csrss.exe , nvsvc32.exe i wdfmgr.exe ...detaljno sredjivanje

Iv@n

Obećava
Poruka
93
Prvo pitanje...

Client Server Runtime Process (csrss.exe)

Sta radi i zasto pored tog jednog u system32 direktorijumu koji imam sam nasao jos 2 i to u sledecim direktorijumima :
C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386 (Izmedju ostalog ovde su , koliko vidim, svi fajlovi potrebni za instalaciju sp2-a....zasto to nije obrisao posle instalacije i da li treba da brisem?) i
C:\WINDOWS\$NtServicePackUninstall$ u kom jos ima (bar kod mene) 2518 fajlova raznih ekstenzija, izmedju ostalog mnogo exe i dll fajlova (mspaint i razni drugi programcici koji ne znam zasto tu vise)...

Inace taj direktorijum (sa cudnim imenom) se vidi samo ako izaberete pod Tools->Folder Options->View->Show hidden files and folders...

Ispod tog (americkidolar)NtServicePackUninstall(americkidolar) direktorijuma je jos foldera sa informacijama o uninstalaciji nekih zakrpa ...tipa... $NtUninstallKB829558$ gde je KB829558 MS-ov broj neke tamo zakrpe koje sam skinuo BogZnaKad...

E sad...zanima me...da li je dobro to sto sam rekao ....da li su to samo informacije o uninstalaciji i da li se brisanjem tih istih onemogucava pravilno brisanje zakrpa ???

I kome uopste trebaju ti folderi, uostalom ...sto bismo brisali vec instalirane zakrpe? Zasto onda sve to lepo ne pobrisati? :shock: :twisted: :roll:

Drugo pitanje, uf...ko ce ovo izdrzati...

Sta ce se desiti (mrzi me da isprobavam) ako iskljucim NVIDIA Display Driver Service...Pise...
"Provides system and desktop level support to the NVIDIA display driver"
Fajl se nalazi u system32 direktorijumu, nosi naziv nvsvc32.exe i stalno je aktivan u Task Manageru...Da li ce moci brat da igra igre i bez ovog procesa :?: :?

Trece pitanje...

Ko je instalirao SP2 i razume se u procese zanima me da mi kaze da li je proces pod nazivom Windows User Mode Driver Framework nov i sta radi ? Naziv fajla je wdfmgr.exe , takodje se nalazi u system32 folderu i uvek mi je aktivan u Task Manageru. Navodno kaze...Enables Windows user mode drivers...ali ne razumem sta hoce time da kaze...

:shock: :?

Hvala unapred na pomoci
Iv@n
 
Sluze ti za deinstaliranje, u slucaju da ima potrebe za time, iz raznoraznih razloga....
nalepnajajpeg3b.jpg
 

Back
Top