Pismo mladog Hrvata koji je zeleo da izbegne sluzenje vojnog roka
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Pismo mladog Hrvata koji je zeleo da izbegne sluzenje vojnog roka

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Podrazumevano Pismo mladog Hrvata koji je zeleo da izbegne sluzenje vojnog roka

Ovo je istinito pismo kojim je nepoznati mladic u
    Hrvatskoj nedavno pokusao izbjeci vojnicku duznost.

Postovani gospodine ministre obrane.

Dozvolite mi da Vam objasnim svoju situaciju u nadi da cete moci
    razrijesiti moj slucaj.

Trenutno cekam poziv u redove HV.
    Imam 23 godine, ozenjen sam 47-godisnjom udovicom, koja ima
    26-godisnju kci. Sa tom kceri ozenjen je moj otac. Ozenivsi kci moje zene, moj je
    otac postao i moj zet. U isto vrijeme, moja je zena tasta mome ocu, a kci
    moje zene moja je maceha.
    U sijecnju zena i ja dobismo sina. To je dijete brat oceve zene,a zet
    moga> oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj stric, jer je brat moje macehe.
    U svibnju zena mog oca rodila je sina. To je dijete moj brat,jer je
    sin moga oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj unuk, jer je sin zenine
    kceri.
    Dakle, ja sam brat svoga unuka, a s obzirom da je muz necije majke i
    otac toga dijeteta, ja sam i otac zenine kceri, te brat njenog sina.
    Jasno je, dakle, da sam ja svoj vlastiti djed. Nadam se da sam sve
    jasno objasnio.
    Nadam se, gospodine ministre, da cete me razrijesiti vojnicke
    duznosti, jer zakona nalaze da sinovi vise od dviju generacija (dakle djed,
    otac i unuk) ne smiju istovremeno sluziti vojsku.

Hvala vam na razumijevanju.

Odgovor Ministarstva Obrane RH uslijedio je nakon dva tjedna.

U izvjestaju pisalo je:
    Osoba je permanentno razrijesesna vojnicke duznosti, zbog sumnje
    psihickih nedostataka i mentalne nestabilnosti koje su poslijedica kaotickih
    odnosa unutar obitelji.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

gost 170484 nije na forumu
    Kad ja igračku iskoristim, mogu ti je i vratiti ;)
    Domaćin
    Učlanjen
    16.02.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pismo mladog Hrvata koji je zeleo da izbegne sluzenje vojnog roka

Nebitno cije je pismo ali je brutalno smesno ko je kome sta i kako su to sve izveli

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Podrazumevano Re: Pismo mladog Hrvata koji je zeleo da izbegne sluzenje vojnog roka

hrvati stvarno nisu normalni, sta je ovo majko mila!
    ...

Poznat
    Učlanjen
    29.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Овде је у питању инцест невиђених размера.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio AndrejBL Pogledaj poruku
    Овде је у питању инцест невиђених размера.
    Zato su ga i legalizovali

gost 170484 nije na forumu
    Kad ja igračku iskoristim, mogu ti je i vratiti ;)
    Domaćin
    Učlanjen
    16.02.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ama nisu bitni Hrvati nego je smesno... Pa nije incest to... On je sa ženom, njegov cale sa ženinom ćerkom... To sve dalje je u redu...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kod hrvata se odavno nezna ko koga xebe,a rodjacki odnosi su im dota uzi nego kod nas,lujke...

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    447

Citat Original postavio tazzica Pogledaj poruku
    Ama nisu bitni Hrvati nego je smesno... Pa nije incest to... On je sa ženom, njegov cale sa ženinom ćerkom... To sve dalje je u redu...
    Ma trpaju se svi medjusobno. Luda kuca.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Ja sumnjam da je u pitanju jedan forumas

Poznat
    Učlanjen
    29.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Watchmen Pogledaj poruku
    Ma trpaju se svi medjusobno. Luda kuca.
    Усвајањем овог затева ХВ прави велики преседан, када крену да пљуште слични примери, кукуууууууу има да остану без војника.
    Poslednji put ažurirao/la Kraški lovac : 16.06.2010. u 23:59

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1382

Citat Original postavio AndrejBL Pogledaj poruku
    Усвајањем овог закона ХВ прави велики преседан, када крену да пљуште слични примери, кукуууууууу има да остану без војника.
    Oni su odavno ukinuli služenje vojnog roka. A ova fora ima par godina.

P.S. Nego ajde neka neko iskopa govor onog našeg oficira iz Slovenije 1940.Nikako da se setim kako se zvao lik.

Iskusan Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    146

Citat Original postavio fortes Pogledaj poruku
    Oni su odavno ukinuli služenje vojnog roka. A ova fora ima par godina.

P.S. Nego ajde neka neko iskopa govor onog našeg oficira iz Slovenije 1940.Nikako da se setim kako se zvao lik.
    Koji govor?

Cartmanland nije na forumu
    citam nedjeljni komentar koji jasno kaze ko ne misli ovako taj klevece i laze
    Poznat Cartmanland (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Dakle, ja sam brat svoga unuka,

Jasno je, dakle, da sam ja svoj vlastiti djed.

Pismo je extra, ova dva zakljucka koje je napisao u pismu su mi najjaca.]
    Nadam se, gospodine ministre, da cete me razrijesiti vojnicke
    duznosti, jer zakona nalaze da sinovi vise od dviju generacija (dakle djed,
    otac i unuk) ne smiju istovremeno sluziti vojsku.
    Fakat zaznuta situacija, da on kao deda, otac i unuk sluzi vojsku.
    Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.

KOLEGA IVAN nije na forumu
    ПОМАЖЕ СВЕЦКУ ЕКОНОМИЈУ НА ГЛОБАЛНОМ НИВОУ
    Poznat KOLEGA IVAN (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    КОНТРАОБАВЕШТАЈНИ СЕКТОР БИА-Е, АНТИСУБВЕРЗИВНА УПРАВ
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Hahaha. Ovaj je likčina. Znam za ovo odavno.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Ja sumnjam da je u pitanju jedan forumas

I meni je jedan sumnjiv.

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Citat Original postavio Brajan Koen Pogledaj poruku
    Krmak, bajat ti je fazon.
    Torente je poznat po bajatim fazonima.
    Uskoro ce poceti da nam prica viceve o Milosevicu.

.Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Primećen član
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio snoshaj efendija Pogledaj poruku
    Torente je poznat po bajatim fazonima.
    Uskoro ce poceti da nam prica viceve o Milosevicu.

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio daxt Pogledaj poruku
    hrvati stvarno nisu normalni, sta je ovo majko mila!
    pomešali lončiće...

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Matora fora
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1382

Citat Original postavio Padre Pogledaj poruku
    Koji govor?
    Evo iskopao sam ga

"Ovo je govor komandanta prve cete Cetrdesetog pesadijskog puka, kapetana Luke Djuraskovica, vojnicima u Pomoreke, kod Brezovice (Slovenija) 26. maja 1940. godine. Zbog mogucnosti napada fasisticke Italije na Jugoslaviju, maja pomenute godine, govor kapetana Djuraskovica je stenografisan i sacuvan u arhivi Srpske akademije nauka i umetnosti. Kapetan Djuraskovic je poginuo u Drugom svetskom ratu. Bio je posten i narodni covek. Psovkom je, kazu, podizao moral vojnicima. Potomci kapetana Luke zive u Nisu. Stenogram publikujemo bez ikakvih izmena. Evo reci kapetana Luke:

Slusaj amo!
    Mi zivimo u ozbiljno doba i svaki od vas znade zasto smo tu. Svi ste vec stariji i zenjeni ljudi, vi citate novine, je li tako. Ako nam ko pruzi rat, **** ga otac, mi cemo ga prihvatiti i ratovati. U tom slucaju, **** mu pas mater, morali bi mi da primimo borbu, pa makar svi izginuli.

To bi bilo od nas casno, jel' tako. Nasi susedi Talijani, e to su ***** jedne. Oni, **** im pas mater, boje se ratovanja, a hoce da dobiju zemlju bez krvi. Oni, fukare jedne, kazu da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste dobice, ali *****! Jel' tako? A zar mi nemamo pravo na Trst, Istru i druge nase krajeve?! Pa dabome da imamo. Sada se prave prijatelji, a sutra napali bi nas, ***** jedne! Jel' vam to jasno. **** im pas mater, samo neka dodju, poslacemo ih u pizdu materinu.

Drugo, mi Juzni Sloveni bili smo i jesmo najbolji vojnici Evrope. Jel' tako? Dabome da je tako i tako mora da bude. Musolini je dosta ucinio za Italiju. On je mnogo dao Italijanima, ali ih nikad nece naciniti hrabrim, makar im ***** dao, nece moci da im da srce junacko. Jel' tako? Jel' vam jasno? E, drugo kazu Talijani: oni vele - kod nas je sve motorizovano. Nasi su mitraljezi FIAT, nasi su tenkovi FIAT, nasi su avioni FIAT i sta sve ja znam u picku materinu.

Znamo mi to, ali je u njih i srce FIAT, **** ih Sveti Jeronim na nebu. Samo ime jedno: oni nas ne znaju, ***** im materina. Jel' tako? Dabome, bas tako, i tako treba da bude. Drugo: hoce da nam budu kuratori, da garantuju nase granice, pizda im materina. Talijani i ko zna koji kurci, Nemci, Englezi, Japanci, Kinezi i drugi, pa cak i Drustvo naroda. A sta se nas ticu njihove garancije, pizda im materina. Znamo mi sta su to garancije! **** im pas mater, garancijsku i kurvarsku!

Drugo: svi vi znate da se nasa vojska najbolje hrani. Jel' tako? E, kad je tako, onda hrana treba da bude sto puta bolja. Imamo kuvare, **** im pas mater, jos i ne valjaju. Pa dobro gde su ti kuvari, **** im pas mater, svima odreda? Dezurni, deder zovni mi kuvare, pizda im materina. Pa dobro kuvari, **** vas Sveti Jeronim na nebu, poslacu vas da terate mitraljeze u brda u pizdu materinu, pa da vidimo da li ce hrana biti bolja i... **** vam pas mater kuvarsku. Jel' tako?

(U tom se javlja kuvar Trobec: Ali, gospodine kapetane, iz griza se ne more...)

Kapetan Luka: Kus, nista te nisam pitao. Mars u pizdu materinu. **** ti pas mater kuvarsku! Kad te razpizdim, pretvoricu te odma u mitraljez. Drugo: Gde je tu onaj koga su ubile gace? Aj, tu je! E, bas tebe cu poslati na Talijane, **** te mitropolit. I ti si mi kurcev vojnik. Ubile te gace... Slusaj amo i sta se smejes? Svi vi znate da ima i drugih kojima se hoce nasa zemlja, pizda im materina! Eno gore one ciganske ***** kazu da im pripada Srem, Banat i Baranja. Pa dobro, pizda im materina tatarska, sto ne dodju da uzmu pola Slovenije i Hrvatske, ****** ih njihovi grofovi, **** pas mater njima i Hortiju i Telekiju i grofici Marici!

Drugo: Jel' idete onako preko noci u Domzale? A? Znam vas ja dobro. Jel' tako? E, vidite to ne sme tako da bude. U nas postoji preki sud, pa tu nema vise sale. Odma te streljaju, **** te faraon... Da li vi mislite tako?...E vo ide ti komandir tamo negde u pizdu materinu, vodnici sta ja znam gde, **** ih Bog, ionako nista ne valjaju, podnarednici sede u kafani, a vi u Domzale. Pa ti sad lepo dodju Talijani, pizda im materina. kako bi sve izgledalo i kako bi nas lepo udesili... majku im zicarosku! Pa to ne sme da bude. Jel' jasno? Ne moze to tako kod nas da bude, kako je bilo kod Ceha. Jok... Eto i to su ***** koje se uopste ne bore, nego samo polazu oruzje, kukavice, **** im pas mater i njima! Pa evo i Poljaci, **** ih Sveti Jeronim, borili se... borili, a njihova gospoda ministri - tup u avionce, beze avionima pravo u Pariz. Nista manje u pizdu materinu, da tamo toboze vladaju, ali sami, kome, ***** im majcina. U nas ne sme da bude tako i ne moze da bude tako, naravno.

Drugo: nije sve sto sam vam kazao. Ama svi vi znate da ste pametni ljudi. Isli ste po svetu i svi ste sigurno videli lepu varos Temisvar? E, vidite, kazu Rumuni, **** ih Bog otac: "To je nase". Pa dobro sad, ***** mu materina, sta je onda nase. Za koji smo krasni ovde i sta jos da branimo kad nista nije nase? Pizda im materina. Pa sto placamo toliki porez, kad je ovo tudje? Jel' tako? Onda od nas niko nece dobiti nista. Dacemo im ***** tvrd, i to tvrd za mnogo godina. Neka dodju ako su junaci, a mi cemo sa njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli! Jel' tako? Jel' vam jasno? E, pa dabome, da jeste, jer drukcije ne moze i ne sme da bude, naravno...
    A sad vodnice daj ljudima voljno!"

Aktivan član placenik (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio Jacob Pogledaj poruku
    Matora fora
    Takorci s bradom. Dobio sam bar po jednu sa ovi sadrzajem za Srbiju, Hrvatsku, pa i Bosnu (jos nisu bili ukinuli)
    Vecina nije uvek u pravu, ali je uvek u vecini

Primećen član
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Znaci, vic neuspeo.

Ljudi, 'ajde da ga ohrabrimo sa po kojom "bonom", da ne ispadne da se nije trudio.

Elita
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

lock.

Slične teme

1. Civilno sluzenje vojnog roka
    Autor Koja_86 u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 01.10.2010., 16:46
  2. Sluzenje vojnog roka - da ili ne?
    Autor SAS19 u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 27.09.2010., 13:14
  3. Sluzenje vojnog roka
    Autor rhythmking u forumu Vojska, policija i avijacija