Тадићеви тајкуни
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Тадићеви тајкуни

Iskusan никола82 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Тадићеви тајкуни

Ako smo uopšte nečiji ’tajkuni’, pre smo Đinđićevi, Koštuničini i Tadićevi nego Miloševićevi“, kazao je Beko.

Ово је изјавио Беко и објаснијо ко је крив за садашњу тајкунизацију
    Рекао је још.....

On kaže da je u Srbiji stvorena klima kao da je to „nepristojno bogatstvo“ nastalo u vreme Miloševića i to baš u periodu najžešćih sankcija i bombardovanja. „Kada bi se sabralo bogatstvo svih ’tajkuna’ iz onog vremena, sve bi stalo u levi džep nekoga sa današnje liste“, kategoričan je Beko.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=06&dd=16&nav_id=439243

Да ли би требало да Борис да оставку и не брука институцију више, или мислите да се бори како зна и уме али не може боље?
    Svi smo mi Zvezda

Bolja Srbija nije na forumu
    RTS javni servis u službi Borisa Tadića, vaša obaveza da gledate VOĐU
    Ističe se Bolja Srbija (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Тадићеви тајкуни

Citat Original postavio nikola41 Pogledaj poruku
    Ako smo uopšte nečiji ’tajkuni’, pre smo Đinđićevi, Koštuničini i Tadićevi nego Miloševićevi“, kazao je Beko.

Рекао је још.....

On kaže da je u Srbiji stvorena klima kao da je to „nepristojno bogatstvo“ nastalo u vreme Miloševića i to baš u periodu najžešćih sankcija i bombardovanja. „Kada bi se sabralo bogatstvo svih ’tajkuna’ iz onog vremena, sve bi stalo u levi džep nekoga sa današnje liste“, kategoričan je Beko.

Да ли би требало да Борис да оставку и не брука институцију више, или мислите да се бори како зна и уме али не може боље?
    A zar to isto što je kazao Beko nisam i ja kazao u temi - o tajkunskom mostu? Razlika je samo u tome što ja nemam dilemu DA LI SU ONI TAJKUNI ... DA ! JESU!

Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio Bolja Srbija Pogledaj poruku
    A zar to isto što je kazao Beko nisam i ja kazao u temi - o tajkunskom mostu? Razlika je samo u tome što ja nemam dilemu DA LI SU ONI TAJKUNI ... DA ! JESU!
    Поента је док је Бориса на власти биће и они моћни а можда и после Бориса.Неко мора да их укроти.
    Svi smo mi Zvezda

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

svo nacionalno bogastvo i vecina inostranih kredita se slila u dzepove politicara i privilegovanih tajkuna....
    i sad vlast pokusava da oduzme kriminalcima sve ono za sta ne mogu da dokazu da su posteno zaradili...zasto to ne vazi za sve gradjane a samim tim i za politicar i tajkune..?? neka pojedinci objasne kako su od sirotinje postali za 10-15 godina toliko bogati da bi im stare aristrokratske porodice evrope pozavidele na brzini bogacenja...dok su aristrokrate svoje bogastvo uvecavale vekovima kroz generacije...nasi su to uradili za nekoliko godina....

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano 'Milan Beko: Mi smo Tadicevi tajkuni

Beko: Više smo Tadićevi tajkuni
    16. jun 2010. | 13:50 | Izvor: Ekonom:east
    Beograd -- „Ne smatram da sam nepristojan, a bogatstvo je relativna stvar“, kaže Milan Beko, suvlasnik Luke Beograd i član Kluba Privrednik.

On na taj način odgovara na pitanje da li se oseća kao pripadnik grupe biznismena, za koje je predsednik Srbije Boris Tadić rekao da su „nepristojno bogati“.

„Nema novih investicija, tržište kapitala praktično ne postoji tako da je vrednost naših preduzeća i njihove imovine potpuno nejasna. Izvesne su jedino obaveze. Pre bi se moglo reći da sam zadužen, nego bogat“, izjavio je Beko.

Po njegovim rečima, tajkuni su zapravo najveći deo bogatstva stekli posle 5. oktobra 2000. „Ako smo uopšte nečiji ’tajkuni’, pre smo Đinđićevi, Koštuničini i Tadićevi nego Miloševićevi“, kazao je Beko.

Komentarišući izjavu predsednika Srbije Borisa Tadića da bi se „nepristojno bogati“ pojedinci mogli „legitimisati“ ukoliko bi pokazali veću društvenu odgovornost i, na primer, sagradili tajkunski most“, Beko je kazao da je tu „Tadić potpuno u pravu“.

„Mislim da su i moje kolege spremne na to, ali je problem što je inicijativa došla u nezgodnom trenutku, kada je Srbija u najdubljoj krizi. Ta tema u ovom trenutku je potpuno deplasirana, jer su svi poslovni ljudi prezaduženi i niko nema višak kapitala koji drži negde sa strane. Da bismo mogli da pričamo o većoj društvenoj odgovornosti, prvo moramo da povratimo vrednost naše imovine“, kaže on.

„Pogledajte samo trenutne cene. Pa, država je nacionalni monopol u vidu NIS-a prodala za svega 400 miliona evra, a sada se za Telekom nudi isto kao i 1997. u vreme sankcija! Dok ne oživi tržište kapitala i dok se ne rehabilituje vrednost kompanija, možemo govoriti samo o visini naših dugova, a kada kriza prođe svakako treba razgovarati i o većoj društvenoj odgovornosti“, dodaje Beko.

Veći uticaj ima savetnik nego premijer

On navodi da „ako je ovo što se sada dešava samo priprema za to, onda u redu, ali i to se radi kroz forume i međusobnu komunikaciju, a ne stvaranjem atmosfere linča, čemu su najviše doprineli PR savetnici predsednika Tadića, pogrešnom interpretacijom njegovih reči“.

Beko je naglasio da nikada nije imao novca na Kipru i da bi posle 10 godina vlast trebalo da ima „bolju predstavu o tome gde se taj novac nalazi i da li ga uopšte ima“.

„U populizmu neko mora da bude kriv, a ’tajkuni’ su idealni, dežurni krivci. Populizam je jedan od korena naših problema. On u društvu bez ideologije postaje refleks, deluje kao bolest imuniteta, kao sida, udaljava nas od institucija i kreira tabloidnu javnost. Pravi autoriteti populističkog društva su izvan institucija. Veći društveni uticaj ima savetnik iz vrha vlasti nego premijer“, naglašava on.

„Populizam ne dozvoljava relativne, on traži apsolutne žrtve i vraća se kao bumerang svojim kreatorima. Tako se dešava da se u Blic stripu predsednik predstavlja kao maneken, a premijer kao konobar. To je prvi greh PR stručnjaka i savetnika predsednika“, rekao je Beko.

Uz ocenu da se sada sva krivica svaljuje na „tajkune“, on je upitao šta će biti kada se unište „najefikasniji i najžilaviji deo društva“.

„Hoće li i u privatne firme poslati partijske predstavnike, kao što su ih poslali u javna preduzeća, koja, čast izuzecima, gomilaju gubitke i kada imaju monopol na tržištu? Na taj način se socijalizuju gubici, dugovi se prenose na poreske obveznike, a onda su za sve krivi Mišković, Beko, Klub Privrednik i drugi biznismeni. I niko ne pita ko je odgovoran što su se u NIS-u godinama skrivali gubici i lažno iskazivala dobit, koja se još i delila“, naglasio je Beko.

Da sam se pitao, vlada ne bi ovako izgledala

On je istakao da najveći biznismeni sada finansiraju samo sopstveni opstanak. „Ne finansiramo nijednu stranku. Pa, da finansiramo, zar ne bi bilo logično da imamo bar korektnu atmosferu za poslovanje“, kazao je Beko.

Na pitanje da li je ranije finansirao neku stranku, on je kazao da je nekada smatrao da to može pomoći demokratizaciji društva. „Danas više tako ne mislim“, rekao je.

