RAZVOJNI PUT: TAKO JE GOVORIO TOMA NIKOLIĆ

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Toma grobar ,od direktora Bozmanskog groblja u KG,pa do delegiranja od strane DB kod bivseg kuma u SRS,podpredsednika Cobijeve vlade ,a sada od jednog od najvecih zagovornika evroatlanskih integracija.
Toma goljo, koji je pocetkom ``90 .god. imao samo porodicnu kucu u Bjacetini i kupljen plac u Sumaricama (deo grada KG),a sada mu se imovina meri milionima EUR-o...e za sve to sesir dole Tomo,alal ti kita,sve si uspeo zavrnuti ,od kuma koji ti je verovao kao rodjenom bratu,pa do stotine hiljada glasaca SRS-a.:kpozdrav::worth:

Lider SNS danas je jedan od najvećih zagovornika evropskih integracija, iako je do pre nekoliko godina imao samo najgore reči za EU


Uploaded with ImageShack.us

BEOGRAD - Ukoliko dođemo na vlast, nećemo izručivati optužene za ratne zločine, a svako ko bude želeo da Kosovu prizna nezavisnost, mora da računa s novim ratovima na Balkanu.

Ovo izjavu Tomislav Nikolić, lider SNS, dao je krajem 2003, u vreme dok je bio desna ruka Vojislava Šešelja u SRS. Sedam godina kasnije o istim temama Nikolić daje suprotne izjave.

- Ukoliko je hapšenje Ratka Mladića ispunjavanje zahteva i obaveza koje je Srbija preuzela, ja ću, kad budem na vlasti, ispunjavati zahteve i obaveze koje je Srbija preuzela. Srbi i Albanci treba da razgovaraju potpuno ozbiljno o Kosovu, da svako potraži svog zaštitnika na tim velikim razgovorima i da razgovori počnu što pre - rekao je Nikolić sredinom ove godine.

Kako će se prvi čovek naprednjaka ponašati ukoliko zaista dođe na vlast i za kog Tomislava Nikolića treba da glasaju birači na tim izborima, juče nismo uspeli da saznamo, jer lider SNS više ne daje izjave za Kurir.

Poslanica DS Jelena Trivan ne veruje „evropejcu Nikoliću“, uz podsećanje da je upravo on jedan od učesnika mitinga organizovanog povodom hapšenja Radovana Karadžića.

- Nikolić je i jedan od inicijatora sačekivanja Borisa Tadića na aerodromu zbog „veleizdajničkog čina“ potpisivanja SSP. Juče je taj SSP dobio zeleno svetlo od strane EU, a lider SNS to pozdravlja. Ogromna je ironija kada taj čovek priča o evropskim integracijama. Jedan od uslova na našem putu ka EU je pomirenje u regionu. Podsećam da je Nikolić pobegao iz sale kad se glasalo o Rezoluciji o osudi zločina u Srebrenici - ističe ona.

Ekipa Kurira






Nikolićevi citati:

april 2008.
- Nećemo da razgovaramo sa EU sve dok ne odustane od nezavisnosti KiM

mart 2010.
- Kada očekujete prihvatanje kandidature za članstvo i investicije iz EU, onda se setite vladike Nikolaja, koji kaže: „Zmiju gladi, ispod nje se vadi“


jun 2010.
- U narednih mesec dana imaću posetu Briselu i razgovore sa zvaničnicima EU, na kojima ću tražiti jasan odgovor na pitanje kad Srbija može da računa na članstvo u EU
 
Hahahaha ovo sve bolje...*******i hteo kod Djindjica u DS :mrgreen:

VUČIĆ HTEO U DS?!
Subota, 12. Jun, 2010.| (19)
U Šešeljevoj knjizi „Policijski dosije“ objavljen razgovor između njega i Ksenije Vučić u kome joj lider SRS poručuje da je njen muž „sasvim pukao“ i da je razočaran što prelazi u DS



Uploaded with ImageShack.us
BEOGRAD - Aleksandar Vučić je hteo da se s Vojislavom Šešeljem raziđe još pre deset godina i da potom pređe u Demokratsku stranku!

U knjizi Vojislava Šešelja „Policijski dosije“ (drugi tom, strana 901), u odeljku pod nazivom „Izvod Centra resora državne bezbednosti“, obelodanjeni su detalji prisluškivanih razgovora između Šešelja i žene Aleksandra Vučića od 20. avgusta 1999. godine.

„Supruga Aleksandra Vučića Ksenija kontaktirala je s Vojislavom Šešeljem, koji joj je rekao da je Vučić ‘pukao sasvim’ i da je zbog njega atmosfera u stranci nepodnošljiva. Sukob je izbio, dodao je, kada je Vučić uvredio Šešeljeve najbliže saradnike koji su se zatekli u kabinetu i nakon rasprave napustio kancelariju i rekao da daje ostavku. Šešelj zatim kaže da ne može više da mu bude ‘dadilja’. Na kraju, uz napomenu da mu je sam Vučić priznao da je prešao na strogi post i da ima svog duhovnika, Šešelj je rekao da je razočaran pričama da Vučić prelazi u DS. Uz stalno zahvaljivanje Šešelju za sve što je učinio za njih, Ksenija se složila da s Vučićem nešto nije u redu, ali je negirala da će preći u DS“, navodi se u knjizi.

Aleksandar Vučić, zamenik predsednika SNS, u izjavi za Kurir kaže da ne želi uopšte da komentariše „Šešeljeve bljuvotine“.
- Da smo se svađali, svađali smo se. Ali, da je hteo da me istera iz stranke ili da je ja napustim i pređem u DS, to ni u snu ne može da bude istina - poručuje Vučić.

Jadranka Šešelj, supruga lidera SRS, međutim, tvrdi da je sve što je objavljeno istina.
- Vučić je poseban slučaj. Uvek je bio nestabilna ličnost i Voja je toga bio svestan. Da li je bilo nagoveštaja da će preći u DS, ne znam, ali ništa nije nemoguće kad je on u pitanju. Bilo je pregršt situacija u kojima je gubio kontrolu. Znam da je Vojislav govorio da je njemu potreban nadzor i kontrola, naročito kad je u takvim stanjima. Znate, kada u svega nekoliko minuta tri puta promenite mišljenje ili raspoloženje, tu nešto nije u redu - kaže Jadranka Šešelj.

Sandra Mališić
 
БОРИС, ГРОБАР И ОТРОВНА ЗМИЈА


Било је то пре баш много лета
Који месец по постанку света
Бог је Еву истер`о из раја
Због Адама и његових јаја.

Тад се ђаво много поплашио
У тусрку је земљу побегнио
Код јарана, блентавог ђетића,
Издајника Бориса Тадића.

Кад је Борис јари попушио
Црни ђаво `вако говорио:
„Председник ћеш од Србаља бити,
Што дотакнеш све ћеш уништити !
Гробар Тома и Радовић Риста,
Комуњаре, некрст до некрста,
Шпијуни ће, јаро, твоји бити,
Цело Српство у црно завити !“

Магла тмурна пала је увече
Гледа ђаво поток како тече
И овако нечастиви рече:
„Место воде ракија нек` тече
Гробар Тома главни казанџија
Од сад биће та отровна змија
Што Србаља не убије БИјА,
Нек`убије Томина ракија ! „

То је, браћо, наша историја,
Борис, Гробар и отровна змија
Сотонино семе што сад клија
Не лијечи, већ Српство убија !


Устан`, брате, устај, Србадио,
Свети Саво што нам оставио
Брани, брате, те Господње даре,
Своје Српство брани од фукаре !

Крстан Ђ. Ковјенић
:rtfm:
 
Nikolićevi citati:

april 2008.
- Nećemo da razgovaramo sa EU sve dok ne odustane od nezavisnosti KiM

mart 2010.
- Kada očekujete prihvatanje kandidature za članstvo i investicije iz EU, onda se setite vladike Nikolaja, koji kaže: „Zmiju gladi, ispod nje se vadi“


jun 2010.
- U narednih mesec dana imaću posetu Briselu i razgovore sa zvaničnicima EU, na kojima ću tražiti jasan odgovor na pitanje kad Srbija može da računa na članstvo u EU




Sa ovim trecim ga je "zacementirao".:lol:

To kao Nada Kolundzija u Upitniku par dana posto smo izgubili Kosovo suzi ocima, da bi na kraju rekla, "ali mi smo krivi sto smo izgubili Kosovo!" povisenim tonom, samo sto nije pocela da bije prisutne.
 
