dal zabrljah
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: dal zabrljah

Početnik Ramzes (avatar)
    Učlanjen
    05.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano dal zabrljah

Zdravo drustvo.Brisao sam neke stvari sa kompa pa me interesuje mogu li se ti podaci ponovo vratiti i kako.Na Local disc D imao je folder na kome je pisalo:VCDGames.Taj sam folder obrisao i primetio sam da neke prostije igrice ne mogu da se puste.Mogu,ali nisu preko celog ekrana.Znate li sta je u pitanju.

Obećava
    Učlanjen
    25.03.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: dal zabrljah

Citat Original postavio Ramzes
    Zdravo drustvo.Brisao sam neke stvari sa kompa pa me interesuje mogu li se ti podaci ponovo vratiti i kako.Na Local disc D imao je folder na kome je pisalo:VCDGames.Taj sam folder obrisao i primetio sam da neke prostije igrice ne mogu da se puste.Mogu,ali nisu preko celog ekrana.Znate li sta je u pitanju.
    Razni softver se moze naci na internetu koji pruza mogucnost vracanja izbrisanih podataka jer sve sto se obrise sa cvrstog diska ne odlazi u propast vec fajl biva samo izbrisan iz alokacione tabele za datu particiju hard diska. Time je samo tebi prividno ubrzan proces brisanja, a fajl mozes povratiti.

E sad...stos je u tome (bar koliko znam) da svi ti programi koji pruzaju tu uslugu moraju biti ukljuceni u vreme brisanja. Nisam siguran, verovatno moze i da nije, ali pokusaj sa programom Undelete 4.0 koji je neka vrsta unapredjenog Recycle Bin-a...
    Poslacu ti link preko PP a ako jos nekome treba neka se javi.

Pozdrav, Iv@n

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Osim u slucaju da je drugacije podeseno u odredjenim programima, u vecini slucajeva sve obrisano se moze vratiti iz Recycle Bin-a, u slucaju da nije praznjen.

Obećava
    Učlanjen
    25.03.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

[quote="Agent Orange"]Osim u slucaju da je drugacije podeseno u odredjenim programima, u vecini slucajeva sve obrisano se moze vratiti iz Recycle Bin-a, u slucaju da nije praznjen.
    /quote]

Da...sve ovo sto sam pricao , vazi za slucaj kada su fajlovi izbrisani i iz kante

Početnik Ramzes (avatar)
    Učlanjen
    05.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hvala ti Ivane puno.Probacu sa onim programom sto si mi preporucio.Pozdrav

Podrazumevano Re: dal zabrljah

Citat Original postavio Ramzes
    Sve moze da se vrati. Zgodan program za takve stvari je GetDataBack. Sa njim mozes da vratis podatke cak i posle formatiranja. Bitno je da na tom disku (ili particiji) nista ne snimas i ne brises dok ne povratis podatke.
    Obrati paznju na to da imas verziju programa za FAT i za NTFS. Pazi da nabavis onu koja ti odgovara.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Nakon fomratiranja mozes vratiti oko 80%podataka, nakon svakog sledeceg taj procenat se (logicno) smanjuje.
    Sa nekim programima nemoguce je bilo sta vratiti ako si radio defragmentaciju.
    I konacno program za te stvari koji ti preporucujem je Winternals.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •