Prema Sundays Zaman Turaka u Bugarskoj je 3 miliona, drugde na Balkanu jos 1,5 milion

migel59

Poznat
Poruka
8.319
Sundays Zaman iz Istanbula govoreci o rasirenosti turskog jezika, pise da na Balkanu van sadasnje Turske turski govori 4,5 miliona ljudi i to:

Bugarski Turci: 3 miliona
Turci u Zapadnoj Trakiji (Grcka), Rumuniji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i td.: 1,5 milion.

www.sundayszaman.com/sunday/detaylar.do?load=detay&link=212272

Posto su statisticki podaci o broju Turaka u Bugarskoj vrlo nepouzdani, veoma je znacajno znati koji podatak smatraju Turci u Turskoj da je ispravan.

Inace Sundays Zaman, Istanbul, je vikend izdanje uglednog lista Todays Zaman na engleskom, koji je rado citan u svetu, i kada se zeli saznati iz prve ruke sta se desava u Turskoj i kakva je internacionalna situacija vidjena iz turskog ugla.

Today's Zaman je dobio nagradu za izvrsnost 2008, i kako pise na redakcijskom sajtu, sledi neke od svetski najprestiznijih novina kao sto su New York Times i Guardian.

Tim Todays Zaman

todays_team.jpg
 
Sad ce Bugaras da nam objasni!

On je negde pisao kako je Turaka u Bugarskoj 750000.

Ali to je jako velika razlika, Turci u Turskoj objavljuju na sajtu koji cita ceo svet kako Turaka u Bugarskoj ima 3 miliona a Bugarash demantuje navodeci cak 4 puta manji podatak.

A mozda demantuje svakog ko otvori sajt Sundays Zaman i procita, sta mislis koliko bi mu trebalo vremena?
 
On je negde pisao kako je Turaka u Bugarskoj 750000.

Ali to je jako velika razlika, Turci u Turskoj objavljuju na sajtu koji cita ceo svet kako Turaka u Bugarskoj ima 3 miliona a Bugarash demantuje navodeci cak 4 puta manji podatak.

A mozda demantuje svakog ko otvori sajt Sundays Zaman i procita, sta mislis koliko bi mu trebalo vremena?

Mislim da se granici sa ludilom uporediti Tursku i Bugarsku, na nacin koji to Bugaras radi.
 
haha

migel naljutio se zbog to sto srbi nestaju pa daje temu sa tvrdnje neke turaka


migele brate da su turci ovoliko reci mi gde su?
gde su na popis?
jel znas da ima popis? ili mozda popis u Bugarsku nije u redu jel smo mi fasisticka drzava

haha

jel znas li ti da ima druge vrste na glasanje?
lokalno,parlamentarno
gde su te turci?

najveci broj turaka je bio pre 20 godina 1,8 milion
pa kad su napustili su se smanjili na 700 000
na svake 10 godina za 50 000 su manje tako da...


e migele brate mili , to sto se radujes na propast Bugarske od nepostojecki pretnja nije lepo
jel vi patite u moment ne mi:)
 
Poslednja izmena:
haha

migel naljutio se zbog to sto srbi nestaju pa daje temu sa tvrdnje neke turaka


migele brate da su turci ovoliko reci mi gde su?
gde su na popis?
jel znas da ima popis? ili mozda popis u Bugarsku nije u redu jel smo mi fasisticka drzava

haha


e migele brate mili , to sto se radujes na propast Bugarske od nepostojecki pretnja nije lepo
jel vi patite u moment ne mi:)

Па јесте фашистичка држава. Протјеривали сте трурке, клали Србе, били на страни Хитлера...

Извини нисте ви фашистичка држава. Хитлер је био нациста. Ви сте нацистичка држава.
 
Па јесте фашистичка држава. Протјеривали сте трурке, клали Србе, били на страни Хитлера...

Извини нисте ви фашистичка држава. Хитлер је био нациста. Ви сте нацистичка држава.

srbima smo samo naplacali zbog makedoniju
da nisu okupirali makeodniju ne bi mi njih cistili:)
turci sami su otisli dobrovoljno


a ti pricas za ovakve stvari?


reci mi zasto grcka ne priznaje ni jednu manjinu?



ali jedino nesto sti ispunjava moje srce zbog grcki teror nad Bugara je to sto turci su uradili sa one Pontijske grka:mrgreen:
 
haha

migel naljutio se zbog to sto srbi nestaju pa daje temu sa tvrdnje neke turaka


migele brate da su turci ovoliko reci mi gde su?
gde su na popis?
jel znas da ima popis? ili mozda popis u Bugarsku nije u redu jel smo mi fasisticka drzava

haha

jel znas li ti da ima druge vrste na glasanje?
lokalno,parlamentarno
gde su te turci?

najveci broj turaka je bio pre 20 godina 1,8 milion
pa kad su napustili su se smanjili na 700 000
na svake 10 godina za 50 000 su manje tako da...


e migele brate mili , to sto se radujes na propast Bugarske od nepostojecki pretnja nije lepo
jel vi patite u moment ne mi:)


Koliko ste Turaka pokrstili? Koliko ih je proterano?
Decenijama ste ih asimilirali i zabranjivali im da se izjasnjavaju da su Turci.
Obice vam se to u glavu i uskoro cete to osetiti.
Turci vam nisu Makedonci, pa da mozete da ih driblate, a i Makedoncima ne mozete nista!
Migel je Albanac i vrlo je objektivan i realan. Zato, svaka mu cast! :hvala:
 
Poslednja izmena:
Koliko ste Turaka pokrstili? Koliko ih je proterano?
Decenijama ste ih asimilirali i zabranjivali im da se izjasnjavaju da su Turci.
Obice vam se to u glavu i uskoro cete to osetiti.
Turci vam nisu Makedonci, pa da mozete da ih driblate, a i Makedoncima ne mozete nista!
Migel je Albanac i vrlo je objektivan i realan. Zato, svaka mu cast! :hvala:

realan jel ide protiv nas :hahaha:

turcima su to radili komuniste i ja opravdavam
jel 400 godina terora je mnogo vise nego to
 
Bugarash,
evo ti jos jedan turski klip sa YouTube, ni tu Bugarska ne postoji.



migele ti si bio siptar a ja celo vreme mislio srbin :mrgreen:
aj idi sad nisi mi interesantan da si bio srbin bi debatirao ali ovako si nekako ispod meni:D
sad nemam ni zelju ni se osecam isprovociran da ti odgovorim na tvoje postove


jel znas ti koliko karta ima na youtube od veliku Bugarsku,grcku,rumuniju,magjarsku...
daj bre idi tamo sa ove decji stvari
 
realan jel ide protiv nas :hahaha:

turcima su to radili komuniste i ja opravdavam
jel 400 godina terora je mnogo vise nego to

Ne zato, vec samuaubznjegove sv svim temama na kojima ucestvuje!
A komunisti nisu Bugari, nego su vanzemaljci?
Pa i danas isto radite to svim manjinama u Bugarskoj, a vidi nisu vam komunisti na vlasti!
Pa ako budete i dalje toliko strceli i bukali, vladace ovog puta i 800 nad Bugarima!
 
migele ti si bio siptar a ja celo vreme mislio srbin :mrgreen:
aj idi sad nisi mi interesantan da si bio srbin bi debatirao ali ovako si nekako ispod meni:D
sad nemam ni zelju ni se osecam isprovociran da ti odgovorim na tvoje postove


jel znas ti koliko karta ima na youtube od veliku Bugarsku,grcku,rumuniju,magjarsku...
daj bre idi tamo sa ove decji stvari

Zasto je ispod tebe, ako je Albanac?
Ti si ocigledno bolestan!
 
srbima smo samo naplacali zbog makedoniju
da nisu okupirali makeodniju ne bi mi njih cistili:)

Да Вам није било Срба не би освојили Једрене, толико сте неспособни. Само можете с леђа ударати, иживљавати се над старцима, женама и дјецом. Мислио сам да је то вријеме иза нас, али кад тебе видим, ау, ниси ни свјесан да си својим писањем навукао моју мржњу према Бугарима.

Очито се ништа нисте промијенили. Остали сте багра.
 
Да Вам није било Срба не би освојили Једрене, толико сте неспособни. Само можете с леђа ударати, иживљавати се над старцима, женама и дјецом. Мислио сам да је то вријеме иза нас, али кад тебе видим, ау, ниси ни свјесан да си својим писањем навукао моју мржњу према Бугарима.

Очито се ништа нисте промијенили. Остали сте багра.

oh bas me briga ja nemogu vas da smislim zbog sve sto ste zlo naneli Bugarskom narodu po makedonij i trakiji i sto ste nam ukrali zemju



Bugarska armija stigla 20 km od Carigrada a ti meni o Odrin pricas haha
da nije bila Bugarska vi ostali patuljaci ne bi pobedili tursku nikada

Turska je unistila grku u rat pred balkanske ratova
tako kazi hvala Bugarsku jel je ponela celi rat na svoju ledju sa svoju najvecu i najmodernu armiju!
 
Poslednja izmena:
vidi vidi
kad srbina je nesto od korist i u interes menja politiku:mrgreen:


ma ne nije do to nego jednostavno ....na primer drugo je kad Hrvat me nesto isprovocira ili uvredi a drugo je kad to uradi siptar


Ti ocigledno nista ne kapiras!
Ljudi se dele na dobre i lose, a ne po naciji ili veroispovesti! Ali ti sa tvojih IQ=50, tesko da mozes da ukapiras!
 
ali ovako si nekako ispod meni
sad nemam ni zelju ni se osecam isprovociran da ti odgovorim na tvoje postove


jel znas ti koliko karta ima na youtube od veliku Bugarsku,grcku,rumuniju,magjarsku...
daj bre idi tamo sa ove decji stvari

Bugarash,

to sto si gord je pogresno, strasno ces se razocarati.

Bugarska upada u vrlo tesku, da ne kazem bezizglednu situaciju.

I niko nece zeleti niti moci da joj pomogne.

A klipova ima svakakvih, medjutim nemaju svi istu tezinu, s obzirom da Turska ima desetu armiju na svetu po snazi a Bugarske nigde i nema u rangiranjima, jasno je da turske klipove o zauzimanju Bugarske neko moze i da ne posmatra kao decju igru vec ga navodi na ozbiljnije razmisljanje.
 
Bugarska armija stigla 20 km od Carigrada a ti meni o Odrin pricas
da nije bila Bugarska vi ostali patuljaci ne bi pobedili tursku nikada

Turska je unistila grku u rat pred balkanske ratova
tako kazi hvala Bugarsku jel je ponela celi rat na svoju ledju sa svoju najvecu i najmodernu armiju!

Opet se petljas u ono sto ne znas?
A kako ste molili Turke u Jedrene, da sklope primirje sa vama?
Ma pazi, da nije bilo Bugara, ne bi pobedili Turke? :dash::zcepanje::rotf::zcepanje:
Idi pij mleko, ohladice ti se!
 

Back
Top