koji postpaid je jeftiniji

symbad

Zainteresovan član
Poruka
145
1)065, 064 ili 063.
2)Razmisljam da kupim MobiPro60, mesecno zaduzenje je 540 din, 60 besplatnih minuta i 60 besplatnih poruka. Dakle, ukoliko za citav mesec potrosim 60 min i 60 poruka i nista vise, da li ce mi zaduzenje biti tih 540 din ili vise?! Hvala svima i pomozite mi da odlucim.
 
Nije da nije ali ...

Ja sam na BEL tarifi kod Telekoma. Evo šta te čeka "iza ćoška"

1. Cene koje reklamiraju su najčešće bez poreza. Dakle, dodaj 20% na ono što kažu.
2. Broj besplatnih munita je otprilike: 90% za tvoju mrežu i 10 % za fiksne telefone i drugu mrežu. Ja sa svojih 50 besplatno zapravo imam 40 min za 064 i samo 10 min za sve ostale pozive. 40 minuta za 064 mi je mnogo, ostanu mi nepotrošeni minuti a onih 10 za sve ostale pozive mi je malo, pa tu uvek doplatim.
3. Imam 50 SMS poruka, ali tu ne spadaju poruke ka inostranstvu. To ti posebno zaračunaju.
4. Plaćanje parkinga - posebno.
5. MMS i GPRS nisu obuhvaćeni paketom, pa i to ide posebno.

Sve u svemu, mislio sam da ću uvek da se uklopim u osnovni paket i plaćam samo 300 din (koliko su reklamirali). Ali, otprilike platim oko 500 din mesečno.

Naravno, telefonske navike i potrebe nisu iste, ali ovo je samo okvirno.
 
Kod Mobtela je GPRS još uvek džabe, za post paid korisnike. Videćemo dokle će tako, ali to uopšte nije mala stavka.
Evo ja sam do sada svukao preko 10GB, a to bi u novcu bilo preko 600000 dinara ili oko 8000 evra.
Zamisli kada bi to stvarno trebao da platim :roll:

Nije 10GB mnogo, nego je mnogo 60 dinara za megabajt.
Ako se uzme da je jedna mp3 pesma oko 3MB, to znači da bi za jednu pesmu trebalo dati 180 dinara, a za te pare se može kupiti cd sa 200 mp3 pesama (a mozda i 2 cd-a)
Ne treba zaboraviti da besplatan GPRS omogućava dosta besplatne komunikacije, putem MMS-a, e-mail poruka, chata, pa i postovanja u ovom forumu.

Treba to iskoristiti dok je još džabe.
 
Obzirom da je na Mobtelovom sajtu detaljno objašnjeno kako povezati računar i telefon, tako da se za konekciju na internet koristi GPRS, a za modem koristi mobilni, ne vidim zašto ne bi skidao mp3.
Naročito imajući u vidu da se brzina kreće od 4 do 4,5 KB/sec što je u rangu, ako ne i bolje od mnogih dial-up konekcija.
 
kiborg:
Obzirom da je na Mobtelovom sajtu detaljno objašnjeno kako povezati računar i telefon, tako da se za konekciju na internet koristi GPRS, a za modem koristi mobilni, ne vidim zašto ne bi skidao mp3.
Naročito imajući u vidu da se brzina kreće od 4 do 4,5 KB/sec što je u rangu, ako ne i bolje od mnogih dial-up konekcija.
Kako ja da povezem mobilni sa racunarom kada nemam kabal? D li preko bluetooth-a? I do kada ce GPRS na Mobtelu biti for free?
 
Anonymous:
symbad:
1)065, 064 ili 063.
Jeftinija ti je i kvalitetnija MTS, ja sam se kod Mobtela opekao nekoliko puta.
Jeste jeftinija tamo gde ima mreze. Kod mene kuci MTS je veoma slab, a Mobtel je super, BAS SUPER! Jos, moj broj pripada zoni Mobi Nisava, pa mi je poruka(ukoliko sam u zoni Mobi Nisave, a skoro uvek sam u toj zoni kad sam kuci) 1,70 din. bez poreza, a minut razgovora na 063 mrezi je 90 para bez poreza, a sa 064 je 3 din bez poreza. Cene za inostranstvo su drugacije- 11, 70 din poruka (bez poreza), a razgovori: 20 din za minut (bez poreza) za prvu zonu, a za ostale je skuplje. E, ali kad si van zone Mobi Nisava, cene su dosta skuplje, al ne znam kakve su, jer me ne interesuje...za sad...
 
kiborg:
Obzirom da je na Mobtelovom sajtu detaljno objašnjeno kako povezati računar i telefon, tako da se za konekciju na internet koristi GPRS, a za modem koristi mobilni, ne vidim zašto ne bi skidao mp3.
Naročito imajući u vidu da se brzina kreće od 4 do 4,5 KB/sec što je u rangu, ako ne i bolje od mnogih dial-up konekcija.
Do kada ce na MOBTEL POSTPAID GPRS bbiti dzabe?!
 
Odlucio sam da kupim MOBI JUNIOR.
Pretplata 150 dinara

pon uto sre cet pet sub ned
08.00 - 00.00 6.00 din/min
00.00 - 08.00 3.00 din/min
00.00 - 01.00 * Besplatno pozivanje Mobtel GSM
* Ovaj tarifni paket sadrži besplatne pozive ka Mobtelovoj GSM mreži u periodu od 00:00 do 01:00 h (izuzev nedeljom od 00:00 do 01:00 h)
Nacionalni saobraćaj

pon uto sre cet pet sub ned
08.00 - 00.00 10.00 din/min
00.00 - 08.00 5.00 din/min


Pravo na korišćenje tarife "Mobi Junior" imaju lica starosti do 27 godina.

Pretplata uključuje: 60 besplatnih SMS poruka, nakon kojih se svaka sledeća SMS poruka naplaćuje sa popustom od 50% u odnosu na cenu slanja kratkih SMS poruka.

Za svaki započeti razgovor utvrđuje se fiksna naknada u iznosu od 1.35 dinara
 

Back
Top