve bude ok
a mame se ljute kad im kažeš veliki ti stomak
kao, kako mi veliki stomak, radjala sam dvoje dece, kako smeš to da kažeš, kako te nije sramota
kao da je svo to salo sveto, kao da mu se treba klanjati
mislim,
koristiti odbojnike je najlakše, oni sprečavaju od potresa, ljudi mnogo mrze potrese
al bez potresa, nema evolucije
svaka mutacija je potres, i korak napred
eto tako
 

Back
Top