Kako Tarotu postaviti pitanje?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kako Tarotu postaviti pitanje?

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Kako Tarotu postaviti pitanje?

Sa ovom problematikom ćemo se često sresti, posebno jer je divinacijski aspekt Tarota najviše upotrebljavan.

Pre svega, moramo da budemo svesni činjenice da nam Tarot pomaže da sagledamo tokove, ali da je malo toga fiksno i nepromenljivo u našoj budućnosti. Nešto što je teško promeniti se najčešće ogleda u pojavljivanju većeg broja Velikih Arkana, budući da one predstavljaju sile koje su van čovekovog uticaja. Nasuprot tome, Male Arkane koje se pojavljuju su takve da mi svojom voljom možemo uticati na njih i preobraziti ih.
    Zato, kada neko traži od vas da mu "Tarot pokaže šta će se desiti 100%" morate mu objasniti razliku između promenljive i nepromenljive karme, i navesti da možete očitati iz rasporeda šta je fiksno a šta ne, ali da osobu ne možete lišiti učešća u kreiranju njene sopstvene sudbine, i preuzimanja odgovornosti za njene postupke. Slobodna volja se ne može isključiti.

Predlažem da se pročita tema o razlici između sudbine i karme za pojašnjenje gore navedenog.
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=363295

Dakle, kada smo to razjasnili, možemo pristupiti kreiranju pitanja koje ćemo postaviti Tarotu.
    Ono mora biti jasno i što preciznije navedeno.

Ako je pitanje uopšteno, i odgovor će biti uopšten.

Na primer, ako pitamo "Kakvih će mi biti sledećih godinu dana", i izađe kao ishod karta Đavo, jasno nam je da sledi period prevelike vezanosti, strahova, možda čak i prevare; ukratko, sve što je u simbolici Đavola može doći u obzir.
    Ali ako pitamo "Kakav će biti ishod moje sadašnje ljubavne veze u sledeća tri meseca" i pojavi se karta Đavo, onda nam je već jasnije (pošto govorimo o emotivnom nivou) da može biti u pitanju prevelika vezanost para, ljubomora, posesivnost ...dakle, i odgovor se može više precizirati.

Dakle, Tarotolog nije vidovnjak, on simbole sa karte tumači u skladu sa postavljenim pitanjem. Naravno, sam raspored Arkana i elemenata će dosta reći o smeru, ali preciznost odgovora zavisi od same preciznosti pitanja.

Takođe, ne može se jedan raspored koristiti za više pitanja.
    Mnogi pokušavaju više pitanja da sabiju u jedno, što se ne može analizirati. Npr pitanje " Da li ću izaći sa tom devojkom, i ako izađem da li će sve biti ok i da li se ja njoj sviđam, i kakav može biti naš odnos"? je u stvari pitanje za 4 analize. Posebno se onda treba analizirati da li uopšte ima šanse da njih dvoje izađu, zatim posebno - ako izađu, kako će proteći sastanak, zatim, sledeće pitanje se odnosi na osećanja te devojke, i četvrto pitanje se tiče međuodnosa te dve osobe.
    Dakle, ne možemo u jedno pitanje staviti više pitanja .

Ono što je jako bitno, a što sam možda trebala da pomenem na početku, to je - morate imati poštovanje prema tom sistemu.
    Ako postavljate pitanja samo "da bi proveravali" , ili tako iz zabave, onda Tarotolog ima pravo da vas odbije; ako to i ne učini, svakako nećete dobiti analizu kakvu ste očekivali.

Ne bi trebalo da se isto pitanje postavi Tarotu. Potrebno je sačekati da prođe neko vreme, pa kada se okolnosti promene (naravno, i mi sami možemo uticati na te okolnosti pomoću Tarot saveta koji se uvek daje) onda možemo preformulisati pitanje i ponovo pitati, sada kada smo promenili tokove i kad idemo novim smerom. Moglo bi se napraviti i savremeno poređenje: kada se vozite kolima i tražite od GPRS uređaja da vam "kaže" gde idete, tada dobijete određene koordinate (odgovor). Nema smisla ponovo isto pitanje postaviti, samo možete zbuniti uređaj. Međutim, ako svojom voljom vi okrenete kola na drugu stranu, uradite nešto neočekivano i promenite putanju, onda ćete svakako ponovo konsultovati uređaj povodom vaše putanje.

