Da li je politika "dvostrukog koloseka" moguca (EU, Kosovo i Metohija) ?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Da li je politika "dvostrukog koloseka" moguca (EU, Kosovo i Metohija) ?

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li je politika "dvostrukog koloseka" moguca (EU, Kosovo i Metohija) ?

Iz Evropske Unije stizu glasovi kako ce biti nuzno da Srbija uspostavi "dobrosusedske odnose sa Kosovom", ukoliko zeli u EU, cak je jedan strani ambasador rekao kako evrointegracije i status Kosova i Metohije nece biti odvojenu procesi ?! Kakvo je Vase misljenje ? Licno smatram da Srbija jedino kao celovita drzave sme da udje u EU, u protivnom bismo ostvorili mogucnost buduceg otcepljena drugih delova nase drzave, 120.000 Srba bi ostalo u drugoj drzavi, izbubili bismo i neke vredne resurse (recimo hidro potencijale kod Gazivoda, koje su cini mi se negde blizu Zubinog Potoka).
    Dakle, moj stav je sledeci: ako moze dostojanstveno, sa Kosovom i Metohijom super, ako ne dovidjenja EU.
    Mada licno mislim da ni sa KiM, a ni bez njega od EU nema nista bar u narednih 10-ak godina.

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Da li je politika "dvostrukog koloseka" moguca (EU, Kosovo i Metohija) ?

Zaboravih da dodam i istorijske razloge, kulturno blago itd.
    Sve su to razlozi zasto Srbija ne treba da se odrice Kosova i Metohije, barem po mom misljenju.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1357

Podrazumevano Re: Da li je politika "dvostrukog koloseka" moguca (EU, Kosovo i Metohija) ?

Nije , mada je sad sve jedno posto smo popusili i za jedno i za drugo .
    The Show Must Go On...

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio Шомми Pogledaj poruku
    Iz Evropske Unije stizu glasovi kako ce biti nuzno da Srbija uspostavi "dobrosusedske odnose sa Kosovom", ukoliko zeli u EU, cak je jedan strani ambasador rekao kako evrointegracije i status Kosova i Metohije nece biti odvojenu procesi ?! Kakvo je Vase misljenje ? Licno smatram da Srbija jedino kao celovita drzave sme da udje u EU, u protivnom bismo ostvorili mogucnost buduceg otcepljena drugih delova nase drzave, 120.000 Srba bi ostalo u drugoj drzavi, izbubili bismo i neke vredne resurse (recimo hidro potencijale kod Gazivoda, koje su cini mi se negde blizu Zubinog Potoka).
    Dakle, moj stav je sledeci: ako moze dostojanstveno, sa Kosovom i Metohijom super, ako ne dovidjenja EU.
    Mada licno mislim da ni sa KiM, a ni bez njega od EU nema nista bar u narednih 10-ak godina.
    Ma kao za SR Jugoslaviju, "dva koloseka" za Srbiju i CG, pa je psole sledio razlaz.

Kada se kaže dva koloseka, dva koloseka su potpuno ravnopravna- dakle mi nikada ne smemo to da prihvatimo.

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    Ma kao za SR Jugoslaviju, "dva koloseka" za Srbiju i CG, pa je psole sledio razlaz.

Kada se kaže dva koloseka, dva koloseka su potpuno ravnopravna- dakle mi nikada ne smemo to da prihvatimo.
    Tacno, upravo je tim terminom nase evro-integracije u poluodvojenoj varijanti, a posle toga je ista EU direktno pomagala Djukanovica na referendumu.
    KiM treba staviti kao kljucni prioritet, a EU neka odluci da li zeli da prihvati takvu Srbiju.

Ističe se vladeks (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Шомми Pogledaj poruku
    Tacno, upravo je tim terminom nase evro-integracije u poluodvojenoj varijanti, a posle toga je ista EU direktno pomagala Djukanovica na referendumu.
    KiM treba staviti kao kljucni prioritet, a EU neka odluci da li zeli da prihvati takvu Srbiju.
    i dalje kod vas patriota preovladjuje gadan trip da su nam oteli crnu goru,ljudi se na referendumu na koji su imali pravo odlucili da nastave samostalno svoj put,a sa kosovom je prica zavrsena,kad dodje toma na vlast priznace nezavisno kosovo i uspostavicemo dobre medjususedske odnose

Elita
    Učlanjen
    30.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    497

ne, slušajte malo šta švabe, britanci i ameri pričaju, manite se grčke i talijanske podrške, njih niko tamo kad je srbija u pitanju ne zarezuje 5%

Slične teme

1. KOSOVO I METOHIJA
    Autor Bolja Srbija u forumu Politika
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 10.06.2010., 06:41
  2. Izložba "Kosovo i Metohija dans" PRAGA
    Autor Kosmaj.cz u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 16.03.2009., 00:28
  3. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.05.2007., 16:09
  4. Pre nego što kažeš "Kosovo i Metohija"