Krivična prijava za Dodika

Poruka
17.758
Banja Luka -- Srpska demokratska stranka podnela je Specijalnom tužilaštvu RS krivičnu prijavu protiv premijera Milorada Dodika.

Dodik i još tri osobe prijavljeni su zbog, kako je navedeno, zloupotreba prilikom asfaltiranja puteva na području Srebrenice.

Osim Dodika, krivična prijava podneta je protiv ministra za izbegla i raseljena lica RS Omera Brankovića, premijerovog savetnika i koordinatora za Srebrenicu Miladina Dragičevića i direktora "Puteva RS" Mladena Lazendića.

"Na asfaltiranje puteva u Srebrenici potrošeno je oko 50 miliona konvertibilnih maraka (oko 25 miliona evra), bez sprovođenja postupka javnih nabavki, započinjanjem radova pre okončanja procedure i isplatama bez kompletne dokumentacije", rekao je na konferenciji za novinare predsednik SDS-ovog Odbora za antikorupciju i prava građana Nenad Stevandić.

On je naveo da je SDS u avgustu 2008. godine Okružnom tužilaštvu u Banjaluci podneo istu krivičnu prijavu, ali da to tužilaštvo do sada nije učinilo ništa na tom slučaju.

"Odlučili smo prijavu danas predati Specijalnom tužilaštvu RS u nadi da ono trpi manji politički pritisak ili da ima više hrabrosti", kazao je Stevandić.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=06&dd=16&nav_category=167&nav_id=439278

Ko bi rekao da bastion SrBske odbrane ima drumsku mafiju.
 
Ako zagusti Dodik moze da klisne kod brace preko drine, ima drzavljanstvo Srbije,kucu na Dedinju i boli ga uvo.

Није то једина тужба против њега, али шта му могу, па он је премијер побогу, не потпуно чист истина, али он је урадио да Република Српска има раст БДП-а 17%, док Федерација истовремено има пад 19%, а Бањалука крајем 1999 године(када сам дошао) и 2010 су два ПОТПУНО, АЛИ ПОТПУНО различита града, што је првенственио Додикова заслуга и не само БЛ, Посавина и Семберија видно напредују, а за остало незнам па нисам компетентан да говорим.

Милорад Додик је најспособнији политичар на простору бивше СФРЈ.
 
Није то једина тужба против њега, али шта му могу, па он је премијер побогу, не потпуно чист истина, али он је урадио да Република Српска има раст БДП-а 17%, док Федерација истовремено има пад 19%, а Бањалука крајем 1999 године(када сам дошао) и 2010 су два ПОТПУНО, АЛИ ПОТПУНО различита града, што је првенственио Додикова заслуга и не само БЛ, Посавина и Семберија видно напредују, а за остало незнам па нисам компетентан да говорим.

Милорад Додик је најспособнији политичар на простору бивше СФРЈ.

Sve sto si rekao stoji:ok:
 
Поздрав.:bye:

А то какав је Додик ми знамо најбоље и камо среће да у Србији постоји такав политичар. Овог Тадића не могу више да гледам упропастише он и жути моју домовину.

Tadića su izabrali ljudi iz Srbije mi u to ne bi trebali da se mješamo :rtfm:
 
Није то једина тужба против њега, али шта му могу, па он је премијер побогу, не потпуно чист истина, али он је урадио да Република Српска има раст БДП-а 17%, док Федерација истовремено има пад 19%, а Бањалука крајем 1999 године(када сам дошао) и 2010 су два ПОТПУНО, АЛИ ПОТПУНО различита града, што је првенственио Додикова заслуга и не само БЛ, Посавина и Семберија видно напредују, а за остало незнам па нисам компетентан да говорим.

Милорад Додик је најспособнији политичар на простору бивше СФРЈ.

Исто мислим.........:ok:
 
Bez sumnje da je B.Luka na svoj nacin lepa , bila je to i pre rata.
Znaci po teoriji brata V.Ilica kraduckanja mogu da se tolerisu ?

Ма ви обрезани можете сви заједно са Министром ино.послова Турске да у'ватите Милорада за додика...:per:

Он је направио највећи напредак на територији бивше СФРЈ - а ви обрезани сте у були са све својим булама...
 
Ko bi rekao da bastion SrBske odbrane ima drumsku mafiju.

Ovo samo pokazuje da je za SDS ipak moguće pasti još niže. Kao što SRS protiv članova SNS podiže tužbe za ratne zločine.

Konkretno za puteve u Srebrenici - živim u mjestu relativno blizu. Pouzdan izvor (čovjek iz Srebrenice) mi je rekao da od puteva uglavnom asfaltiraju puteve do sela, koja su srpska, da su dosta sela povezali. To se vodi kao ulaganje u Srebrenicu, pa smo mi na dobitku, a Muje mogu da se puše. ;)

A pošto je sada SDS najveći saveznik Silajdžiću i Tihiću, to je logično da tuže Dodika. :)
 

Back
Top