Beko je, takođe, istakao da se u javnosti značajno preuveličava moć i uticaj krupnog kapitala. „No, ponekad mi je žao što zaista nije tako. Jer, da sam se ja pitao, Vlada sigurno ne bi ovako izgledala i u njoj bi bilo više privrednika, sa iskustvom, koji bi umeli da nađu odgovor na krizu“, kazao je Beko.

On je negirao bilo kakve nezakonite radnje u privatizacijama Luke Beograd, Novosti i C marketa. „Još nisam, ali sam na dobrom putu da se pokajem zbog kupovine Luke, jer je Srbija postala obeshrabrujuća zemlja“, istakao je Beko.

Tajkuni dežurni krivci za sve

Beko smatra da se u javnosti nametnulo „naopako tumačenje da su offshore kompanije nastale samo zbog Srba, a zapravo se 80 odsto međunarodnih investicija obavlja preko ovakvih firmi koje daju šansu za poslovnu optimizaciju“.

„Meni plaćanje poreza nije problem i apsolutno nisam oštetio državu. Ali ovde se, kao nigde u svetu, nameće mišljenje da je patriotski plaćati i više poreza nego što je propisano“, rekao je Beko.

On nije želeo da odgovori na pitanje u kojim je sve srpskim kompanijama suvlasnik. “Obećavam odgovor na to pitanje kad Srbija ne bude žrtva ovolikog populizma. Šta ja imam nadležni u Srbiji znaju, ali ta informacija nije javna. Dopustiću sebi da uživam u pravima koja su data zakonom”, kazao je Beko.

Beko je istakao da je 2001. otišao iz Srbije “u sličnoj atmosferi progona, kad su neki dušebrižnici smatrali da će uspeh društva zavisiti od broja poslovnih ljudi koje će žrtvovati”.

“Ovo nije atmosfera u kojoj može da se radi, a ako se, ipak, odlučim da odem, gledaću da niko ne bude oštećen. Mislim da bi i sve moje kolege isto postupile – preuzmite nam obaveze i evo vam firme, dovedite svoje partijske kadrove da ih vode”, rekao je Beko.

--------------

Ovaj kaze da je Tadicev tajkun sta sad?

Pa naravno covek je u pravu sadasnji tajkuni su se obogatili od 2000te do danas a ne 90tih
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Podrazumevano Re: Milan Beko: Mi smo Tadicevi tajkuni!

Pa dobro nije tajna da su Beko i kompanija i najvece bogatstvo napravili posle petog oktobra.
    Cak i to Beko ovom svojom izjavom potvrdjuje. Pitanje je postoje li neki organi, javnost ili sta vec da reaguje i nesto preduzme, posto se duze vreme vec nista ne menja?!

Ističe se Denca PA (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    53

Beko je svestan da je vlast slasna, pa uvek glasa i pomaže pobednicima.
    Narod je zamenljiv, al vlast donosi profit.
    I Toma grobar sutra da bude vlast, pomoćiće ga bogato.
    interes pre svega.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A sta ce sad kukavni Bota kad se tajkuni izjasnise kao njegovi,a jos kazu da nisu nepristojno bogati,a Bota sad cuti,da se nije uneredio?

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio telecaster Pogledaj poruku
    A sta ce sad kukavni Bota kad se tajkuni izjasnise kao njegovi,a jos kazu da nisu nepristojno bogati,a Bota sad cuti,da se nije uneredio?
    Mozda otisao u J.Afriku pa jos nije obavesten o ovoj izjavi.

Samo da ga ne pokradu tamo....i ovako je sirotinja.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Bolja Srbija nije na forumu
    RTS javni servis u službi Borisa Tadića, vaša obaveza da gledate VOĐU
    Ističe se Bolja Srbija (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

IMA TEMA ............

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Mozda otisao u J.Afriku pa jos nije obavesten o ovoj izjavi.

Samo da ga ne pokradu tamo....i ovako je sirotinja.
    Onakvi poput Bote uvek ,,zaborave'' poneti novcanik,klasicni grebator.

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Milan Beko: Mi smo Tadicevi tajkuni!

Po njegovim rečima, tajkuni su zapravo najveći deo bogatstva stekli posle 5. oktobra 2000. „Ako smo uopšte nečiji ’tajkuni’, pre smo Đinđićevi, Koštuničini i Tadićevi nego Miloševićevi“, kazao je Beko.
    Е што ми је нешто мило око срца због ове изјаве....

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio _011_ Pogledaj poruku
    Е што ми је нешто мило око срца због ове изјаве....
    to što je neko "nepristojno bogat" je nova reč u našem jeziku i mislim da je nečija
    fora da bi bio interesantan kao govornik i može se tumačiti na razne načine.

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ruzicamni Pogledaj poruku
    to što je neko "nepristojno bogat" je nova reč u našem jeziku i mislim da je nečija
    fora da bi bio interesantan kao govornik i može se tumačiti na razne načine.
    Ма мени је посебно овај део занимљив: Kada bi se sabralo bogatstvo svih ’tajkuna’ iz onog vremena, sve bi stalo u levi džep nekoga sa današnje liste“, kategoričan je Beko.

Elita
    Učlanjen
    30.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    497

taj beko je dobar sa čedom i redovno finansira njegove političke egzibicije. ne verujem da finansira i ds, ne bi to javno rekao.

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

......................
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Moderator SURbel (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    "...ево нас у казамату, на нама ланци звече" -Србија данас
    Reputaciona moć
    1242

Рекао је још.....

Е, ј6г, сад је избио један од главних аргумената из руку Ботићеваца о Слобиној кривици за неуспехе ДСа (и осталих "демократа")...
    "I opet je, ajoj majko, Predrag Strajnić vodio program, kao i tada tokom utakmice, samo što, na njegovu sreću, sada nije bio baš ispred kamere kad je počelo bogohulno skandiranje..."

Primećen član
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio SURbel Pogledaj poruku
    Е, ј6г, сад је избио један од главних аргумената из руку Ботићеваца о Слобиној кривици за неуспехе ДСа (и осталих "демократа")...
    Pa nije to bitno, tajkuni su losa pojava ma iz kog rezima poticali.

Glavno je pitanje kako im oduzeti imovinu, a ne da naklapamo kao babe oko nebitnih stvari.

Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1242

Citat Original postavio ana_karenjina Pogledaj poruku
    Pa nije to bitno, tajkuni su losa pojava ma iz kog rezima poticali.

Glavno je pitanje kako im oduzeti imovinu, a ne da naklapamo kao babe oko nebitnih stvari.
    Да, да, сад као више није битно ... сад ће можда постати пристојно богати...
    "I opet je, ajoj majko, Predrag Strajnić vodio program, kao i tada tokom utakmice, samo što, na njegovu sreću, sada nije bio baš ispred kamere kad je počelo bogohulno skandiranje..."

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Упристојиће се само ако поделе паре са Ботом.

Primećen član
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio SURbel Pogledaj poruku
    Да, да, сад као више није битно ... сад ће можда постати пристојно богати...
    S kim li se ti "svadjas", a kome smejes...?

Prvo. nece postati 'pristojno" bogati, bar za mene.

Drugo, bitno je, ali ne do te mere da se "od sume ne bi videlo drvo", dakle, govorim sta je najvaznije, a naravno da je vazno i kad su postali tajkuni.

Trece, taj Beko sad naknadno moze da prica sta hoce, da li to hoces da kazes da 100% verujes jednom tajkunu?
    Ja ne. Rezervisana sam.

I cetvrto, pogresila si "adresu"...... ako sam reagovala na tvoj post, to ne znaci da sam "Tadicevka' ili kako vec to zovete, nego da objektivno pokusavam da sagledam stvari osudjujuci i prethodne,i ovaj rezim za ono za sta su odgovorni, a ne izmisljanjem krivice koje nema (istina, preterala sam u par navrata za Milosevicev rezim, ali to je bilo upravo iz apsurda branjenja neodbranjivog od strane zagrizenih za njega, nepostojanja trpeljivosti i kulturnog dijaloga, dakle, iz afekta, a ne zato sto sam dobro razmislila pre nego sto sam napisala, moguce da je to cak bilo i u sali - sto ne znaci da sam "ljubitelj" Milosevicevog rezima, naprotiv). Dakle, ako sam ti replicirala, nemas razloga da me odmah smatras "Tadicevkom" vec da iz mog posta dobro procitas sta sam napisala pre nego sto olako das kvalifikaciju.

Prijateljski pozdrav.

Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1242

Citat Original postavio ana_karenjina Pogledaj poruku
    S kim li se ti "svadjas", a kome smejes...?

Prvo. nece postati 'pristojno" bogati, bar za mene.

Drugo, bitno je, ali ne do te mere da se "od sume ne bi videlo drvo", dakle, govorim sta je najvaznije, a naravno da je vazno i kad su postali tajkuni.

Trece, taj Beko sad naknadno moze da prica sta hoce, da li to hoces da kazes da 100% verujes jednom tajkunu?
    Ja ne. Rezervisana sam.

I cetvrto, pogresila si "adresu"...... ako sam reagovala na tvoj post, to ne znaci da sam "Tadicevka' ili kako vec to zovete, nego da objektivno pokusavam da sagledam stvari osudjujuci i prethodne,i ovaj rezim za ono za sta su odgovorni, a ne izmisljanjem krivice koje nema (istina, preterala sam u par navrata za Milosevicev rezim, ali to je bilo upravo iz apsurda branjenja neodbranjivog od strane zagrizenih za njega, nepostojanja trpeljivosti i kulturnog dijaloga, dakle, iz afekta, a ne zato sto sam dobro razmislila pre nego sto sam napisala, moguce da je to cak bilo i u sali - sto ne znaci da sam "ljubitelj" Milosevicevog rezima, naprotiv). Dakle, ako sam ti replicirala, nemas razloga da me odmah smatras "Tadicevkom" vec da iz mog posta dobro procitas sta sam napisala pre nego sto olako das kvalifikaciju.

Prijateljski pozdrav.

Смејем се Ботићевцима и њиховој "логици", мада почињу већ да звуче жалосно.

А иако сам ја реаговала на твој пост, нисам се ТЕБИ лично обратила, па ми је нејасно зашто си се ТИ осетила прозваном?

Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    86

Тајкуни су настајали и код Слобе и касније.Беко напада Тадића да би му показао ко је главин а Борис се бави демагогијом и пропагандом ко и обично.Толико је једноставно....
    Борис би да извуче неки динар то би допринело његовом угледу који је јако пољуљан а Беко ко сваки тајкун не жели да сече кесу и тако ће он уз истину да мало и оцрни Бориса који је већ изгубио сваки кредибилитет и ауторитет.Његови саветници су утицајнији а Борис је ту само ка експонент и крипним речима за које има све мање снаге би да задржи привид ауторитативног вође.
    Poslednji put ažurirao/la никола82 : 18.06.2010. u 04:47
    Svi smo mi Zvezda

Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1242

Тајкуни су настајали и код Слобе и касније.Беко напада Тадића да би му показао ко је главин а Борис се бави демагогијом и пропагандом ко и обично.Толико је једноставно....
    Борис би да извуче неки динар то би допринело његовом угледу који је јако пољуљан а Беко ко сваки тајкун не жели да сече кесу и тако ће он уз истину да мало и оцрни Бориса који је већ изгубио сваки кредибилитет и ауторитет.Његови саветници су утицајнији а Борис је ту само ка експонент.

Мислиш - експонат?

Slične teme

1. Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 19.12.2009., 23:39
  2. Тадићеви бирачи
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 30.01.2008., 22:43
  3. Тадићеви саветници
    Autor Chávez u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.11.2006., 21:00

Pravila za slanje poruka