Trice i kučine...

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942
Ej ljudi, odakle vi stičete ta "životna iskustva"?
Ovo važi i za ribe i za tpove!
Pitanja koje zatičem na "Muška posla", "Ženski butak" i "Ljubav i mooda" proističu izgleda iz loših časopisa gde se neki novinar nađe pametnim da prevede tekst i da njime soli pamet glupačicama, a da sam tako nikad ne bi živeo. I onda neko nasedne na novinarski tekst i upadne u problem...
Naravno, nisu samo ženski časopisi problem. Baš prelistah onaj o "muškarčinama". Tu lepo piše, kad se prelista od korice do korice, da muško treba da bude: atletski razvijen (ili nije muško), fajter (ili nije muško), priplodna stoka (ili nije muško), i da je uprkos nabrojanom - nežan i pažljiv(ili nije muško)!?
Ajde da razmislimo - atletski građen fajter je obično šupljoglava mamin sinčina koja dalje od svojih bicepsa ne vidi i usta su mu puna teretane... Sa druge strane nežni intelektualac je tatina pi_kica koja je toliko zaokupljena intelektualnim nadmetanjem sa samim sobom pa ni njemu okolina nije važna, kamo li suprotan pol. Taj pročita negde da je to "in" pa uradi tako kako piše.
Eeee... A gde smo tu mi? Normalni muškarci? Koje mi novine da kupujemo? Kakve mi ribe da jurimo? One što čitaju slične časopise kroz koje otkrivaju "velike tajne suživota sa muškarcem"?
Nije lako nama običnim muškarcima... A još teže onom ko to kreira... Baš bih voleo da vidim na šta liči taj koji je to pisao!?
Baš ko neki dan na TV-u, došla neka babuskera, ružnaaa ko grafički dizajn foruma i priča o lepoti i pomadama? Baš kontraproduktivno. Ali, to ti je Srbija! Umesto da iznajmi neku manekenku i da joj plati "dnevnicu", pa da nas laže... a ona matora se "stisla" pa će kao ona nekom nešto da objašnjava...
Pa onda, imamo, ljubomorne prijatelje. Recimo, nije bitno što nema šanse da se smuva sa ribom koju startujete, ali zato će da vam smeta! Nema to veze sa zrelošću, nego smo mi Srbi. Da je komšiji krava živa i zdrava. E sad ako taj komšija živi u urbanoj sredini, u zgradi, onda je "krava" zna se ko. Zato svi kao nešto mudruju, neće a da beknu, "kombinuju" u tajnosti, neće da se povere, pred ženskom pričaju neke gluposti da bi je "privoleli". I te gluposti nikad neće da ispričaju u društvu jer su samoponižavanja. A ribe baš uživaju u tome, kao i kad vam izvuku kintu od plate...
A onda se setih one narodne priče "Nemušti jezik"

Nego ljudi, jel trebao Džaja da ode iz Zvezde? Ko su bre oni balavci na tribinama, koji još ne znaju ni čemu im ono u gaćama služi? Oni da prozivaju Džaju! Ali i ovde je u pitanj srpski mentalitet! Nije bitno ko je i šta je sve uradio za tu Zvezdu u svom životu! Bitno je da ga pljuje neko ko nema blage sa životom i čiji mozak pamti samo tri lokacije: stan, podrum pića i stadion. O lokaciji škole u njihovom mozgu nema mesta. Kakvi oni da uče nešto. Propašće fudbalski tim ako nisu tamo da viču"aaaaa aaaa aaaa". To mnogo pomaže onima na čije ste radno mesto došli. Uvek mi je bilo glupo da navijam na nečijem radnom mestu. Tipa" Bravo Milane, dade gol, sad će transfer, će pane šuška"...
Pa ko je onda još navijao za pekara:"Bravo Milane, napravio si lebac, sad će šuška"
ili za odžačara:"Bravo Milane, ala si ga prodžarao, sad ga baš zavuče"
E, ali oni ti to ne razmišljaju tako... A čitaju oni svoju "lektiru" - baš one novine o muškarčinama sa početka priče...

Poenta ovog teksta?
Nemam pojma al mi lepo...
Šta vi radite?
 
Pa dok se sređuje, da ne smetamo... Pa onda obično vodimo politiku dok žensko sprema po stanu...
Tek da li sise (ovo se uvek piše u paru), zapitala

ZAŠTO BAŠ NEDELJOM?

Eeee...
To su muškarci odredili tako!
Zbog GSP-a (kuj je bio u vojske na nos mu izašo, ove šmoklje to ne znaju)
 
iskustva, pa na netu
ili chitam
ili pre nadjem na netu, pa eto iskustvo..mislim postane 3D
ima i sa ulice
i nemam pojma, nadje se
ma uvek ima neko iskustvo u glavi ako nema ja izmislim pa se dogovorimo.
ili u oglasima. ovde ne mislim na m-z iskustva
 
Dlakava_Strvina:
Pa dok se sređuje, da ne smetamo... Pa onda obično vodimo politiku dok žensko sprema po stanu...
Tek da li sise (ovo se uvek piše u paru), zapitala

ZAŠTO BAŠ NEDELJOM?

Eeee...
To su muškarci odredili tako!
Zbog GSP-a (kuj je bio u vojske na nos mu izašo, ove šmoklje to ne znaju)
Radnim danima radim za pare, subotom su mi deca kod keve pa onda ostaje samo još nedelja...
 
apotekarka:
Dlakava_Strvina:
Pa dok se sređuje, da ne smetamo... Pa onda obično vodimo politiku dok žensko sprema po stanu...
Tek da li sise (ovo se uvek piše u paru), zapitala

ZAŠTO BAŠ NEDELJOM?

Eeee...
To su muškarci odredili tako!
Zbog GSP-a (kuj je bio u vojske na nos mu izašo, ove šmoklje to ne znaju)
Radnim danima radim za pare, subotom su mi deca kod keve pa onda ostaje samo još nedelja...
Sta radi òn`u to vrijeme?
 

Back
Top