Poslednja izmena:
Tomislav Nikolić promenio ploču, sad tvrdi:
Đinđić i ja smo bili prijatelji
Đinđić mi je bio prijatelj
Izjavili ste da se oko vas stvara atmosfera ista kao i pred atentat na Zorana Đinđića. Tu atmosferu ste i vi lično kreirali.
- Ja sam se javno celoj Srbiji izvinio zbog loše političke dosetke
na jednom mitingu SRS-a. Između ostalog, i u „Peščaniku“ B92. A lično sam se izvinio i Ružici Đinđić na jednom prijemu. Rekao sam joj da nisam hteo da dođem na sahranu jer bi prošao gore nego Vojislav Koštunica. Rekla mi je da je svesna toga i da nema problema. A onda sam joj se iskreno izvinio za to što sam rekao i ponovio joj da smo ja i Đinđić bili u specifičnom prijateljskom odnosu. „Znam“, rekla mi je, „Zoran mi je sve govorio“. I šta još da uradim? I Šešelj me je mesecima kritikovao zbog tih izvinjenja.
Alo.co.yu
 
Toma grobar ,od direktora Bozmanskog groblja u KG,pa do delegiranja od strane DB kod bivseg kuma u SRS,podpredsednika Cobijeve vlade ,a sada od jednog od najvecih zagovornika evroatlanskih integracija.
Toma goljo, koji je pocetkom ``90 .god. imao samo porodicnu kucu u Bjacetini i kupljen plac u Sumaricama (deo grada KG),a sada mu se imovina meri milionima EUR-o...e za sve to sesir dole Tomo,alal ti kita,sve si uspeo zavrnuti ,od kuma koji ti je verovao kao rodjenom bratu,pa do stotine hiljada glasaca SRS-a.:kpozdrav::worth:

Lider SNS danas je jedan od najvećih zagovornika evropskih integracija, iako je do pre nekoliko godina imao samo najgore reči za EU
[vo u EU

Ima ona narodna: JEDNOM UDBAS-UVEK UDBAS!!!!!!!!! Sta si mogao da ocekujes od Seseljovog DB-ovca. DB-ovci menjaju misljenje svakih tri meseca.
 
Toma grobar ,od direktora Bozmanskog groblja u KG,pa do delegiranja od strane DB kod bivseg kuma u SRS,podpredsednika Cobijeve vlade ,a sada od jednog od najvecih zagovornika evroatlanskih integracija.
Toma goljo, koji je pocetkom ``90 .god. imao samo porodicnu kucu u Bjacetini i kupljen plac u Sumaricama (deo grada KG),a sada mu se imovina meri milionima EUR-o...e za sve to sesir dole Tomo,alal ti kita,sve si uspeo zavrnuti ,od kuma koji ti je verovao kao rodjenom bratu,pa do stotine hiljada glasaca SRS-a.:kpozdrav::worth:

Lider SNS danas je jedan od najvećih zagovornika evropskih integracija, iako je do pre nekoliko godina imao samo najgore reči za EU


Uploaded with ImageShack.us

BEOGRAD - Ukoliko dođemo na vlast, nećemo izručivati optužene za ratne zločine, a svako ko bude želeo da Kosovu prizna nezavisnost, mora da računa s novim ratovima na Balkanu.

Ovo izjavu Tomislav Nikolić, lider SNS, dao je krajem 2003, u vreme dok je bio desna ruka Vojislava Šešelja u SRS. Sedam godina kasnije o istim temama Nikolić daje suprotne izjave.

- Ukoliko je hapšenje Ratka Mladića ispunjavanje zahteva i obaveza koje je Srbija preuzela, ja ću, kad budem na vlasti, ispunjavati zahteve i obaveze koje je Srbija preuzela. Srbi i Albanci treba da razgovaraju potpuno ozbiljno o Kosovu, da svako potraži svog zaštitnika na tim velikim razgovorima i da razgovori počnu što pre - rekao je Nikolić sredinom ove godine.

Kako će se prvi čovek naprednjaka ponašati ukoliko zaista dođe na vlast i za kog Tomislava Nikolića treba da glasaju birači na tim izborima, juče nismo uspeli da saznamo, jer lider SNS više ne daje izjave za Kurir.

Poslanica DS Jelena Trivan ne veruje „evropejcu Nikoliću“, uz podsećanje da je upravo on jedan od učesnika mitinga organizovanog povodom hapšenja Radovana Karadžića.

- Nikolić je i jedan od inicijatora sačekivanja Borisa Tadića na aerodromu zbog „veleizdajničkog čina“ potpisivanja SSP. Juče je taj SSP dobio zeleno svetlo od strane EU, a lider SNS to pozdravlja. Ogromna je ironija kada taj čovek priča o evropskim integracijama. Jedan od uslova na našem putu ka EU je pomirenje u regionu. Podsećam da je Nikolić pobegao iz sale kad se glasalo o Rezoluciji o osudi zločina u Srebrenici - ističe ona.

