Mount&Blade Warband
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Mount&Blade Warband

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Podrazumevano Mount&Blade Warband

Ima li neko da igra ovo...ovo...nemam reci koliko mi zivce jede? Kako vam se cini? Naime treba mi pomoc jer imam ultra jake likove iz razlicitih armija,a sa nekima sam u ratu i sa kojim sam u ratu te jedinice sam ostavio sebi u zamak i grad,a ove ostale sam poveo,ali stalno mi moral vojiske opada i opada! Imam pun inventar od pljacki razlicite hrane,sve bitke pobedjujem bez zrtava ili mi 2-3 coveka poginu ako je protivnicka armija prevelika i sta god da uradim opada i najbolje jedinice mi dezertiraju! Druga stvar me muci sto mi gradovi i sela na daju nikakve poreze! Kako bre da ja izdrzavam onoliku vojisku? Jel to bug ili namerno? Mnoge stvari su ne povezane! Na pocetku kada dobijes oruzije ako naletis na kergitske dezertere ili bilo kakve dezertere nemas sanse da ih ubijes,jer ti je oruzije krs! Pare se tesko zaradjuju,a vojnici ti ih jedu samo tako! Sve sto osvojis,brzo protivnicka strana povrati,jer sta ti sirotinja sa 100 ljudi mozes protiv armije od 1000? 1000 u bukvalnom smislu! Jos je nebulozno ako skupljas princeve i vazale da napadnete nesto,ako se to oduzi oni se pokupe i odu,a ako ih prebrzo skupis i napadnes nesto moral vojiske bude los i svi se razbeze! Ovo je ne moguce igrati bez varanja i prepravki igre! Ako nemas neki veliki posed nijedan vazal niti kralj nece da uda svoju cerku za tebe,a tebi do 3-4 dana igre i to intenzivno ne mozes da nabudzis taj level i tu armiju da osvojis zamak i zadrzis ga! Ako ima neko da je ukapirao i savladao nek mi pomogne,ne mozes da pipnes ni sam prepravkama igre! ><
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Veoma poznat BLANKED (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

Podrazumevano Re: Mount&Blade Warband

Sad ne znam sta sam igrao pre par meseci, ista je fora verovatno i sa warbandom.
    Sto ti je veci leadership i moral i jos jedno ali zaboravio kako se zove vojska nece da ti dezertira.

Lepo osvojis neki zamak ili grad, i ostavis vojsku da ti stoji tamo, ne moras svaki put da vuces svu vojsku sa sobom,i nece biti dezertiranja ne znam, ja sam imao negde oko 200 vojnika

Pljackaj sela i eto ti love.
    Najskuplje ti je suseno meso onih krava koje krades.
    resavaj questove i sve ce biti ok.

sto se tice dezertiranja, jeste malo bedak, ali procitaj tamo ti sve lepo pose koji ti skil za sta sluzi.
    Stupid people think they are smart,but smart people know they are stupid.

My art.

Veoma poznat BLANKED (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

Pare se tesko zaradjuju,a vojnici ti ih jedu samo tako! Sve sto osvojis,brzo protivnicka strana povrati,jer sta ti sirotinja sa 100 ljudi mozes protiv armije od 1000?
    Pa nadogradjuj kvalitetne vojnike, mene je secam se vojska od stotinak vojnika kostala oko 20000 dinara.

Branio sam zamak, mojih 80 prema njihovih 900.

Ali kad krenu , hebu kevu. Prikloni se kralju i ne kaci se sa onim vojvodama iz tvog carstva, jer ce doci dan kada ce glasati za tebe pa ces i ti moci da povedes vojsku od par hiljada vojnika

I ne koristi chitove i prepravke nije interesantno.
    Ja sam igrao oko mesec dana, heroj mi je bio bolesno nadogradjen
    Poslednji put ažurirao/la BLANKED : 16.06.2010. u 04:16
    Stupid people think they are smart,but smart people know they are stupid.

My art.

Aktivan član placenik (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Treca tema o Warbandu Glavna je na RPG-u.
    Inace, vojnici iz neke nacije imaju los moral kad si u ratu sa njihovom maticom (promena u odnosu na M&B), i tu ti ni leadership ni harizma ne pomazu mnogo. Pljackanje sela ne donosi neki ogroman prihod, a svadja te sa selom- narocito nije pametno ako te neki party juri po mapi, jer su stvari koje upljackas teske u 3PLM, i prepolove ti brzinu. Mlati bandite, osvajaj turnire, pravi pare. I kad se konacno zakacis s nekim, istresi ga iz gaca Nisam igrao mnogo Warband, malo mi kocucka, ali tvoj lik sa 8 heroja moze da otrebi bilo koju drugu armiju na mapi (brojnost 100-200). Fora je da ih zaskaces jednog po jednog, kad se dovoljno izmaknu od glavne sile.
    Vecina nije uvek u pravu, ali je uvek u vecini

Početnik The Driver (avatar)
    Učlanjen
    13.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Aj da pokušam i ja nešto da kažem
    Try to be a nice guy... Nemoj da pljačkaš i napadaš dok ne budeš 20+ lvl
    Najbolji način da ostvariš dobar kontakt sa nekime jeste da gledaš gde se neki vazal roka sa banditima... i tako u krug, onda navaataš nekog koji ima sestru, i vrlo rado će je dati, naravno odradi par misija za njega. Leadership jeste od presudnog značaja , ali jako je bitno kad padne mrak, kampuj nemoj da se krećeš ni slućajno !!! Što se tiče HRANE obrati pažnju da može da se pokvari, tipa, riba,meso,voće... što znatno utiče na moral ljudi, čim uočiš da je nešto kvarno bacaj.
    Ratuj samo ako tebe neko napadne, dok ne skupiš 200+ ljudi, e onda možeš da se zajebavaš i kreneš da praviš sopstvenu državu. Nemoj da nudiš lordovima da ti se pridruže ako nemaš višak zemlje koji možeš da im ponudiš. tu ti glavnu ulogu igra harizma...
    I ja sam lupao glavu kako šta zašto neće.... itd itd sve je mnogo lakše ako igraš sa ženskim likom ******, ne znam zašto ali tako je... hahha

Znači glavne stvari u igri LEADERSHIP i CHARISMA i budi u dobrim odnosima sa što više lordova , jer ako nekoga uhapsis mislim da ne mozes posle da mu nudis da ti se pridruzi, bar ja nisam provalio. SRECNO

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

lvl 27,svi atributi imaju 20+,leadership 7,vojiska koja je u zamkovima zadnji put im je moral bio very high,sada kada sam ih posetio ispod proseka! Imam oko 200 ljudi ukupno,sve sami vitezovi i placenicka konjica. Nema mnogo veze koji si lvl mogu da te isprase bez problema,oni saradian mamluke ako ih je 10ak mogu da ti pokidaju celu vojisku,jaci su od swadian knightsa! Sva sreca te sam im pohvatao par vazala i stavio u tamnicu,sada im ne dam da ih neko otkupi,a razbio sam im sve vojiske ali moral pada i pada! Moguce da je do hrane koja se pokvarila! Nisam uopste provalio da moze da se pokvari hrana! Sada tek vidim da na nekim namirnicama ne pise moral + neki broj,ali sam mislio da je to neki bug ili sta vec! A warband je totalno drugaciji od klasicnog M&B-a! Probacu da otpustim sve mamalukee jer mi najvise kvare moral,jer sam u ratu sa saradincima pa cu videti sta dalje ili cu promeniti skriptu! Necu da me igra nervira i da je komplikovano,hocu zabavu,znaci klasican M&B,da se bijem i da mi je vojiska stalna! Vazal sam Kerghit Kanatea i oni mi sve sto osvojim dobrovoljno dodeljuju,odnaos nam je 44,ali niko nece da mi da svoju cerku/sestru za zenu,a devojka iz Sulnatea me obozava i posto sam sa njima sada u privatnom ratu ne mogu da je nadjem!
    Poslednji put ažurirao/la User Friendly : 16.06.2010. u 12:44

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

resio sam problem kada nabudzis maksimalno neku vojisku i ima ih mnogo,nabudzene moras da ostavis u zamku ili sve ili 75% i onda odes po nove koji uvek imaju ekstra moral i kada ga podignes,vratis se u zamak i pokupis samo najelitnije koji su ti potrebni i ides sa novom vojiskom i uvek je moral na visokom nivou! Primetio sam da vojnici vole kada uletis u bitke koje deluju izgubljeno 100vs 1000 ili 50 vs 300 i kada ih dobijes ogroman moral bude!

Početnik
    Učlanjen
    23.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

strava igrica!!

Iskusan Bratislav_90 (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

Citat Original postavio User Friendly Pogledaj poruku
    resio sam problem kada nabudzis maksimalno neku vojisku i ima ih mnogo,nabudzene moras da ostavis u zamku ili sve ili 75% i onda odes po nove koji uvek imaju ekstra moral i kada ga podignes,vratis se u zamak i pokupis samo najelitnije koji su ti potrebni i ides sa novom vojiskom i uvek je moral na visokom nivou! Primetio sam da vojnici vole kada uletis u bitke koje deluju izgubljeno 100vs 1000 ili 50 vs 300 i kada ih dobijes ogroman moral bude!
    skini patch
    ispravljeni su svi bagovi i igra overhaulovana u verziji 34
    Kill the Alien, Burn the heretic, Purge the unclean.

Početnik
    Učlanjen
    23.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

El zna neko mozda:kada igram igricu i kada se vojske sudare pocne da mi koci bas dosta,pre kad sam skino igricu ovo mi se nije desavalo,znali neko sta moze da bude i kako da to sprecim?

Početnik Muxa_96 (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Mount & Blade Warband

Pozz jel zna neko gde mogu da kupim mount and blade warband ali da mi nije potrebna kreditna kartica za kupovinu

Početnik SW94 (avatar)
    Učlanjen
    05.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Mount & Blade Warband

zasto jednostavno ne skines? msm ne znam tu igru,ali uvek mozes da je skines..

Obećava
    Učlanjen
    29.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Ako nekog interesuje serial key za mount^blade prodajem povoljno, 1200 din. ako kupujete preko taleworlds onda je 30 USD. Ja se prezasitio od igre pa reko ajd da zaradim neshto na nj makar. kontakt: otrovnistarac@yahoo.com
    Poslednji put ažurirao/la 12345678910 : 14.03.2012. u 03:02

Primećen član Night Assassin (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Igrao sam Mount&Blade od kako je igra izasla, redovno.
    Pre mesec dana sam uzeo WarBand i moram reci da je fenomenalno.
    Igra nije teska, kada se naviknes.
    Igram na maksimum tezini i ekstra mi ide.
    Sto se tice jedinica, preporucujem ti da koristis osnove, tj jedinice iz kraljevstva kojoj si se pridruzio.
    A osim njih Placenike, kao Mercenary Calvary i Hired Blades. Oni su ti najbolje sto imas u igri od jedinica, ali i najskuplji.
    Nemoj drzati puno jedinica ako ti ne trebaju, trose se pare.
    Kada imas razlicite Heroje u grupi, oni ce se prepirati, a ti ako jednom drzis stranu ovom drugom moral ce opasti, trajno cini mi se.
    Imam 6 Heroja koji su savrseni, tj podrzavaju jedni druge i ne prepiru se, oni su mi dovoljni.
    Dalje za moral, drzi sto raznovrsniju hranu, svaka ti daje moral, sto je neko vec rekao pazi da ti ne istruli.
    I nemoj uzimati zarobljenike da ti se pridruze grupi, tako moral opada.
    Sto se tice morala u zamku isti je kao i moral grupe koju vodis sa sobom.
    Na pocetku je teze, pogotovo protiv dezertera. Trebalo mi je mesec dana u igri da se razgradim i pobedim 25 dezertera Rhodoks Sharpshootera.
    Sada sam dosta jak, igram sa Sharpshooterima najvise i pesadijom. Koristim taktiku gde se popnena na uzvisenje i sa svojim samostrelcima obasipam neprijatelja strelicama. Pokasapim ih pola dok dodju do mene, a ako dodje konjica imam Sargente koje postavim u formaciju ispred.
    Ako ti zapale selo,tj Lootuju ne dobijas porez. A pare se ne dobijaju kao u starom Mountu, ranije si isao u selo po porez, sada ti automatski daje pare, tj smanjuje ti iznos koji moras da platis nedeljno ljudima. Imas opciju da vidis to.
    Kinta je problem u pocetku, gledaj da obavljas misije u gradovima. Najbolje misije (ali i najteze) kada moras da skines banditsko gnezdo, skloniste.
    Tu dobijes 1.5oo denarsa i 3.ooo iskustva. Sto je mocno za levelovanje. Samo bandita ima 45, a ti mozes samo 6 ljudi da povedes sa sobom.
    Dok u pustinji desert bandita ima 6o. Ja sam ozenio kcerku jednog lorda, a nisam ni imao zamak ili posede (Samo jedno selo).
    Samo se bori casno, nemoj paliti sela, ja to ne radim. Uvek pomazi lordovima u borbi, navlaci neprijatelja 1 v 1. Izbegavaj one sa dosta konjice u pocetku, a i kasnije, osim ako i sam imas konjicu. Napadne mi njih 7oo - 8oo zamak, sa 1oo ljudi (5o dobrih strelaca) ga odbranim. Sledi ovo i ocas posla ces imati jaku kintu i jakog lika.
    Poslednji put ažurirao/la Night Assassin : 08.04.2012. u 03:57
    "..my blind eyes see what others cannot..."

Početnik
    Učlanjen
    23.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Instalirao sam je samo i odustao odmah od igre. Ne sviđa mi se.

Slične teme

1. Mount and Blade Warband
    Autor IvantheJedi u forumu RPG
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 06.08.2015., 16:10
  2. Mount & Blade: Warband
    Autor Daroka u forumu Upravljačke simulacije
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2013., 10:44
  3. Mount and Blade
    Autor linkin park 23 u forumu RPG
    Odgovora: 31