Glup sam - nisam glup
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 61

Tema: Glup sam - nisam glup

Aktivan član re[ ]De (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Glup sam - nisam glup

Sta znaci biti glup? Posto sam ocigledno glup da utvrdim da li jesam ili nisam glup molim za pomoc. Igracemo igru, vi cete postavljati pitanja a ja odgovarati kako bi otklonili ovu moju dilemu. Svaki postavljac pitanja mora da da ocenu na moj odgovor, npr :

1 - skroz glup
    2 - glupav
    3 - srednje plup
    4 - priglup
    5 - nije glup
    6 - pametno
    7 - odlicno
    8 - genijalno

Moze da se pise i o tome sta znaci biti glup - definisati pojam.
    Poslednji put ažurirao/la re[ ]De : 14.06.2010. u 00:17

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    177
    Reputaciona moć
    862

Podrazumevano Re: Glup sam - nisam glup

Pu prvi!

nisam shvatio sta treba. jel moze malo jasnije?
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

nisam shvatio sta treba. jel moze malo jasnije?
    Postavis pitanje kako bi otkrio da li sam glup. Kasnije kazes svoj zakljucak. Nista komplikovano.

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    177
    Reputaciona moć
    862

6. pametno.
    Dao si pametan, jasan, ali ne bas produhovljen odgovor.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Buduća legenda
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da glup sam cim sa dosao da pisem ovde :-/

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Da li drvo u sumi koga niko ne posmatra izgleda ovako kao na ovoj slici?

Da li je objekat po sebi i dalje objekat?

ps. Ako kazes da jeste, sva inteligencija koju posedujes, i ako je posedujes, ne vredi nista jer nemas "filozofski razbor" mogucnost uvida u neposredne cinjenice svesti. Mozes barati odnosima izmedju pojava, otkrivati vezu uzroka i posledice , nalaziti vezu silogizama...i slicno. ali od filozofije, od pravog znanja bices udaljen kao nebo i zemlja.

Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

Da li drvo u sumi koga niko ne posmatra izgleda ovako kao na ovoj slici?
    Moze da nestane sve drvece na planeti ali ono ce i dalje postojati sve dok postoji misao o njemu. I izgledace tako u mislima. Misao je sve sta postoji, nema nista van misli. Misao moze biti istinita a moze da bude i iluzija ili laz. Drvo je misao, bilo da se stoji pored njega ili ne.
    Da li je objekat po sebi i dalje objekat?
    Objekat kakav ti zamisljas ne postoji, ni pre ni posle. Mogu li ja da zamislim predmet, dodelim mu oblik, funkcije. a da taka ne postoji ono sto bi ti rekao ispred sebe. Nema ga ni tamo negde, samo kao skup misli u mojoj glavi. Da li to postoji?

Stojis ispred drveta i zatvois oci. Ne mogu oci da budu ocenjivac sta je objekat ili objekat po sebi. Um jeste, a um kaze da postoji samo misao. To je korak dalje od te teorije. Ovo je istina jer ono sto je nas osnov je misao. Sama sustina materije, energije kako hoces je misao. Ona je sasdana od misli. Kada to shvatis bices oslobodjen. Nema tu nista komplikovano. Sve je tamo jednostavno i jasno. Komplikovano je razumeti na koji nacin drugi razmisljaju, shvatiti ih. Jer iluzija je komplikovana i zamrsena kao paukova mreza. A sta mislis zasto? Jednostavno zato da bi odvukla od istine. Ukoliko neko hoce da se igra u iluziji to je dobro doslo a to hoce svi oni koji uzivaju u toj igri.

Ako bih nekog udario, sutnuo to je kad pogledas delovanje na ono sto bi nazvali materija, znaci to je delo. Delo je nista ako nema misli. Pogledaj sta vetar radi sa prasinom. Jeli on nesto uradio toj prasini, jeli je usrecio ili rastuzio? Jeli je naterao na kretanje? To mozemo samo mi da pojmimo, prasina nema pojma. Poenta je da je misao koju delom saljes bitna i glavna. Ljudi su naucili da delima, delovanjem salju misao. Tako npr kad neko nekog poljubi to je misao da ga voli ili udari znaci mrzi i sl.

- Ako pomislim da udarim nekog jesam li to vec ucinio?

To je isto kao kad nekog udaris a on spava. On to ne zna ali ti znas. Mozes li da zivis u svetu u kom sva bica telepatski mogu da komuniciraju? Nema lazi, nema tajni...

DELO NE POSTOJI, POSTOJI SAMO MISAO
    MISAO KOJA SE SALJE I MISAO KOJA SE PRIMA I MISAO KOJA SE KREIRA

1. Akcija [uzrok]
    2. Reakcija [posledica]
    3. Kreacija [ uzrok i posledica unutar sklopa ja ]

1 i 2 Interakcija
    3 Put samokrecija u zavisnosti ili ne[moze da deluje onako kako samokreator odluci ] sa inerakcijama.
    Poslednji put ažurirao/la re[ ]De : 14.06.2010. u 18:04

Aktivan član
    Učlanjen
    08.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li je glupost nakaradna kreacija misli?

Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

Da li je glupost nakaradna kreacija misli?
    Zavisi kako definises glupost. Za mene glupost je misao koja je iluzija.

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Kako dovesti u red ovo sto pises kada je puno rupa i pogresnih konstrukcija.
    Citat Original postavio Ramcox Pogledaj poruku
    Moze da nestane sve drvece na planeti ali ono ce i dalje postojati sve dok postoji misao o njemu.
    Nisam rekao da drvo nestane vec da ga niko ne posmatra. Da li je ono tada samo po sebi isto takvo kao sto smo ga opazili. Da li je i tada ono predstava. objekat.?

Na to nisi odgvorio nego si krenuo sa nekim scenarijama gde svo drvece nestane a ostane misao o njemu. To nema veze sa onim sto sam te pitao pogotovu sto pod "misao" ko zna sta ti podrazumevas. Ali ako je misao po tebi slika (a tako ispada) i ako kazes "sve je misao, sve je slika u svesti subjekta" ..slazem se ali onda nemoj da postavljas planetu sa sve tobom koji mislis. izvan svesti nema vise slika vec STVARI PO SEBI. koja je izvan mogucnosti saznanja. . Misao je slika..(hajde da tako kazemo ako imamo u vidu da je fantazam , slika reprzent pojma a pojam je gradja misijenja) ali ako smo tako rekli. onda se postavlja pitanje sta je izvan misli? Ti ces reci "nema nista izvan misli sve je misao" ali onda time upadas u solipsizam gde si ti jedini realan a drvo postoji samo tada dok ga ti mislis..i svi mi postojimo samo kada nas ti mislis a sami po sebi ne, a to nije ispravano stanoviste jer pokazuje da samosvest pretvaras u stvar koju si pre toga negirao. itd.itd.
    Posto tema nije o Barklijevoj korelativnosti subjekta i objketa vec je cilj teme da ti damo ocenu..a obzirom da si potpuno promasio pitanje ....ocena je pa daj sam sebi ocenu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mislim da ne smeta ako si glup, važno je da nisi tup.
    Ljudi su za neke stvari manje ili više pametni, za neke i glupi.
    Ali , ako ti fali puno inteligencije - onda si tup - i teško da ćeš opametniti za ono za šta sada nisi dovoljno pametan.
    Neki ljudi skromne inteligencije dobro iskoriste svoj skromni potencijal - za mene su oni pametni. Znači - sve je relativno - zavisi od čega se pravi ručak ...

Iskusan coco bill (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    149
    Reputaciona moć
    548

zadatak: pokusaj izbrojati crne tacke na ovoj slici

Tišina je početak mudrosti.

Poznat muzjak (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1298

...vi cete postavljati pitanja a ja odgovarati kako bi otklonili ovu moju dilemu. Svaki postavljac pitanja mora da da ocenu na moj odgovor...
    Kad sam se već našao na ovoj temi moram nešto napisati o tome.
    Kako mogu dati ja sud koji sam možda glup. Radilo bi se o subjektivnom sudu.
    Ako bi bilo uzeto više osoba i podvrgnuto istom testu uočile bi se razlike između tih osoba i ocena se daje u odnosu na nekoga drugoga.
    I koje je merilo za glupost.
    Ali ima neko ovde ko je kompetentan da proceni i da ocenu da li si glup. To je oziman.
    Verovatno sada razmišlja kako da te oceni. Ne mogu da verujem da je samo bez veze postavljao pitanje.
    A i ti Ramcox, lako ti je da se qrčiš sa pameću kad ti tata pomaže.
    JA SAM VAŠ MUŽJAK I NEMAJTE DRUGOG MUŽJAKA OSIM MENE!

AMiN
    ȸ

Poznat muzjak (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1298

@oziman, ne obraćaj pažnju na @muzjaka on je jedan običan provokator.
    JA SAM VAŠ MUŽJAK I NEMAJTE DRUGOG MUŽJAKA OSIM MENE!

AMiN
    ȸ

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio muzjak Pogledaj poruku
    Ali ima neko ovde ko je kompetentan da proceni i da ocenu da li si glup. To je oziman.
    Verovatno sada razmišlja kako da te oceni. Ne mogu da verujem da je samo bez veze postavljao pitanje.
    Ako nisi primetio tema je o ocenjivanju da li je Ramox glup ili pametan a to sto tebi to smeta je tvoja stvar.
    A sto se tice procenjivanja intelekta za to postoje oni bezvezni IQ testovi koji uz pomoc silogizama navpodno mere inteligenciju u ustvari mere sposbnost zapazanja i pamcenja .
    O tome sam pisao na drugoj temi:
    http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=13843612&postcount=43

Kada su prave vrednosti u pitanju ili da li neko poseduje filozofski razbor, Barklijeva korelativnost subjekta i objekta je merilo toga.

Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

Kako dovesti u red ovo sto pises kada je puno rupa i pogresnih konstrukcija.
    Da li si sve rupe pobrojao? Zeleo bih da sistematski odgovorim na sve tvoje nazovimo "zamerke". Isto i za konstrukcije.

Na to nisi odgvorio nego si krenuo sa nekim scenarijama gde svo drvece nestane a ostane misao o njemu.
    Svejedno je da li nestalo ili se ne posmatra.

To nema veze sa onim sto sam te pitao pogotovu sto pod "misao" ko zna sta ti podrazumevas.
    Sve sta postoji.
    Ali ako je misao po tebi slika (a tako ispada) i ako kazes "sve je misao, sve je slika u svesti subjekta" ..slazem se ali onda nemoj da postavljas planetu sa sve tobom koji mislis
    Ne razumem boldovano, kako to postavljam planetu sa sve samnom koji misli?
    Misao nikada nije mrtva, ona je uvek ziva. Odgovoricu na ovo posto mi razjasnis sta si rekao.

izvan svesti nema vise slika vec STVARI PO SEBI. koja je izvan mogucnosti saznanja. .
    Izvan svesti ali cije svesti? Moje tvoje...provokatorove? Izvan celokupne svesti nema niceg. To se uci kasnije tek, da je ta stvar po sebi u stvari sazdana od misli. Ali eto, da znas, olovka je sazdana od misli cak i u tom opipljivom smislu.

Misao je slika..(hajde da tako kazemo ako imamo u vidu da je fantazam , slika reprzent pojma a pojam je gradja misijenja) ali ako smo tako rekli. onda se postavlja pitanje sta je izvan misli? Ti ces reci "nema nista izvan misli sve je misao"
    Da, sve je misao.

ali onda time upadas u solipsizam gde si ti jedini realan a drvo postoji samo tada dok ga ti mislis..i svi mi postojimo samo kada nas ti mislis a sami po sebi ne, a to nije ispravano stanoviste jer pokazuje da samosvest pretvaras u stvar koju si pre toga negirao. itd.itd.
    Misao je ziva, ona postoji i kad se ne misli. Misao je razdeljena na jedinice, to je ono sto sam ja, ti ....onaj provokator itd Ti postojis kao zasebna misao, skup misli, kako hoces. Rekoh vec da postoji misao koja je iluzija ili neistina. Za mene kao zasebnu jedinicu koji pojma nemam sta je to drvo niti sam ga ikad video niti razmisljao o njemu ( a jesam nego samo dajem primer) drvo ne postoji. Dodje drugi entitet i kaze drvo je to i to. To se zove ucenje. Ako dalje kaze da drvo postoji i kao nesto opipljivo direktno sazdano iz misli tj realizovana misao rekao bih mozda postoji i kao realizovana tvorevina koja nije nista drugo do misao.

Posto tema nije o Barklijevoj korelativnosti subjekta i objketa vec je cilj teme da ti damo ocenu..a obzirom da si potpuno promasio pitanje ....ocena je pa daj sam sebi ocenu
    Nadam se da sam sada pogodio pitanje, mada mi se citi da ga nisam ni omasio.

Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

Istina je da nema crnih tackica na slici.
    Iluzija kaze da ima al im je nemoguce uci u tacno brojevno stanje.
    Poslednji put ažurirao/la re[ ]De : 15.06.2010. u 02:02

Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

Kad sam se već našao na ovoj temi moram nešto napisati o tome.
    Dobrodosao.
    Kako mogu dati ja sud koji sam možda glup. Radilo bi se o subjektivnom sudu.
    Nisam ni ocekivao apsolutnu istinu.

Ako bi bilo uzeto više osoba i podvrgnuto istom testu uočile bi se razlike između tih osoba i ocena se daje u odnosu na nekoga drugoga.
    Ko je taj drugi?

I koje je merilo za glupost.
    Nisam znao da je on taj koji je kompetentan. Zasto mislis tako?
    Da, verovatno je zato postavio, upravu si.

A i ti Ramcox, lako ti je da se qrčiš sa pameću kad ti tata pomaže.
    Koji tata?

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Da li si sve rupe pobrojao? Zeleo bih da sistematski odgovorim na sve tvoje nazovimo "zamerke". Isto i za konstrukcije.
    Svejedno je da li nestalo ili se ne posmatra.
    Sve sta postoji.
    Ne razumem boldovano, kako to postavljam planetu sa sve samnom koji misli?
    Misao nikada nije mrtva, ona je uvek ziva. Odgovoricu na ovo posto mi razjasnis sta si rekao.
    Izvan svesti ali cije svesti? Moje tvoje...provokatorove? Izvan celokupne svesti nema niceg. To se uci kasnije tek, da je ta stvar po sebi u stvari sazdana od misli. Ali eto, da znas, olovka je sazdana od misli cak i u tom opipljivom smislu.
    Da, sve je misao.
    Misao je ziva, ona postoji i kad se ne misli. Misao je razdeljena na jedinice, to je ono sto sam ja, ti ....onaj provokator itd Ti postojis kao zasebna misao, skup misli, kako hoces. Rekoh vec da postoji misao koja je iluzija ili neistina. Za mene kao zasebnu jedinicu koji pojma nemam sta je to drvo niti sam ga ikad video niti razmisljao o njemu ( a jesam nego samo dajem primer) drvo ne postoji. Dodje drugi entitet i kaze drvo je to i to. To se zove ucenje. Ako dalje kaze da drvo postoji i kao nesto opipljivo direktno sazdano iz misli tj realizovana misao rekao bih mozda postoji i kao realizovana tvorevina koja nije nista drugo do misao.
    Nadam se da sam sada pogodio pitanje, mada mi se citi da ga nisam ni omasio.
    Ono sto si ti uradio u ovom odgovoru jeste da si se igrao rečima. Umesto opazaj ili predmet ti kazes "misao", pri cemu taj pojam odvajas od njegovog pravog znacenja i dajes mu znacenje opazaja ili empiriskog predmeta. Na taj nacin napisao si gomilu reci a jedino sto si kazao jeste da si obican REALISTA. Sto se tice Barklijeve korelativnosti subjekta i objekta to nisi niti dodirnuo niti uvideo kao neposrednu cinjenicu svesti.
    Ipak, dosli smo do situacije u kojoj ces mozda nekim cudom i uvideti.

Dakle, ponavljam pitanje malo izmenjeno kako bi ga uklopio u tvoju igru recima.

Da li drvo u sumi (koje je za tebe misao) a koga niko ne posmatra (ne misli) izgleda ovako kao na ovoj slici?

Da li je objekat po sebi (misao po sebi)tada i dalje objekat?
    Poslednji put ažurirao/la oziman : 15.06.2010. u 08:00

Iskusan coco bill (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    149
    Reputaciona moć
    548

Istina je da nema crnih tackica na slici.
    Iluzija kaze da ima al im je nemoguce uci u tacno brojevno stanje.
    tacno. nisi glup.
    da sam okacio sliku bez teksta, odnosno da nisam spomenuo crne tacke, nas mozak ih nebi ni zamislio u ovim kvantnim skokovima, kako ih sad vidimo.
    totalitet vanjskog realiteta, koga percipiramo mozgom, dolazi od nasih pet cula. prema kantu, trebali bi razlikovati izmedju noumenalnog (umnog, svesnog) sveta, sveta po sebi i fenomenskog sveta, kakvog ga percipiramo. ono sto je kant mislio je nemogucnost izravne percepcije sveta, jer ga mozemo jedino percipirati kroz svoja cula. kakav je vanjski realitet niko nezna, upravo zato sto ga nikada ne mozemo percipirati izravno. moze se postaviti i pitanje postoji li uopce fizicki realitet. kant je medjutim verovao u stvarnost fizickog realiteta, kao izvora nasih percepcija. imanuel kant je tvrdio kako sve sto znamo o svetu je samo interpretacija naseg mozga. kvantna fizika tu interpetaciju vidi kao holografsku 3D sliku koju proizvodi nas mozak preko interferencijke mustre valnih neurona, a koje nasa cula percipiraju u 3D realnosti. ova slika je odlican primer kvantne mehanike naseg mozga.
    Tišina je početak mudrosti.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zavisi kako definises glupost. Za mene glupost je misao koja je iluzija.
    Mudro, nema sta...
    6 - pametno