U posebnim sistemima je potrebno čak da tražite dozvolu od Tarota da biste se konsultovali sa njim.
    U Marseljskom Tarotu za bitna pitanja se koriste Velike Arkane, za svakodnevna - Male Arkane. Da bi korisitli Velike Arkane, potrebno je da tražite dozvolu od njih. Treba ih promešati i izvući jednu kartu. Ako karta nije Pravda, Smrt, Luda ili nije obrnuta, pitanje koje ste hteli da pitate je prihvaćeno od strane Tarota i možete da ga postavite. Ako izađe jedna od gore navedenih karata, takvo pitanje možete postaviti tek kasnije i to formulisati gn a drugi način. Za Male Arkane nije potrebna dozvola za rad. Ovo se odnosi isključivo za Marseljski Tarot.

Sve u svemu, ako vodimo računa o osnovnim principima, prostupamo Tarotu sa poštovanjem, postavljamo mu precizna i jasno formulisana pitanja, ako imamo svest o dometu odgovora Tarota, onda se možemo nadati lepom druženju sa njim .

Preuzeto sa http://tarot-ana-kladarin.blogspot.com/2010/06/kako-tarotu-postaviti-pitanje.html
    Ljudi planiraju... A Boginja se i dalje smeje...

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    272

Podrazumevano Re: Kako Tarotu postaviti pitanje?

Bas super sto je ovo ovde Procitah sad, ali ono sto je uvek kao potsetnik ukoliko zelim da postavim pitanje Tarotu, i u pravu si u potpunosti jer cesto bih pitala a ne umem da definisem, tacnije da nadjem sustinu onoga sto me zanima? Pa momentalno ostavim se svega, a zatim kad vec dodje i prodje shvatim sta je trebalo da pitam i da bi mi nekad zaista otklonilo bar malo tenziju(ako ne strepnju pozitivnu)

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Pa dobro, zato tema i služi, ako imaš neku nedoumicu oko postavljanja pitanja, što lakšeg formulisanja i svega vezano za to, slobodno iznesi ovde

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    272

Pa sve je obuhvaceno u prvom postu(barem ono sto je mene licno zanimalo)

Poznat
    Učlanjen
    19.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    66
    Reputaciona moć
    0

Sve u svemu, ako vodimo računa o osnovnim principima, prostupamo Tarotu sa poštovanjem, postavljamo mu precizna i jasno formulisana pitanja, ako imamo svest o dometu odgovora Tarota, onda se možemo nadati lepom druženju sa njim .

Ih, i to mi sad kažeš. Nakon svih onih zlih i naopakih izvučenih.

Šala.

Na svu sreću; znala sam od ranije.

Zato još uvek ne odustajem.

Ni inače.

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Postoje određena pitanja koja su sama po sebi vrlo uopštena ... na primer, nekoga zanimaju finansije, odnosno pitanje je kada će se poboljšati finansijska situacija (ili nešto slično). Na koji način formulisati ovo pitanje (i ovakva pitanja uopšte) a da se može dobiti konkretniji odgovor? Da li je najbolje vezati ga za određeni vremenski period, na primer - da li će se finansije poboljšati u tom i tom roku, ili postoji još neki način? Molim za ideju

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

U suštini, za najprecizniji odgovor je najbolje vezati i konkretna predlog za finansije..tipa, da li će mi (izmšljam sad) posao u toj i toj firmi doneti finansijski boljitak?

Rasporedi su svakako vremenski ograničeni (najčešće do godinu dana), no ako nas zanima neki kraći period, onda je dobro da se i to naglasi.

Može se i na godišnjem nivou gledati koji period ima najbolji finansijski potencijal, otvarati po kartu za svaki mesec u godini, gledati koja nosi najviše potencijala (neka "fina" velika Arkana, 10 Pentakla, 9 Pentakla), pa onda taj mesec dodatno razraditi rasporedom..

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio Valeria Pogledaj poruku
    U suštini, za najprecizniji odgovor je najbolje vezati i konkretna predlog za finansije..tipa, da li će mi (izmšljam sad) posao u toj i toj firmi doneti finansijski boljitak?
    Ta varijanta mi nije pala na pamet ... hvala

Slične teme

1. kako se postaviti
    Autor batine u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.10.2009., 22:35
  2. kako postaviti sajt
    Autor Petica u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.06.2006., 12:49
  3. Ovde mozete postaviti bilo koje pitanje u vezi sa...
    Autor Elmo Lewis u forumu Muzika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.09.2004., 14:09
  4. Kako postaviti pitanje
    Autor Psiholog Jovana u forumu Zdravlje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.08.2004., 13:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku