Alan Ford

Kulltni strip ALAN FORD,je jedan od najboljih stripova ikada izdavan.Moj brat ima odredjenu staru kolekciju koja je skupljana godinama,dok je bilo stare JUGE,a to se i danas ljubomorno cuva.Naime,pristup citaocu kroz likove u stripu je nesvakidasnji,uspela parodija maximalnih profesionalnih mogucnosti gospode koja su ga crtala i pisala.Za mene licno,neprevazidjeni su svi likovi,ali ubedljivo prvo mesto drzi SIR OLIVER,Englez,plave krvi navodno,klasican simpaticni lik lopova i prevaranta ali sa harizmomom.Kad sam citao neki od prvih stripova,objasnjenje za SIR OLIVERA je bilo da je on OTISAO iz Engleske iz zdravstvenih razloga,posto je jako osetljiv na ostar engleski vazduh,te to smeta njegovom zdravlju,he,he,a u stvari je dosao u USA da bude batler kod bogatog multimilijardera,a onda je Broj 1,poslao Debelog Sefa da ga nadje,a ovaj je pukim slucajem stao ispod prozora,kad su na njega pali dzakovi sa srebreninom,koje je SIR OLIVER bacio,kako bi srebreninu odneo na ciscenje,he,he.Uglavnom,strip koji treba citati uvek,posebno u ovo vreme,kao i sve ostale,koji Vam gode.Strip je umetnost,Internet nije.Strip ima dusu,Internet nema.Da ne bih duzio (Halo,Bing,kao brat;Bolje piti vise mlijeka a manje nafte;Bolje noge zamoriti,nego glavu izgubiti;Rad,rad,rad,a onda duboko spavanje;itd.),drago mi je da ima jos puno citalaca.

Pozdrav,Jovan
 
Pozdrav za
Jovana i sve prave postovaoce Alana Forda....
Samo se ne slazem da je Sir Oliver najbolji...Bolji je Bob Rock (hrenovke sa senfom dobra komadina kruha mljac,mljac bice to pravi banket ili covek se sa parama moze i produziti) naravno tu je i ogromna plejada drugih manje zastupljenih likova koji u stvari daju toliku slavu tom stripu (super hik, maharadza blic, conspirator, gumiflex,arsen lupiga, komsija sa radio aparatom, postar, gradski vjecnici...itd, itd.
Najveca greska koju sam uradio do sada je sto sam prodao celu kolekciju Zagora i iz zlatne serije i iz lunow magnus stripa) ,plus mnogo stripova: mister Noa, bleka,Marka,Dilan doga, marti misterije, kapetana mikija i teksa.. sve ukupno oko 740 kom...
To je bilo pre 4 godine.... sad sam se opametio i poceo sam opet Budala tako da ako neko misli da ima strip koji bi mogao da me interesuje neka posalje mail ili da mi proda kolekciju.. (najvise mislim na alana forda i to brojeve ispod 300) i na zagora par brojeva izdatih van zlatne serije.. mogu i mladji brojevi...javite se
 
Bas danas sam ponovo procitao strip "Uhvatite Antena Mena". Ipak to nije isto kao kada je Alana Forda radila stara ekipa. Prevod je jako bitan. Sada nema onih sitnih duhoviti sporednih stvari ispisanih po kioscima, nadgrobnim plocama, putokazima i sl. S njima je Alan Ford bio jedinstven i prepoznatljiv.
 
Jablan:
Bas danas sam ponovo procitao strip "Uhvatite Antena Mena". Ipak to nije isto kao kada je Alana Forda radila stara ekipa. Prevod je jako bitan. Sada nema onih sitnih duhoviti sporednih stvari ispisanih po kioscima, nadgrobnim plocama, putokazima i sl. S njima je Alan Ford bio jedinstven i prepoznatljiv.
:)
pretpostavljam da si mislio na putokaze tipa "ovamo"...."onamo"
 
Jablan:
Bas danas sam ponovo procitao strip "Uhvatite Antena Mena". Ipak to nije isto kao kada je Alana Forda radila stara ekipa. Prevod je jako bitan. Sada nema onih sitnih duhoviti sporednih stvari ispisanih po kioscima, nadgrobnim plocama, putokazima i sl. S njima je Alan Ford bio jedinstven i prepoznatljiv.
pretpostavljam da si mislio na putokaze tipa "ovamo"..."onamo"?!
:)
 

Back
Top