DA SAM BIO NA MESTU MILOSEVICA uradio-la bih...!!

zavrsio bih rat 91-e.
sto ce reci, potukao bih neprijatelja na njegovom terenu, ne bih se zaustavio na etnickim granicama i prihvatao milion primirja, povlacio vojske nad nadolazecim UN rezolucijama i raznim priznanjima i onda trpeo sankcije godinama da to otvori put onda otvorenoj agresiji na oslabljenu srbiju.

rat se vodi brzo, efektno sa jasnim planom i sa sto manje zrtava i neprijatelj se tuce uglavu sve dok ne zamoli za mir.
nikakve opsade gradova i pregovori o primirju dok se ne zavrse operacije i postigne cilj.
nesto kao izraelsko napredovanje prema damasku i kairu i onda sirijsko i egipatsko slinavljenje i molbe za mir.

na zalost, milosevic i pored najbolje volje se pokazao slabim, popustljivim i uvek par koraka iza neprijatelja, bez inicijative.
 
Poslednja izmena:
jel to znaci da bi ti srbiju osamostalio iz jugoslavije...ostavio srpski narod van srbije na milost i nemilost...i zatrazio da svet prizna samostalnu srbiju..pa onda koristio prirodne resurse..??

brate meni je pola sela na milost i nemilost po celom svetu vec 40 godina i vidim da nas niko jos nije napao do sada
sta ti mislis u cemu je problem !!???
 
mnogi ga hvale...mnogi ga kritikuju...deder da vidimo sta bi svako od nas sa ove distance uradio da je bio na njegovom mestu...hajde da uporedimo ono sto bi mi da smo bili on...pa da vidimo koliko je on bio napredan ili nazadan...
Тешко је да би неко од нас стварно био на његовом месту, јер нисмо били вешти ситни манипулатори из посттитовског партијског апарата. :mrgreen:

Но, добро, рецимо...

-Учинила бих све да не дозволим рушење Југославије.
-Инсистирала бих на мирном решењу, чак и ако се покаже да би разлаз био ипак неминован.

И, све то - крајње искрено.
А не како је он радио, лажући да је за мир, за очување Југославије, или "Свих Срба у једној држави", а у пракси чинио све супротно од тога.

Проблем с Милошевићем је био, што је њему , као и другима некима, (Туђману, Кучану, Алији) рат одговарао, једино тако имали су шансе уопште опстати на власти.

Није му искрено било стало ни до мира, ни до Југославије, ни до Србије, само до власти, а у томе је још био и лично подстицан од своје жене, такође жедне власти и моћи.

Значи, ако је постојао неки спољни интерес да се растури Југославија, да сам била на том месту, учинила бих све да се с моћницима договорим, тражила савезнике, радила на побољшању и јачању унутрашњих снага земље, а не на слабљењу њиховом
 
ne znad dal sam u temi, ali mi je ostalo neobjasnjivo `primirje` sa tudjmanom za bozic 1992.

do tada smo imali neku inicijativu, a veliki potencijal. i vojska se bila na neki nacin sredila, oslobadjalo se bar po jedno selo nedeljno. moglo je da se izadje na vazne cro komunikacije i steta za tudjamana bi bila nenadoknadiva

naravno da je bolji mir, ali posle tog primirja su palnule druge teritorije...

ni dan danas mi nije jasno
 
Prodao je Sloba tudjmanu one nesrecnike u Krajini i na Kosovu.,a isto bi uradio i sa Republikom Srpskom ida nije bilo nekih ljudi da mu se suprotstave (citaj; da se Miri suprotstave).
Trebalo je djubre obesiti na Terazijama ,ane izruciti u Hag
Americka isluzena raga.

mislis da je prodao?
nesto se ne bih slozio.

beograd se pocetkom rata u hrvatskoj odazvao na mobilizaciju sa ukupno 10%. sta mislis, koliko bi se se odazvalo pre pada krajine, 3 godina kasnije?

da ti kazem, niko, par ljudi mozda. i kako je onda milosevic mogao da pomogne krajisnicima?

znam recimo da je teorijski mogao da mobilise milion srba i stavi ih pod oruzje i da svi kao jedan dignemo kitu u vis, povucemo crtu i kazemo - dovde, da li mislis da milosevic to ne bi uradio da je zaista mogao to prakticno da izvede?
ti zaboravljas da pored predsednika, vladara jedne drzave takodje kao bitan faktor postoji i narod.
nije bilo raspolozenja za bitku sa hrvatima u srbiji tada i to je to.
ono sto je milosevic uradio je sasvim ocekivano - obeshrabren srbijanski narod je morao da se malo zabavlja i ne obraca paznju sta se desava zapadno od drine, pa su tu dosle pesmice, igre i filmici na tv, bez ikakvih vesti o tragediji na zapadu.

tesko da je milosevic krivac za to, on je u tom slucaju bio samo anesteziolog
 
Протјерала Шиптаре,без милости (па нек трунем заувјек у затвору,ал нек њих нема),ослободила Космет,е сад,колико би било могуће да се осврнем на привреду у таквој ситуацији....али да се ријешио проблем Космета сад би бар могли да се бавимо привредом,а овако...имамо само услове,и услове,и услове..............
 
brate meni je pola sela na milost i nemilost po celom svetu vec 40 godina i vidim da nas niko jos nije napao do sada
sta ti mislis u cemu je problem !!???

razumem na sta aludiras...ali nije jednostvno samo kritikovati...ako nisi bio nikad odgovoran za veci broj ljudi tesko je za shavtiti...razumem da ces mozda reci da je sam hteo da bude odgovoran i to je tacno...ali imam utisak da mnogi donose pausalno i olako misljenje...
 
mislis da je prodao?
nesto se ne bih slozio.

beograd se pocetkom rata u hrvatskoj odazvao na mobilizaciju sa ukupno 10%. sta mislis, koliko bi se se odazvalo pre pada krajine, 3 godina kasnije?

da ti kazem, niko, par ljudi mozda. i kako je onda milosevic mogao da pomogne krajisnicima?

znam recimo da je teorijski mogao da mobilise milion srba i stavi ih pod oruzje i da svi kao jedan dignemo kitu u vis, povucemo crtu i kazemo - dovde, da li mislis da milosevic to ne bi uradio da je zaista mogao to prakticno da izvede?
ti zaboravljas da pored predsednika, vladara jedne drzave takodje kao bitan faktor postoji i narod.
nije bilo raspolozenja za bitku sa hrvatima u srbiji tada i to je to.
ono sto je milosevic uradio je sasvim ocekivano - obeshrabren srbijanski narod je morao da se malo zabavlja i ne obraca paznju sta se desava zapadno od drine, pa su tu dosle pesmice, igre i filmici na tv, bez ikakvih vesti o tragediji na zapadu.

tesko da je milosevic krivac za to, on je u tom slucaju bio samo anesteziolog
Pa pazi ni u samoj Hrvatskoj na cijoj se teritoriji vodio rat i kojoj je pretila realna opasnost da nestane ili bar da bude drasticno skracena taj odziv nije bio narocito sjajan , u najboljem slucaju je bilo oko 150-200 iljada "branitelja " ,zavisno od perioda rata , a VJ je tada u redovnom sastavu imala preko 100 iljada ljudi bez ikakve mobilizacije + 10 puta mocniju tehniku i oruzije od svih ostalih ex yu vojski ...
 
Тешко је да би неко од нас стварно био на његовом месту, јер нисмо били вешти ситни манипулатори из посттитовског партијског апарата. :mrgreen:

Но, добро, рецимо...

-Учинила бих све да не дозволим рушење Југославије.
-Инсистирала бих на мирном решењу, чак и ако се покаже да би разлаз био ипак неминован.

И, све то - крајње искрено.
А не како је он радио, лажући да је за мир, за очување Југославије, или "Свих Срба у једној држави", а у пракси чинио све супротно од тога.

Проблем с Милошевићем је био, што је њему , као и другима некима, (Туђману, Кучану, Алији) рат одговарао, једино тако имали су шансе уопште опстати на власти.

Није му искрено било стало ни до мира, ни до Југославије, ни до Србије, само до власти, а у томе је још био и лично подстицан од своје жене, такође жедне власти и моћи.

Значи, ако је постојао неки спољни интерес да се растури Југославија, да сам била на том месту, учинила бих све да се с моћницима договорим, тражила савезнике, радила на побољшању и јачању унутрашњих снага земље, а не на слабљењу њиховом

ja mislim da je on bio maksimalni jugosoven...da je interese srbije podredio jugoslovenskim interesima...ali da nije napravio ni unutrasnju ni spoljnu klimu za uspeh jugoslovenstva...
 
...ишла бих до КРАЈА, не обазирући се на претњу да ће мој народ бити побијен,
ако не станем,.....


....ево САДА се показало да тај "мој" народ није заслужио да се озбиљно
схвате претње о "спрженој земљи" и сличном....
 
mislis da je prodao?
nesto se ne bih slozio.

beograd se pocetkom rata u hrvatskoj odazvao na mobilizaciju sa ukupno 10%. sta mislis, koliko bi se se odazvalo pre pada krajine, 3 godina kasnije?

da ti kazem, niko, par ljudi mozda. i kako je onda milosevic mogao da pomogne krajisnicima?

znam recimo da je teorijski mogao da mobilise milion srba i stavi ih pod oruzje i da svi kao jedan dignemo kitu u vis, povucemo crtu i kazemo - dovde, da li mislis da milosevic to ne bi uradio da je zaista mogao to prakticno da izvede?
ti zaboravljas da pored predsednika, vladara jedne drzave takodje kao bitan faktor postoji i narod.
nije bilo raspolozenja za bitku sa hrvatima u srbiji tada i to je to.
ono sto je milosevic uradio je sasvim ocekivano - obeshrabren srbijanski narod je morao da se malo zabavlja i ne obraca paznju sta se desava zapadno od drine, pa su tu dosle pesmice, igre i filmici na tv, bez ikakvih vesti o tragediji na zapadu.

tesko da je milosevic krivac za to, on je u tom slucaju bio samo anesteziolog

priblizno realno...
 
Протјерала Шиптаре,без милости (па нек трунем заувјек у затвору,ал нек њих нема),ослободила Космет,е сад,колико би било могуће да се осврнем на привреду у таквој ситуацији....али да се ријешио проблем Космета сад би бар могли да се бавимо привредом,а овако...имамо само услове,и услове,и услове..............

za to ti je potrebna podrska sveta...da li je realno da se ona dobije za to..??
 

Back
Top