Ekipa Kurira






Nikolićevi citati:

april 2008.
- Nećemo da razgovaramo sa EU sve dok ne odustane od nezavisnosti KiM

mart 2010.
- Kada očekujete prihvatanje kandidature za članstvo i investicije iz EU, onda se setite vladike Nikolaja, koji kaže: „Zmiju gladi, ispod nje se vadi“


jun 2010.
- U narednih mesec dana imaću posetu Briselu i razgovore sa zvaničnicima EU, na kojima ću tražiti jasan odgovor na pitanje kad Srbija može da računa na članstvo u EU

Toma se ne razlikuje mnogo od svog kuma, problem je u glupoj birackoj masi, koja ga slepo prati. Koliko je njihov mozak ogranicen, kada ne mogu da se sete za sta su se "zalagali" ranije. Tu pre svega izdvajam izbeglice iz Hrvatske, koje su glavni izvor podrske SRNS - u.
 
Било како било Тома Николић је преко ноћи формирао странку која је за кратко време досегла рејтинг ДС-а.Схватио је Николић да радикалски "екстремизам"не води у фотељу поготово не када се нема подршка западних институција па ко вели човек да се престроји док је време.
 
Toma se ne razlikuje mnogo od svog kuma, problem je u glupoj birackoj masi, koja ga slepo prati. Koliko je njihov mozak ogranicen, kada ne mogu da se sete za sta su se "zalagali" ranije. Tu pre svega izdvajam izbeglice iz Hrvatske, koje su glavni izvor podrske SRNS - u.

Бирачка маса не прати само Николића исто би се могло рећи и за Бориса Тадића који је комплетну политичку активност свео на лажна обећања којима купује народ.
 
Бирачка маса не прати само Николића исто би се могло рећи и за Бориса Тадића који је комплетну политичку активност свео на лажна обећања којима купује народ.

Da, moze da se svede. Oni koji podrzavaju Borisa Tadica, DS su stalno biracko telo, koje je orijentisano ka celjivima, koji su bili i pre 10 godina, a ovi su preko noci zaboravili i Hag i tu hrvatsku provinciju odakle su dosli, po Seseljevom nagovoru.
 
Било како било Тома Николић је преко ноћи формирао странку која је за кратко време досегла рејтинг ДС-а.Схватио је Николић да радикалски "екстремизам"не води у фотељу поготово не када се нема подршка западних институција па ко вели човек да се престроји док је време.

Samo sto ta ''masa'' danasnjeg SNS su 1987. bili clanovi Milosevicevog Saveza komunista SKS, onda ta ista masa samo otisla u partiju zvana SPS, komunisti sa novim ''imenom'', zatim ta ista masa otisla u SRS, i sada u SNS. Problem Srbije je samo kako tu udbasku crvenu masu lenjih gologuzih samoupravljaca okorelog staljinistickog indoktriniranog rusofilskog komunistickog kova jednom promenti, civilizovati i politicki opismeniti.
 
Evo kako su radikali branili Kosovo :hahaha::hahaha:


Kada je 1998 Šešelj rekao da ulazimo u Miloševićevu vladi da bismo sačuvali Kosovo, morao sam malo da ustuknem. Jer to je motiv zbog čega vredi žrtvovati i političku karijeru, a ne samo jedan mandat. Međutim, mi kao stranka na kraju uopšte nismo učestvovali u toj odbrani Kosova, ni u borbi protiv terorizma pre toga. To su socijalisti sebi ostavili kao ekskluzivu i vidite da u Hagu nema nijednog radikala po tom osnovu. Čak ni Šešelja nema po tom osnovu.

Mi smo ovde kobajagi dežurali nešto, organizovali snabdevanje građana, ali to nije imalo veze s pravom odbranom zemlje. Znači, i to se izjalovilo i najteže mi je bilo, to znaju moji prijatelji, kad su se povlačili policija, vojska i narod sa Kosova, a mi ušli u novu vladu sa istim tim ljudima koji su direktni krivci za takav epilog.


28. jul 2006
Tomislav Nikolić izjavio da oružana odbrana Kosova treba da bude krajnje rešenje u slučaju proglašenja nezavisnosti Kosova.

"Već smo oružano branili Kosovo od mnogo većeg neprijatelja", rekao je zamenik predsednika Srpske radikalne stranke gostojući u emisiji Radio-televizije Srbije
 
Poslednja izmena:

Back
Top