HatTrick - online realtime fudbalski menadzer

ulero

Početnik
Poruka
3
Na adresi http://www.hattrick.org nalazi se besplatna on-line igra globalnih razmera. Rec je o menadzerskoj simulaciji fudbala (Premiere Manager, CMnn...) u realnom vremenu. Oni koji kapiraju ovakvu vrstu zabave, jednostavno nece moci da odole izazovu koji im iz dana u dan upucuje preko 400.000 ljudi sirom planete. Ideja je potekla iz Svedske gde se i nalaze serveri koji furaju HT engine i HT world. U zavisnosti od IP-a, server vas vodi u odredjenu nacionalnu grupu gde kreirate tim i pocinjete prakticno od nule (uglavnom iz lige u najnizem takmicarskom rangu). Na vama je da stvorite pobednicki tim a kompleksnost i interakcija sa polu-milionskom konkurencijom je impozantna. Trenutna verzija HT engine-a je HT6.6, a sporost i paznja prilikom svake promene je ono sto garantuje da se utisak koji sticete u kontaktu sa igrom neprestano popravlja. Globalni forumi, centralni sistem za transfer igraca, psihologija i kompleksnost treninga i taktickih varijanti gde je finesama moguce nadigrati daleko boljeg protivnika, naprosto su zapanjujuci, a to je tek jedan delic iz sveta Hattricka. Utakmice se igraju dva puta nedeljno (za nas sredom i subotom); prijateljske i kup, sredom, a ligaske subotom. Tada ali i ostalim danima mozete se baviti "skautingom" i kupo/prodajom igraca, procenom protivnickih timova, ucescem na forumima, izgradnjom stadiona, angazovanjem dodatnog pomocnog osoblja (treneri, psiholozi, fizioterapeuti, ekonomisti, PR-ovi...) koje ce itekako uticati na ucinak vaseg tima. Tu je zatiim i klubski podmladak iz kojeg jednom nedeljno i uz malo srece, mozete da izvucete neku novu zvezdu koja ce zatim zaigrati za reprezentaciju (omladinsku). Nasa liga je sve brojnija i jaca, pa su nam i obe virtuelne reprezentacije (za razliku od prave) prilicno respektovane. Prihod ostvarujete kroz podrsku sponzora, prodaju karata (i igraca ), clanarinom vernih navijaca... jednom recju totalno ludilo
 
Meni se taj site uopste ne otvara..Ni pod razno.
nalepnajajpeg3b.jpg
 
ender:
Dj reci nesto o igri kako da pocnem i sta je najbolje da radim, stvarno nemam vremena da citam sve na engleskom
imas i na hrvatskom :) trebalo bi da procitas makar deo trening, tactics, the coach, individual orders i transfer market kao neku osnovu, ako to ne znas tesko cu moci da ti ozbiljnije pomognem. u svakom slucaju, treba da podignes stadion na oko 10000-12000 po odredjenom principu, da kupis trenera sa passable skillom i poor leadershipom, za pocetak. ne zaleci se sa kupovinom igraca mozes da se zeznes sa parama. ako si dobio tim, posalji mi HT-mail na ulero i detaljnije i bolje cu ti ovo objasniti.
 
Ma ja sam se prijavio na pocetku sezone sad sam se kao nesto usemio ali sam sad izgfubio zadnju pa sam pao na 5. mesto ali vraticu se ja gore.Ne ljudi zaista prijavite se sto vise mislim ako vas zanima stvarno je fenomenalno pogotovo kad se usemite malo onda je stvarno super.Nego kad sam vec tu da pitam i ulera kako da sprecim da gubim pare malo po malo ali definitivno stalno gubim po malo para a ne kupujem igrace i ne budzim stadion.I publika i sponzori su bas zadovoljni.
 

Back
Top