Da li postoje Vilenjaci (Elfovi)

Paaaaaaa.......?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

DJoxiii91

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.273
Sta vi mislite, postoje li?
Po mom misljenju postoje, ali u malom broju, jer zive u sumama, a suma je sve manje. :D

ElvenWallpaper.jpg
 
WTF???
Nisam znao da imaju bilo kakve veze sa hriscanstvom!
Odakle ti ta legenda, reci mi nesto vise o tome...

Ta informacija legenda je verovatno krenula kada je hriscanstvo pocelo da se siri svetom i nastala je neka mala mesavina starog keltskog verovanja i hriscanstva, to su kelti verovatno pripisali vilenjacima, elfovima da su oni ustvari savrseni oblik ljudi koji nisu okusili jabuku greha u rajskom vrtu i da su neki ostali tamo a ostali iz sazaljenja prema admu i evi zato sto ih je zmija(Lucifer) prevario otisli sa njima gde su se kasnije povukli u sumama jer su i oni kasnije razocarali u ljude!I tako polako su nestali tj vratili su se urajski vrt jer kao oni mogu da izlaze i dolaze ovde na zemlji jer nissu gresni...

Engleski pisac John Ronald Reuel Tolkien je pisao bajke na osnovu keltske mitologije i one keltske mitologije koja je bila pomesana sa hriscanstvom, u njegovim bajkama se to moze videti jer je u nekoliko njegovih dela metaforicno opisao tu legendu taj odnos paralelu izmedju ljude i elfove dok su tamnu stranu tj orci predstavljeni kao sile zla (Luciferova vojska).

Pogledaj dokumentarac Clash Of The Gods 1S.E9 - Tolkien's Monsters i 1S.E10 - Thor
Tu mozes videti neke interesantne stvari o tome!
Evo i nesto za pisca i kako je on pisao te bajke i odakle mu inspiracija evo link http://en.wikipedia.org/wiki/J._R._R._Tolkien#Religion a to se isto moze videti u onom dokumentarcu koji sam napomenuo.
 
Poslednja izmena:
Ta informacija legenda je verovatno krenula kada je hriscanstvo pocelo da se siri svetom i nastala je neka mala mesavina starog keltskog verovanja i hriscanstva, to su kelti verovatno pripisali vilenjacima, elfovima da su oni ustvari savrseni oblik ljudi koji nisu okusili jabuku greha u rajskom vrtu i da su neki ostali tamo a ostali iz sazaljenja prema admu i evi zato sto ih je zmija(Lucifer) prevario otisli sa njima gde su se kasnije povukli u sumama jer su i oni kasnije razocarali u ljude!I tako polako su nestali tj vratili su se urajski vrt jer kao oni mogu da izlaze i dolaze ovde na zemlji jer nissu gresni...

Engleski pisac John Ronald Reuel Tolkien je pisao bajke na osnovu keltske mitologije i one keltske mitologije koja je bila pomesana sa hriscanstvom, u njegovim bajkama se to moze videti jer je u nekoliko njegovih dela metaforicno opisao tu legendu taj odnos paralelu izmedju ljude i elfove dok su tamnu stranu tj orci predstavljeni kao sile zla (Luciferova vojska).

Pogledaj dokumentarac Clash Of The Gods 1S.E9 - Tolkien's Monsters i 1S.E10 - Thor
Tu mozes videti neke interesantne stvari o tome!
Evo i nesto za pisca i kako je on pisao te bajke i odakle mu inspiracija evo link http://en.wikipedia.org/wiki/J._R._R._Tolkien#Religion a to se isto moze videti u onom dokumentarcu koji sam napomenuo.

Hvala puno na informaciji, pogledacu dokumentarac ako nadjem na netu.
 
postoje, po mom shvatanju Vilenjaci se vezuju za kraljevske loze kao Meroving familiju kojoj verovatno pripada i aVril LaVigne, ne mogu da nadjem sliku gde joj se vide cele usi, prikriva ih zbog elfovskog oblika.


(ova pesma koja se tice Alise u rupi bi mogla da ide u temu o rupama.)

Vilenjacke i Zmajevske krvno srodne kraljevske porodice su u vekovnom ratu.

RH- negativna krvna grupa je verovatno elfovska, vanzemaljska, rh + hibridno majmunska kao vecini zemljana.

takodje i Vampiri su deo elitnih vampirskih familija, znaci sve sto pocinje na V ( V je simbol za Vampirske zube, v----v ) vidimo Spoka elfa..

spok_18297018.jpg


mada nije mi jasno zasto su u ratu sa Vukodlacima, kome oni pripadaju ?

Zaboravih da napomenem da je Avril rodjena u kanadskom mestu Belleville!
http://www.celebrityfury.com/data/media/4/Avril-Lavigne.jpg
00005872.jpg



http://www.shoppingblog.com/pics/avril_lavigne_black_star_0309.jpg
Ova zlatokosa devojka nosi uvek veoma dugu kosu, ovo se odnosi na tajno Vril drustvo..
koje je koristilo dugokose devojke kao antenu za uspostvaljenje veze sa vanzemaljcima (sa Aldebaran sazvezdja)
vrillogo.jpg


Sa druge strane preneseno na danasnji globalni svet zavera Kosa se odnosi na KosMet i vanzemaljski kontakt..

meta- simbol za vreme bombardovanja.
http://img2.timeinc.net/people/i/2007/startracks/070723/avril_lavigne.jpg
 
Jeli to govoriš da osim Adama i Eve bilo još ljudi?
Ili rajski vrt i dan danas postoji kao prebivalište čistih duša u čistom duhovnom svetu.

To je keltsko verovanje koje je nastalo mesavinom hriscanstva kao sto smo i mi pomesali malo slovenske obicaje sa hriscanstvom.
Pa vrlo je moguce da su se u rajskom vrtu osim ljudi Adama i Eve nalazili i vilenjaci, koji jos uvek tamo zive u cistom duhovnom svetu, bilo bi lepo da je tako i da jos uvek postoji to mesto a ja mislim da postoji samo nisam siguran a bas bih voleo da postoji ali videcemo i saznacemo svi jednog dana kad dodje vreme?
 

Back
Top