Toma Nikolic zeli da pljacka u ime Evrope

Poruka
4.285
BEOGRAD 14. 06. 2010
PRESS
INTERVJU... TOMISLAV NIKOLIĆ, PREDSEDNIK SNS
Tomislav Nikolić: Tadić se ponaša k'o Robin Hud!
Idem u Brisel da od zvaničnika EU zatražim jasan odgovor na pitanje šta sve Srbija treba da uradi da bi ušla u EU i kad možemo da računamo na članstvo u Uniji.
Na dan kada EU treba da odluči da li će konačno da prihvati ratifikaciju SSP-a sa Srbijom, koji je potpisan pre dve godine, lider SNS-a Tomislav Nikolić najavljuje da će u Briselu od čelnika EU tražiti jasan odgovor na pitanje: kad će Srbija da uđe u EU i šta sve treba da uradi da bi do toga došlo.
- U narednih mesec dana imaću posetu Briselu i razgovore sa zvaničnicima EU, na kojima ću tražiti jasan odgovor na pitanje kad Srbija može da računa na članstvo u EU. I da nam jasno kažu šta sve mi treba da uradimo da bismo postali članovi EU - kaže Nikolić.
Vlast godinama obećava građanima EU, ali s druge strane, građani od toga imaju realno male koristi. Sad i vi radite to isto?
- Problem je što naš evropski put dugo traje, a dok ne ne stignete do beneficija koje EU ima, imamo samo troškove. Dižemo cene na evropski nivo, od energenata do komunalija, uvodimo evropske standarde, ukidamo neke beneficije, podižemo bezbednosne uslove... a sve to plaćaju građani. EU pomaže ove procese kreditima, ali njih treba vratiti. Zbog toga moramo brže ka EU i zato nam treba otvoren razgovor sa Briselom. Moramo da znamo kad možemo da računamo na to članstvo. Neka nam kažu u kom je to roku, a mi ćemo doneti sve potrebne zakone. SNS će podržati sve proevropske zakone ukoliko postoji jedan objektivni rok u kome će narod konačno da oseti pogodnosti toga.
A ako vam kažu: "Izvinite, ali zbog krize EU se više neće širiti", kao što više-manje jasno govore Nemačka i još neke zemlje Unije?
- Prvo želim da takav odgovor čujem od njih, da to čujem u Briselu jasno i glasno. Ali, mislim da Srbija ne može da odustane od puta u EU, deset godina smo na tom putu. Za to vreme trebalo je da radimo nešto, da ispunjavamo sve uslove, ali i da nam radi privreda, poljoprivreda. Međutim, mi smo sve zapostavili čekajući da nam s neba padne Evropa.
Šta će SNS da radi ukoliko u Briselu dobijete odgovor: "Sačekajte na članstvo još desetak godina"?
- Onda nam trebaju novi izbori odmah i potpuno novi koncept. Prvo da raščistimo šta se desilo. Jer, ne mogu više da slušam kako je ovaj bogat jer je kriminalac, kako je ovaj političar lopov, kako je onaj prodao ono. Da vidimo šta je tačno i da kriminalci budu u zatvoru. Onda da otvorimo pitanje EU, ali istovremeno i Evropa i Rusija. Da vidimo hoće li se oni otimati o nas ili ne, da će da se takmiče u tome ko će više da uloži u Srbiju. Da vidimo možemo li da sarađujemo sa obe strane, ili ćemo morati da se opredelimo za jednu, što bi bilo pogubno. Nadam se da nikad neću morati da biram između Rusije i EU. Po rođenju, tradiciji, ja sam rusofil. Ali, vidim da su najveći standardi po kojima su ljudi uredili živote u zapadnoj Evropi, da su projekti i kapital u zapadnoj Evropi, a sve to nama treba.
Da li ste vi danas manji proevropljanin nego kada ste se odvojili od SRS-a?
- Šta znači proevropljanin? Za mene proevropljanin ne znači eleminisanje "proruskog" i ja sam proevropljanin na taj način. Međutim, na vaše pitanje ću odgovoriti da moj proevropski entuzijazam nije porastao u poslednjih godinu dana. Još je na veoma visokom nivou, ali, nažalost, ne znamo o čemu raspravljaju Srbija i EU, kao što nijedan građanin Srbije ne zna ima li dodatnih uslova, postoje li ucene. Ali, kod mene je na vrlo visokom nivou želja da Srbija ide u EU.
Boris Tadić želi da bude Robin Hud
Kako vidite poslednje poruke Borisa Tadića vezane za biznismene?
- Mislim da je Boris Tadić, kao predsednik DS-a koji se priprema za izbore, procenio da će protiv njega biti uglavnom gladni i siromašni. Znači, najširi i najsiromašniji sloj stanovništva koji je stvorila njegova vladavina u poslednjih 10 godina. I on je sad u raskoraku, da li da nastavi da sarađuje sa bogatima koje je stvorio, ili da se okrene siromašnima koje je stvorio.
Znači, kritiku Tadića na račun privrednika vidite kao predizbornu kampanju?
- Kad je pobedio, DOS je zatekao ljude za koje je tvrdio da su se obogatili u vreme Miloševića, a preko leđa naroda. I doneli su zakon o porezu na ekstraprofit koji su platili svi za koje je utvrđeno i DOS je tada raščistio sa pitanjem bogataša! Od tada postoje Tadićevi tajkuni! Ne znam šta znači okretati narod protiv bogatih ljudi, pa to je najlakše. A hoće li narod zbog toga biti bogatiji, da li će da živi bolje? Neće! Tadić pokušava da postane srpski Robin Hud, da otima bogatima i daje siromašnima. Ali, on to nema pravo to da radi, to je urađeno 2001. I tada je to uradio neko sposobniji od njega, Zoran Đinđić.
Kako će se SNS ponašati prema krupnom kapitalu kada dođete na vlasti?
- Ja nema kontakte ni sa kim od bogataša, SNS ih nije stvorio, ali će ih zateći kad dođe na vlast. Nikome od njih, koji zapošljavaju stotine hiljada radnika, neću da otežavam poslovanje, ali će nadležne institucije da proveravaju da li rade po zakonu. Ubeđen sam da danas privrednici rade u skladu sa zakonom, a za ono što su tvrdili da je bilo mimo zakona, to im je jedna vlast već oporezovala. I to ova vlast koja nas sada ubeđuje da su oni tada radili mimo zakona.
Svi znaju da pre ulaska u EU, kad god, moramo da rešimo tri problema: Kosovo, Ratko Mladić i NATO. Kako bi SNS rešio ove probleme?
- Da krenemo od lakših, NATO. Srbija ima Ustav i odluku Skupštine da smo vojno neutralni. Mnogo toga bi moralo da se promeni, i sam Ustav, da bi Srbija ušla u NATO. Lično sam protiv ulaska u NATO, ali bih morao da prihvatim i suprotnu odluku ukoliko na referendumu tako odluči većina građana.
Hapšenje Ratka Mladića?
- Potez na koji se porodica odlučila, da Ratka Mladića sudski proglasi mrtvim, pokrenuta je iz nekoliko razloga. Jedan je taj što se šuška da je Ratko Mladić preminuo. U prilog tome govori medicinska dokumentacija pronađena pre više godina, u kojoj se navodi da Mladić bez ozbiljne lekarske nege ne može dugo da živi...
Pitanje je kako biste vi rešili problem Mladića?
- Dobro... Ali voleo bih da jednog dana vidim naslov "Tadić: Izvinjavam se, nismo uspeli da uhapsimo Mladića". Pa, da mediji pitaju: "Ali Mladić je uslov za ulazak u EU, a vi predsedniče kažete da ne možete da rešite problem i zbog vas ne možemo u EU".

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...+Nikolić:+Tadić+se+ponaša+k'o+Robin+Hud!.html

:roll:
 
jasan odgovor na pitanje: kad će Srbija da uđe u EU i šta sve treba da uradi da bi do toga došlo.
- U narednih mesec dana imaću posetu Briselu i razgovore sa zvaničnicima EU, na kojima ću tražiti jasan odgovor na pitanje kad Srbija može da računa na članstvo u EU. I da nam jasno kažu šta sve mi treba da uradimo da bismo postali članovi EU - kaže Nikolić.

:roll:

Nikoliću, ne znaš s kim imaš posla?
Pa to još ni Hrvatima nisu rekli,a oni su već MNOGO toga uradili na putu prema EU!:hahaha1:
 
Срж:
"- Problem je što naš evropski put dugo traje, a dok ne ne stignete do beneficija koje EU ima, imamo samo troškove. Dižemo cene na evropski nivo, od energenata do komunalija, uvodimo evropske standarde, ukidamo neke beneficije, podižemo bezbednosne uslove... a sve to plaćaju građani. EU pomaže ove procese kreditima, ali njih treba vratiti."
Прострли смо се далеко преко губера, када назебемо, биће нам жаооо....
 
Срж:
"- Problem je što naš evropski put dugo traje, a dok ne ne stignete do beneficija koje EU ima, imamo samo troškove. Dižemo cene na evropski nivo, od energenata do komunalija, ..

Zanimljivo! I u RH se počelo približavanje Evropi dizanjem cena na evropski nivo, ali sa balkanskim platama!?:hahaha:


Срж:
EU pomaže ove procese kreditima, ali njih treba vratiti."
Прострли смо се далеко преко губера, када назебемо, биће нам жаооо....

Vrlo dobro, Nikoliću: Usporedi broj stanovnika Srbije i Hrvatske, kao i dugove tih zemalja i uočiti ćeš kuda vodi put u EU:D
 
Срж:
"- Problem je što naš evropski put dugo traje, a dok ne ne stignete do beneficija koje EU ima, imamo samo troškove. Dižemo cene na evropski nivo, od energenata do komunalija, uvodimo evropske standarde, ukidamo neke beneficije, podižemo bezbednosne uslove... a sve to plaćaju građani. EU pomaže ove procese kreditima, ali njih treba vratiti."
Прострли смо се далеко преко губера, када назебемо, биће нам жаооо....

Ne, problem je u tome što ovaki kakvi jesmo nismo poželjan partner nikome
 
Idem u Brisel da od zvaničnika EU zatražim jasan odgovor na pitanje šta sve Srbija treba da uradi da bi ušla u EU i kad možemo da računamo na članstvo u Uniji.
I da nam jasno kažu šta sve mi treba da uradimo da bismo postali članovi EU
Neka nam kažu u kom je to roku, a mi ćemo doneti sve potrebne zakone. SNS će podržati sve proevropske zakone
mislim da Srbija ne može da odustane od puta u EU, deset godina smo na tom putu. Za to vreme trebalo je da radimo nešto, da ispunjavamo sve uslove
Која је разлика између њега,Тадића,Динкића,Дачића и осталих ЕУропљана?
Како га више није срамота да лаже да је опозиционар,кад је 101% на линији коју заступа еуропска окупациона власт?

Da li ću pogrešiti ako kažem da ste vi za podelu Kosova?
- Ne mogu to da vam kažem. Razgovarao sam sa visokim zvaničnicima i jedne i druge strane i video da nema razumevanja za ideju podele Kosova.
Не мора ништа да каже.Све је већ рекао и показао.
Гад!
 
Trebaju nas, ne kao partnere, i ne ovakve kakvi smo, zato još i nismo u EU!:D


Da li bi mogao da prevedes ovo, na neki nama razumljiv jezik.
confused10.gif
 

Back
Top