Koji je smisao zivota?

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio coco bill Pogledaj poruku
    tacno. nisi glup.
    da sam okacio sliku bez teksta, odnosno da nisam spomenuo crne tacke, nas mozak ih nebi ni zamislio u ovim kvantnim skokovima, kako ih sad vidimo.
    totalitet vanjskog realiteta, koga percipiramo mozgom, dolazi od nasih pet cula. prema kantu, trebali bi razlikovati izmedju noumenalnog (umnog, svesnog) sveta, sveta po sebi i fenomenskog sveta, kakvog ga percipiramo. ono sto je kant mislio je nemogucnost izravne percepcije sveta, jer ga mozemo jedino percipirati kroz svoja cula. kakav je vanjski realitet niko nezna, upravo zato sto ga nikada ne mozemo percipirati izravno. moze se postaviti i pitanje postoji li uopce fizicki realitet. kant je medjutim verovao u stvarnost fizickog realiteta, kao izvora nasih percepcija. imanuel kant je tvrdio kako sve sto znamo o svetu je samo interpretacija naseg mozga.
    Kant je do idealnosti opazajnog sveta dosao odgovarajauci na pitanje "Kako su moguci sinteticki sudovi apriori". N ataj nacin dosli smo do otkrica tkz"ciste culnosti" ili do prostora i vremena kao formi intlekta i uslova svakog saznanja. Podela na pojavu i stvar po sebi je sledlial iz toga. Ali ono sto je Kant propustio da naglasi a iz velike zelje da se ogradi od Barklijevog idealizma, jeste da se pozove urpavo na Barklijevo otkrice koje apodkiticki i neosporno dokazuje nepostojanje objekta po sebi. Umesto toga Kant je izveo svoje antinomije kao dokaz te podele a koje su obicni sofizmi.

Nesumnjivo ja je Kant otkrio nesto veliko, njegova transcendentlana estetika je neprocenjiva ali defintivni dokaz nepstojanja objekta po sebi i podele na pojavu i stvar po sebi, samo BARKLIJEVA korelativnsot subjekta i objekta moze da pruzi.

Kritika cistog uma tek ociscena od gresaka moze pokazati svoju snagu. Onaj ko proucava to delo mora imati uz sebe Sopenhaurovu kritiku kantove filozofije kako bi mogao odvojiti zito od kukolja.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio coco bill Pogledaj poruku

Odlicna slika...

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio kajzersoze Pogledaj poruku
    Odlicna slika...
    Sta je na tim slikama toliko odlicno?. Ovde smo pokrenuli neka sustinska pitanja o samoj realnosti opazajnog sveta a prelazite preko njih i upucujete na obicne opticke iluzije.

Opticke iluzije mogu biti pokazatelj tkz. "intelektualnosti opazanja" ili da razum formira opazaj nezavisno od uma.

Takvi primeri ne dodiruju u pitanja idealisticke filozofije.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio oziman Pogledaj poruku
    Sta je na tim slikama toliko odlicno?. Ovde smo pokrenuli neka sustinska pitanja o samoj realnosti opazajnog sveta a prelazite preko njih i upucujete na obicne opticke iluzije.

Opticke iluzije mogu biti pokazatelj tkz. "intelektualnosti opazanja" ili da razum formira opazaj nezavisno od uma.

Takvi primeri ne dodiruju u pitanja idealisticke filozofije.
    Odlicno je to sto svaki dan oko sebe vidjamo slike a ne shvatamo da su iluzija tj kreacija uma...

Slične teme

1. Glup si ko-*****...
    Autor Neznanko u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.05.2010., 14:12
  2. !!!GLUP K'O KU ' ' C...
    Autor Vergilije9 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 01.08.2008., 03:54
  3. Da li sam ja glup?
    Autor Bg8333 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 61