систем за (само)заливање саксијског (терасног) цвећа

cy3a

Aktivan član
Poruka
1.709
приближава се сезона годишњих одмора и претпостављам да многе мучи исто питање које мене већ годинама мучи: шта радити са цвећем кад одеш на одмор а немаш поверења у комшиницу да ће ти заливати цвеће? чула сам да постоји неки систем за наводњавање односно заливање, па ако неко зна где то може да се набави (пожељно у београду) била бих јако захвална на информацији (ако би се тиме кршила нека права о заштити односно о рекламирању, пошаљите ми приватну порукицу)...
хвала унапред...
ако ништа не средим остаје ми сељачка варијанта: саксије у каду ;)
 
Pa nesto fabricko, jos nisam video, ali sam pre koju godinu napravio automat za zalivanje travnjaka, koji je radio k'o metak.
Znaci, kupio sam na pijaci univerzalni el.tajmer ( 800 din) i elektro ventil za ves masinu 200-250 din . Malo creva i spojnice i gotovo. Tajmer sam podesio ujutro od 04-06h a elektro ventil je otporan na pritisak gradske mreze ( do 5 Bara max, a kod nas je 4,2 Bara ) Ispred moze da ide neki ventil da prigusi protok taman za saksijsko cvece a danas sutra protok podmiruje i recimo plastenik. Duzina zalivanja se podesi tajmerom a takodje i broj dnevnih intervala. Jedino bi Vam trebao neko da to sve lepo sastavi i moze trajati godinama. Voda inace ne mora ici iz gradskog vodovoda, moze i slobodnim padom iz nekog kanistera. Samo da bude struje za vreme Vaseg odsustva.
 
hvala za ideju... prosle godine sam pravila ono... sistem napajanja iz kanistra. Kanta podignuta iznad ravni cveca, iz nje vire niti vunice ili kanapa iz poljoprivrednih apoteka, svaki kanap povezan u kanti za kamen i kamen u vodu, a s druge strane svaki bocnut u zemlju. Sve je izgledalo bajkovito dobro.... ali c v r c.... :hahaha::hahaha:kanap se napajao vodom donekle... kako se malo opustio.. pao je ispod nivoa saksije ... i vodom se natapao do prevoja... saksije su ostale suve. Sreca je u nesreci sto uglavnom uzgajam biljke koje ne trebaju puno vode (pustinjska ruza, slonova stopa, slonovo uvo, azaleja, crni adam neke 2 sorte i td.) . Ovo cu isprobati ... a ima i ko da mi to napravi... hvalaaaaaaaaaaaa:fotograf:
 
Wick sistem (ako nekome nije dosta ovo podataka nek malo progugla)
Wick21-300x263.jpg

Link
To belo u cemu je biljka (u linku ispod slike) je perlit i on se mesa sa zemljom i odlina stvar je za biljke ima ga ovde naruciti 5L je 100 dinara zemlja postaje rastresita i bolje zadrzava vlagu a nikad ne moze da napravi blato, sav visak lako otece (znaci zemlja je idealno vlazna) slobodno se moze mesati 50% perlita + 50% zemlja
Stavis fitilj ispod u posudu sa vodom (odlicno je u vodu umesati ona tecna djubriva za biljke i to 1/4 od predvidjene doze u uputstvu i biljke napreduju ko lude)
 
Poslednja izmena:

Back
Top