Da li imate problema sa učenjem?

Koji je tvoj stil učenja koji daje rezultate?

  • Učenje isčitavanjem

  • Učenje deo po deo


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

milanrsfc

Zainteresovan član
Poruka
197
Pozdrav svima..

Apsolvent sam na ekonomskom u Subotici već dve godine i mučim muku sa poslovnim finansijama, revizijom i poreskim sistemom. Osećam da ih nikada neću moci naučiti jer mi učenje iz godine u godinu ide sve teže.

Elem, na koje načine uspevate da se izborite sa svojom lenošću i da li učite kontinuirano?

Hvala :)
 
To je najteze - kad se covek zaglavi na jednoj godini ili na jednom ispitu.
Izgubis volju da ucis, cini ti se da nikad neces zavrsiti.
Pokusaj da napravis raspored svojih obaveza - kad ces uciti a kad ces se odmarati (npr. ucis od 9 do 15 i od 17 do 22) i nemoj da odstupas od njega. nek to bude nesto sto moras da ispostujes pa makar svet stao.
 
Pozdrav svima..

Apsolvent sam na ekonomskom u Subotici već dve godine i mučim muku sa poslovnim finansijama, revizijom i poreskim sistemom. Osećam da ih nikada neću moci naučiti jer mi učenje iz godine u godinu ide sve teže.

Elem, na koje načine uspevate da se izborite sa svojom lenošću i da li učite kontinuirano?

Hvala :)

Sedneš , isključiš mobilni, fiksni, televizor i ostala smetala, svaki dan arbajt, nema svetak, nema petak, nema pijančenje i ostali poroci, seks može to rasterećuje a i nije porok, I PRE SVEGA VERUJEŠ U SEBE I NE BUDEŠ MALODUŠAN. Ajd poslušaj moj savet pa zovi na diplomski!
 
e al ti je savet,ti bi ga pretvorio u nou lajfera,robota koji samo uci XD

pa kad je u pravu covek!:D
tema ko stvorena za mene:) ocu i ja da budem nou lajfer i robot koji uci samo da iskuliram ovu prvu god.na medicini, sve ostale su lakse:)

aj dajte jos neki konkretni savet u vezi toga kako ucite, kako se koncentrisete, ako koristite razna pomagala u ucenju (tipa neki biljni preparati kao Ginko i sl.) sve sta imate pliz pisite.
ne spamujem ovim temu jel da?:D
 
Pozdrav svima..

Apsolvent sam na ekonomskom u Subotici već dve godine i mučim muku sa poslovnim finansijama, revizijom i poreskim sistemom. Osećam da ih nikada neću moci naučiti jer mi učenje iz godine u godinu ide sve teže.

Elem, na koje načine uspevate da se izborite sa svojom lenošću i da li učite kontinuirano?

Hvala :)
Koliko imas godina. Meni je koncentracija pocela da popusta od 25. godine. Treba ti dobar motiv a kod nas je najbolji motiv kada ti neko zapreti. Ja sam za godinu davao i po 10 ispita tako da mi ova tvoja tri koja ne mozes da das dve godine bas zvuce onako, sta ti radis ceo dan kada ne ucis. Ja sam za knjigom provodio i po 10 sati pa sedam dana u nedelji 70 sati, pa pojeo bi sve te knjige, a zavrsio sa elektroniku.
 
Pitanje je jednostavno i zanima nas procenat
da li imate bolje rezultate u učenju kada ispitni predmet - knjigu

isčitavaš iznova i iznova (pročitaš celu knjigu pa opet čitaš)

ili učiš prvo jedan deo, poglavlje, pa drugo i td tako da knjigu pređeš samo jednom

koji je tvoj stil?
 
Ucenje prepisivanjem.
Prepises kompletnu lekciju na papir, ako treba i 2 puta, psiholozi tvrde da se na taj nacin "usvoji" 30-40 % informacija iz lekcije, i onda iscitavas prepisano. Da l' je bolje iscitavanje kompletne lekcije ili pasus po pasus - mislim da je stvar individualnog stila ucenja, meni licno ovo drugo, s tim sto lekciju podelim na 2, max. 3 pasusa.

E, sa knjigom je isto to. Kad bi je procitao 2-3 puta odjedanput, uspeo bi da zapamtis ponesto, zavisno od toga koliko si pazljiv citalac. Al' ako ides oblast po oblast, prepisujes i pokusavas da skapiras gradivo, nemas problem.
 
Imam 23 godine.. Odslusao sam predavanja na leto 2008. sa 9 preostalih ispita i od tada sam poceo da radim povremeno sve i svasta.. od tada sam dao 6 komada a od januara nista nisam dao.. gotovo potpuno sam zapostavio fax.. Ali cu morati da pristupim navedenim metodama: iskljuciti mob, tv, internet, zakljucati se u sobu uz cokoladu, sok, cigarete, kafa, nikakva pijancenja naredna 2 meseca (provereno je da nakon pijancenja nema ucenja narednog dana).. od fudbala cu pratiti samo nase (ako doguraju - a nece) i argentince.. eto, napravio sam plan.. JAVLJAM ZA DVA MESECA ISHOD

Hvala, dovidjenja, prijatno ;)
 
Imam 23 godine.. Odslusao sam predavanja na leto 2008. sa 9 preostalih ispita i od tada sam poceo da radim povremeno sve i svasta.. od tada sam dao 6 komada a od januara nista nisam dao.. gotovo potpuno sam zapostavio fax.. Ali cu morati da pristupim navedenim metodama: iskljuciti mob, tv, internet, zakljucati se u sobu uz cokoladu, sok, cigarete, kafa, nikakva pijancenja naredna 2 meseca (provereno je da nakon pijancenja nema ucenja narednog dana).. od fudbala cu pratiti samo nase (ako doguraju - a nece) i argentince.. eto, napravio sam plan.. JAVLJAM ZA DVA MESECA ISHOD

Hvala, dovidjenja, prijatno ;)
Jos si mlad moj drug je zavrsio sa 28 tako da si ti na konju i jos tri ispita bice samo polako. Srecno.
 
Deo po deo, definitivno. Retko kada i iscitam celu knjigu pasus po pasus. Brzo citanje mora da se usvoji, kao i skeniranje paragrafa i uocavanje samo vaznih. Jes' da je to tehnika kada je ispit za 3 dana a knjigaima 500 strana, ali ponekad detaljno citanje moze samo da te skrene na nebitne stvari.

PS-Govorim o iskustvu sa fakulteta drustvenog, tj. humanistickog smera, gde ne mora da se zna sve od reci do reci iz knjige, vec poenta.
 

Back
Top