Diskriminacija studenata na intervjuima za posao
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Diskriminacija studenata na intervjuima za posao

Zainteresovan član Blake Griffin (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Diskriminacija studenata na intervjuima za posao

Naime bio sam na dosta razgovora za posao (uglavnom rad u maloprodaji) i neki su mi direktno rekli da me ne smatraju idealnim kandidatom jer sam na trecoj godini studija, tj. pri kraju. Dok nekima padne raspolozenje cim vide na cv-u da sam student. Cemu ovakva diskriminacija? Dal oni zele samo ljude koji su zavrsili srednju skolu? Jadna je ovo zemlja..........
    Impossible is nothing

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Podrazumevano Re: Diskriminacija studenata na intervjuima za posao

Meni i nije jasno zašto pišeš da si student? Dok ne završiš imaš srednju školu i to i piši...nije to nikakva diskriminacija već neće ljudi da te svaki čas puštaju i da ideš da polažeš ispit i to je to.
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio malo zvocalo Pogledaj poruku
    Meni i nije jasno zašto pišeš da si student? Dok ne završiš imaš srednju školu i to i piši...nije to nikakva diskriminacija već neće ljudi da te svaki čas puštaju i da ideš da polažeš ispit i to je to.
    Bas zato i pisem da sam student. Jer ce doci dan kad cu morati da izadjem na kolokvijum/ispit i ako kazem nisam student treba da ih lazem, pa ce provaliti kad tad....
    Impossible is nothing

Aktivan član placenik (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio Blake Griffin Pogledaj poruku
    Bas zato i pisem da sam student. Jer ce doci dan kad cu morati da izadjem na kolokvijum/ispit i ako kazem nisam student treba da ih lazem, pa ce provaliti kad tad....
    Tako je. Kad tad ces izaci na neki ispit, tj neces moci da budes na poslu kad oni hoce. Cak mozda jednog dana i zavrsis pa potrazis bolji posao...
    Vecina nije uvek u pravu, ali je uvek u vecini

Zainteresovan član Mrvica84 (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio placenik Pogledaj poruku
    Tako je. Kad tad ces izaci na neki ispit, tj neces moci da budes na poslu kad oni hoce. Cak mozda jednog dana i zavrsis pa potrazis bolji posao...
    ...ili vecu platu..
    Jasno mi je o cemu pricas, posto sam prolazila slicno...i onda promenila CV...nazalost nije se mnogo toga promenilo od tada
    " Nikad nemoj da se vraćaš kad već jednom u svet kreneš..."

Zainteresovan član ladowina (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Stavi se u poziciju tih ljudi - traze nekoga za posao koji ne zahteva kvalifikacije. Ti, kao student, ces gledati na takav posao samo kao trenutnu zanimaciju od koje ces otici na more ili kupiti patike i naravno da ces pobeci cim nadjes nesto bolje. Ima mnogo ljudi koji nemaju od cega da zive pa ce se boriti mnogo vise od tebe za taj posao - tu da dodju i da ostanu.
    Ne stajem na stranu vlasnika sitnih prodavnica ali to nije diskriminacija, vec normalno razmisljanje iz njihove perspektive.

Domaćin Ilinoida (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    85

Svaki poslodavac hoce da budes posvecen poslu. A kod nas je takav sistem studiranja da je tesko moguce i da se bude posvecen poslu i da uspesno studiras. Zato ni jedna firma nece da rizikuje. Da si u Americi tamo je drugi sistem i izvodljivo je.

Danas poslodavci ne traze samo da imas zavrsen fakultet, jos mnogo stosta....itd...
    Косово је срце Србије

Aktivan član NT Vending (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Uglavnom si dobio odgovore zasto je to tako.

Nedavno sam negdje procitao da su za konkurs za policajce, one najnize rangirane po sistematizaciji, negdje u Americi, radili i test inteligencije kao obavezni dio konkursa, jednog kandidata su odbacili sa obrazlozenjem da je previse inteligentan z aposao koji oni traze i objasnjenje im je bilo da njega, sa tolikom inteligencijom, nece dugo zanimati taj posao i pocece traziti neki zanimljiviji, nece se u potpunosti posvetiti tom poslu.

Slicno i za tebe, poslodavac razmislja da ces mu otici cim diplomiras jer te to vise nece zanimati, a i imaces diplomu u ruci i trazices posao o struci.

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Hvala na odgovorima ali i dalje smatram da nije u redu i da je u pitanju oblik diskriminacije.
    Ja da sam poslodavac uopste me ne bi zanimalo dal je neko student, nego bi zaposlio osobu koju smatram podobnom za posao (neko ko se iole razume u to sto treba da radi u ovom slucaju prodaje, i nekog ko je komunikativan). Ako se lose pokaze dam mu otkaz nadjem drugu osobu......
    Ne razumem obrazlozenje da ocekuju da neko 5 i vise godina treba da radi za njih da bi im se isplatilo. Nije tesko naci drugog radnika
    Impossible is nothing

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    70

Hvala na odgovorima ali i dalje smatram da nije u redu i da je u pitanju oblik diskriminacije.
    Ja da sam poslodavac uopste me ne bi zanimalo dal je neko student, nego bi zaposlio osobu koju smatram podobnom za posao (neko ko se iole razume u to sto treba da radi u ovom slucaju prodaje, i nekog ko je komunikativan). Ako se lose pokaze dam mu otkaz nadjem drugu osobu......
    Ne razumem obrazlozenje da ocekuju da neko 5 i vise godina treba da radi za njih da bi im se isplatilo. Nije tesko naci drugog radnika
    Ali im je tesko stalno uvoditi u posao nekog novog.
    "Pri rodjenju placemo sto smo stupili na veliku pozornicu budala!" (Sekspir)

Aktivan član NT Vending (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

E moj prijatelju, to je najtezi dio posla, dobrog radnika je najteze naci, ako vec moram da ga trazim trazicu ga medju onima koji ce raditi kod mene bar 5 godina, a ne medju onima koji ce mi otici nakon dvije.Obucavanje radnika je svojevrsni vid ulaganja u posao, prenosis svoje znanje i iskustvo na njega(opet, sve zavisi od vrste posla za koju ga obucavas), ukazujes mu povjerenje, stvaras prisan odnos sa njim u poslovnom smislu i nakon dvije godine opet sve to treba da prodjes?Ne, hvala!

Govorim ti iz svog iskustva, i nekad kad sam trazio posao i sad kad ga mogu ponuditi.

Primećen član
    Učlanjen
    11.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Najveci problem je sto OGROMNA vecina ljudi kao trazi posao, ali MOLI BOGA da ga ......................

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Sto uvek neki prdavac na kraju zabiberi....?

Jeste diskriminacija, bas kao sto gazda ne prima mladu zenu dok se ne isprazni kao kravetina, tj dok ne izrodi sta je mislila....

Ruzno receno , ali to je diskriminacija....logicna ali diskriminacija...
    Bas kao i overqualified , tj imas vise znanja nego sto treba, tj vise kvalifikacija, ali u srbiji ti je i znanje problem....
    Covece, ubacis nekog ko zna, a imas sefove i narednike koji ne znaju....haos...hijararhijski obracun i buling.....to ti ne treba...

A plus sto imas vece mogucnosti manipulacije kad su oci gladne i nemaju kud.
    Student ima mogucnost studentske zadruge, to je 26% veca zarada nego na stalnom poslu....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Slične teme

1. U Srbiji 233.405 studenata...
    Autor roxy135 u forumu Arhiva
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05.04.2006., 22:25
  2. Omiljeni OS studenata?
    Autor Plavi zec u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17.02.2006., 23:18
  3. RAZMENA STUDENATA???
    Autor Eni u forumu Školovanje u inostranstvu