dal zabrljah

Ramzes

Početnik
Poruka
48
Zdravo drustvo.Brisao sam neke stvari sa kompa pa me interesuje mogu li se ti podaci ponovo vratiti i kako.Na Local disc D imao je folder na kome je pisalo:VCDGames.Taj sam folder obrisao i primetio sam da neke prostije igrice ne mogu da se puste.Mogu,ali nisu preko celog ekrana.Znate li sta je u pitanju.
 
Ramzes:
Zdravo drustvo.Brisao sam neke stvari sa kompa pa me interesuje mogu li se ti podaci ponovo vratiti i kako.Na Local disc D imao je folder na kome je pisalo:VCDGames.Taj sam folder obrisao i primetio sam da neke prostije igrice ne mogu da se puste.Mogu,ali nisu preko celog ekrana.Znate li sta je u pitanju.

Razni softver se moze naci na internetu koji pruza mogucnost vracanja izbrisanih podataka jer sve sto se obrise sa cvrstog diska ne odlazi u propast vec fajl biva samo izbrisan iz alokacione tabele za datu particiju hard diska. Time je samo tebi prividno ubrzan proces brisanja, a fajl mozes povratiti.

E sad...stos je u tome (bar koliko znam) da svi ti programi koji pruzaju tu uslugu moraju biti ukljuceni u vreme brisanja. Nisam siguran, verovatno moze i da nije, ali pokusaj sa programom Undelete 4.0 koji je neka vrsta unapredjenog Recycle Bin-a...
Poslacu ti link preko PP a ako jos nekome treba neka se javi.

Pozdrav, Iv@n
 
Osim u slucaju da je drugacije podeseno u odredjenim programima, u vecini slucajeva sve obrisano se moze vratiti iz Recycle Bin-a, u slucaju da nije praznjen.
nalepnajajpeg3b.jpg
 
Ramzes:
Zdravo drustvo.Brisao sam neke stvari sa kompa pa me interesuje mogu li se ti podaci ponovo vratiti i kako.Na Local disc D imao je folder na kome je pisalo:VCDGames.Taj sam folder obrisao i primetio sam da neke prostije igrice ne mogu da se puste.Mogu,ali nisu preko celog ekrana.Znate li sta je u pitanju.
Sve moze da se vrati. Zgodan program za takve stvari je GetDataBack. Sa njim mozes da vratis podatke cak i posle formatiranja. Bitno je da na tom disku (ili particiji) nista ne snimas i ne brises dok ne povratis podatke.
Obrati paznju na to da imas verziju programa za FAT i za NTFS. Pazi da nabavis onu koja ti odgovara.
 
Nakon fomratiranja mozes vratiti oko 80%podataka, nakon svakog sledeceg taj procenat se (logicno) smanjuje.
Sa nekim programima nemoguce je bilo sta vratiti ako si radio defragmentaciju.
I konacno program za te stvari koji ti preporucujem je Winternals.
 

Back
Top