Alan Ford

Alan_Ford.jpg
 
to je jedini strip koji sam citala... da li ste citali? utisci?
meni je cool :-D

Odličan strip, ali u vrijeme dok su ga stvarali Max Bunker i Magnus. Poslije njihove ere strip je zapao u prosjećnost, jer novi crtači nisu sposobni uhvatiti suptilnu ironiju originala i jedinstvenu atmosferu koja je obilježila taj strip u svom prvom razdoblju postojanja.

- - - - - - - - - -

Najdraža epizoda mi je

AF_SA_4.jpg
 
мој ћале је имао колекцију од 100-200 алан фордова и доста сам их ишчитао кад сам био малиц али то је било давно... одличан је хумор сада су ми ти стрипови још смешнији него кад сам био мали
 
мој ћале је имао колекцију од 100-200 алан фордова и доста сам их ишчитао кад сам био малиц али то је било давно... одличан је хумор сада су ми ти стрипови још смешнији него кад сам био мали

Ja imam sve stare koje je crtao Magnus
Nastavljači mi se ne dopadaju
 
sad sam pogledao, ovi moji su grubo govoreći od broja 220 do 400 ... iz sredine osamdesetih
Ponovo izlaze reprinti originalnih Magnusovih
Ima ih i po striparnicama - antikvarnicama
Magnus je Magnus
inače je Boba Roka radio po svom liku
Pazi kad se njegov mačak zove Cićobelo a moja mačka Cicojka - ista je takva tigrasta
sad mi je još draži:heart:
d0c7b9c425be91abc3a09e7e76ad342e.jpg


AF_SPKL_18-web.jpg
 
Poslednja izmena:
Prosto je neverovatno kako se taj strip savršeno primio na prostoru SFRJ, pa još sa purgerskim prevodom... KOliko sam ispratio, nigde drugde Italijani nisu uspeli da ga uvale(alal sam ovo sročio :) )...

Nedavno sam probao da navučem klinca od 9g. na AF, pročitao je nekoliko epizoda, ali još uvek nije navučen. Možda da sačekam još godinu, dve...
 
Prosto je neverovatno kako se taj strip savršeno primio na prostoru SFRJ, pa još sa purgerskim prevodom... KOliko sam ispratio, nigde drugde Italijani nisu uspeli da ga uvale(alal sam ovo sročio :) )...

Nedavno sam probao da navučem klinca od 9g. na AF, pročitao je nekoliko epizoda, ali još uvek nije navučen. Možda da sačekam još godinu, dve...

Baš tako!
Malte ne je bio popularniji kod nas nego u Italiji
U ostatku Evrope nije
A prevodilac je čuveni Nenad Brixy:
"Hej ružni križanče između uholaže i nosoroga!"
"Nosati štakor" itd...
 
Poslednja izmena:
Čitao sam neki tekt gde je objašnjavano zašto je to morao da bude zagrebački hrvatski... Seti se da je npr. Družina od vješala puna nekih Dalmatinaca i Zagoraca, takvih nema u AF... :)
 
Čitao sam neki tekt gde je objašnjavano zašto je to morao da bude zagrebački hrvatski... Seti se da je npr. Družina od vješala puna nekih Dalmatinaca i Zagoraca, takvih nema u AF... :)

Družina od vješala se pojavila posle Brixyjeve smrti
I nije mi se nešto dopala
Magnus bez Bunkera kao i Bunker bez Magnusa nisu kvalitetni kao njihov spoj
 

Back
Top