Odrekao se jedne, a zadržao devet funkcija
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Odrekao se jedne, a zadržao devet funkcija

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Odrekao se jedne, a zadržao devet funkcija

Pokrajinski poslanik Živorad Smiljanić obavestio je juče odbornike SO Apatin da je podneo neopozivu ostavku na funkciju direktora Doma zdravlja da ne bi bio u sukobu interesa.

Sve bi bilo u redu da pored ove funkcije Smiljaniću ne ostaje devet fotelja jer je istovremeno pokrajinski poslanik, predsednik opštine Apatin, upravnik banje Junaković, član UO Kliničkog centra Vojvodine, član programskog odbora Radiodifuzne ustanove Vojvodine, predsednik opštinskog Crvenog krsta, predsednik Opštinskog odbora SPS, predsednik Odbora za nautički turizam Srbije i čelnik Bokserskog saveza Srbije.

Smiljanić se sa ove funkcije, na koju je imenovan 28. jula 2006. kako je naveo u ostavci, odrekao „zbog izbegavanja sukoba interesa“ pošto ga je Agenciji za borbu protiv korupcije upozorila na prekomerno gomilanja funkcija. Ostale funkcije Smiljanić će, pošto nisu imenovane već ga je za njihovo obavljanje narod birao, zadržati. Smiljanića je ranije od Agencije za borbu protiv korupcije zbog gomilanje funkcija prozvala odbornička grupa DS u Apatinu, koja je u ovoj opštini opozicija.
    Milan Dražić, šef odborničke grupe građana „Pokret za Apatin“, dodaje da Smiljanić ima značajno mesto među golubarima, lovcima, udruženjima penzionera...

- Suština nije što Smiljanić, kako tvrdi, prima samo 160.000 dinara mesečno, već što kontroliše sve tokove novca apatinskog budžeta. Umesto da mesni samodoprinos ulaže u infrastrukturu, on ga presipa u spomenike. Lokalne manifestacije u banji Junaković finansira iz budžeta. Zato ne iznenađuje njegova rečenica: „Šta će meni kadar dok sam ja kadar“- objašnjava Milan Dražić.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/194250/Odrekao-se-jedne-a-zadrzao-devet-funkcija

E moja Srbijo .

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Podrazumevano Re: Odrekao se jedne, a zadržao devet funkcija

Kako je velikodusan!
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Slične teme

1. Sudanski predsednik zadržao položaj
    Autor Marin55 u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.04.2010., 14:42
  2. Odgovora: 161
    Poslednja poruka: 09.09.2009., 10:19
  3. Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 09.07.2008., 22:04
  4. Tadic se odrekao Djindjiceve politike??
    Autor Rocco S u forumu Politika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 01.02.2008., 18:24
  5. Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 25.01.2007., 18:36

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •