komp mi zuji jako!

Poruka
8.529
kompjuter mi je eako zujao pa sam ga otvorio i ocistio od prasine......gde su oni ventilatori(valda kuler sta ja znam) sam onako ocistio kolko sam mogao....i sada mi kom zaista mnogo manje zuji ali jos uvek nije to to kao kod drugih zna li ko sta da radim? ikli do cega to moze da bude?

os mi je windows Xp dual boot sa Ubuntu 10.04(koji pretezno koristim)
 
kompjuter mi je eako zujao pa sam ga otvorio i ocistio od prasine......gde su oni ventilatori(valda kuler sta ja znam) sam onako ocistio kolko sam mogao....i sada mi kom zaista mnogo manje zuji ali jos uvek nije to to kao kod drugih zna li ko sta da radim? ikli do cega to moze da bude?

os mi je windows Xp dual boot sa Ubuntu 10.04(koji pretezno koristim)

Да немаш неког бантуа са вувузелом унутра :hahaha: - извини шала!

Напајање или процесор (не дај боже) пред рикњавањем!
 
Jao! :eek: Sta da radim?

Па узмеш од некога напајање (за које знаш да је добро) да пробаш, ако је проблем решен, спремиш 1500-2000 динара, купиш добро (али баш добро) напајање и ћао здраво. У сваком случају направити бекап, јел може да буде свашта, па и хард.
Пробати са још којим вентилатором, меморијом, ал све је то систем елиминације, али бекап у сваком случају за почетак!
 
Па узмеш од некога напајање (за које знаш да је добро) да пробаш, ако је проблем решен, спремиш 1500-2000 динара, купиш добро (али баш добро) напајање и ћао здраво. У сваком случају направити бекап, јел може да буде свашта, па и хард.
Пробати са још којим вентилатором, меморијом, ал све је то систем елиминације, али бекап у сваком случају за почетак!

Zvuci mi kao horor film. :(
 
Skini kuler sa procesora, odlijepi malu naljepnicu i jednu kap ulja stavi....to će ti podmazati ventilator....To ti je i @ Brzi Bravari Srbije predložio......
wet.gif
 
Nista bolje nego kad imas vise kulera,jedan vuce ko lud a buka jos veca,drugi ima mali rpm jedva da duva ,treci ima solidnu brzinu obrtaja ali krilca pod glupim uglom tako da prakticno nista ne duva.
I sta se uradi ,pa od jednog uzmem stator,drugog rotor (krilca sa najboljim uglom) a od treceg gumicu,kapicu i nalepnicu i dobijem super čardžer u kompu :hahaha:

Na moju nesrecu nemam ni silikonsko a ni masinsko ulje,Johnson ulje za telo je odradilo posao,sa jestivim tj. suncokretovim ni ne pokusavati,kada se zagreje ulepi sve i blokira ventilator:eek:
 
silikonsko ulje (kap) na osovinu kulera(skinuti nalepnicu i kuler , ujedno dobro ocititi rebra hladnjaka i lopatice kulera , i to ima da radi zauvek!

Skini kuler sa procesora, odlijepi malu naljepnicu i jednu kap ulja stavi....to će ti podmazati ventilator....To ti je i @ Brzi Bravari Srbije predložio......
wet.gif


Razna ulja imaju specificnu gustocu tako da mogu predstavljati problem.
Obzirom da je "stator" kulera napravljen od plastike a rotor od metala, te da plastika ima neka posebna svojstva podmazivanja dovoljno je prsnuti nekoliko kapi WD 40 i rijesiti problem za duzi niz godina.
wd-40.jpg
 
Razna ulja imaju specificnu gustocu tako da mogu predstavljati problem.
Obzirom da je "stator" kulera napravljen od plastike a rotor od metala, te da plastika ima neka posebna svojstva podmazivanja dovoljno je prsnuti nekoliko kapi WD 40 i rijesiti problem za duzi niz godina.
wd-40.jpg

si siguran da ovo radi ?
ja sam juce uzeo graficku i cuje joj se kuler..a za ona fensi uljasca mi se ne daje 400 din..
 
... Obzirom da je "stator" kulera napravljen od plastike a rotor od metala, te da plastika ima neka posebna svojstva podmazivanja dovoljno je prsnuti nekoliko kapi WD 40 i rijesiti problem za duzi niz godina.
Кад сам једном подмазивао шарке на вратима са овим "чудом", врата су ми после више шкрипала него пре тога, тако да са њим имам лоша искуства. Ипак је најбоље машинско уље. ;)
 

Back
Top