pomoc oko ujeda psa
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: pomoc oko ujeda psa

Nov član
    Učlanjen
    15.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pomoc oko ujeda psa

Naime ujeo me je pas pre oko 7 sati (medakovic 2). Lutalica neka, samo je onako lagano prisla i gricnula... Krenula/o je da laje i pridruzio joj/mu se jos jedan pas, ali su se ubrzo razisili.
    Cini mi se da rana nije duboka, tj vise je kao manja ogrebotina (1-2 mm dubine). Isprao sam ranu, vodom i sapunicom, i posle alkohol stavio.
    Problem je u tome sto nemam zdravstvenu knjizicu, tj trenutno je na overavanju.

Studiram u Beogradu, pa me zanima gde bih mogao da dobijem injekciju protiv tetanusa ili to sto se vec dobija posle ujeda? (bez zdravstvene knjizice, nije problem i ako se placa)

Takodje i da li znate kolike su sanse da zapravo postoji opasnost od ujeda? Rana je poprilicno plitka, za sada mi nije otekla.

Hvala unapred na pomoci.

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Podrazumevano Re: pomoc oko ujeda psa

U bilo kojoj ambulanti, platis i daju ti, nemoj se igrati, i plitki ujedi pasa znaju da budu opasni. Ili jednostavno pozovi 94 i pitaj njih gde da odes i sta da radis.
    Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.

Nov član
    Učlanjen
    15.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: pomoc oko ujeda psa

Hvala na odgovoru. U medjuvremenu sam zvao 94 i rekli su mi da odem do poliklinike i da tamo primim injekciju i sta vec. Otisao sam tamo i doktorka mi je pogledala ranu, i rekla je da nema nikakvih opasnosti, prvo sto rana nije rana vec cista ogrebotina (nije krvarilo mnogo, isto kao kad me i moja macka ogrebe) i da nemam nikakav rizik od tetanusa jer sam vakcinisan poslednji put u 14godini (kao zakonski je obavezno) i sledeca vakcinacija je u 30oj. Sto se tice bakterijske infekcije dala mi je da mazem neku mast, i da jedino ako se pojavi crvenilo da opet odem, jer ovako su skoro nikakve sanse da se inficira.
    Hvala na pomoci forumasha, i nadam se da nece biti nikakvih komplikacija. Osim ukoliko nije trebalo jos nesto da se uradi?

Slične teme

1. Cuvaj se GAZDA UJEDA!!!
    Autor kumm u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.05.2010., 07:59
  2. Moj klinac ujeda
    Autor Koko u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 25.06.2008., 20:17
  3. Tema koja ujeda za jaja
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 47