Ljudi i duhovi

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
Vec neko vreme razmisljam o tome npr. kako je moguce prizvati necijeg duha (nekog ko je mrtav 10 ili vise godina) pod teorijom reinkarnacije ili pakla i raja?
Evo npr. kako svi pokusavaju da prizovu blood mary ako je ona sada ziva ili u paklu/raju.:think:
 
Vec neko vreme razmisljam o tome npr. kako je moguce prizvati necijeg duha (nekog ko je mrtav 10 ili vise godina) pod teorijom reinkarnacije ili pakla i raja?
Evo npr. kako svi pokusavaju da prizovu blood mary ako je ona sada ziva ili u paklu/raju.:think:

Ma to sa Bloody Mary je legenda.Urbana.A i cim su je ameri smislili, znaci da je tu samo da bi uzimala pare.I to preko filmova.
Elem, ja licno mislim da mi duhove jedino dozivljavamo nekako podsvesno, ono kao, utripujemo da duhovi psotoje.A inace mislim da ne postoje.
 
Vec neko vreme razmisljam o tome npr. kako je moguce prizvati necijeg duha (nekog ko je mrtav 10 ili vise godina) pod teorijom reinkarnacije ili pakla i raja?
Evo npr. kako svi pokusavaju da prizovu blood mary ako je ona sada ziva ili u paklu/raju.:think:
Tako što to nije duša mrtvog čoveka kojeg prizivaju,već nešto mnogo opasnije.
Zato mnogi imaju velike posledice posle toga.
 
poznatiji kao demoni. Neki kazu da su oni astralna vrsta Reptoida vanzemaljaca, koji su navodno na Zemlju stigli pre ljudi.
Sotona i njegovi anđeli zajedno su bili bačeni na zemlju.Demoni su obične duše koji su privilegovani od sotone i koji služe bliže u hirerarhiji sotone,stoga imaju povlasticu da jedan deo na niže transformiranu duhovnu energiju preko ljudi koriste da se odupru sili inkarnacije,a drugi deo energije koriste da utiču na ljude.Ujedno su i lovci na sveže duhovne energije neukih ljudi.A jedan od načina krađa duhovne energije je komunikacija sa ljudima koje prizivaju duhove.
A to što izgledaju tako ružni nije zato što su reptili,već je duhovno telo pomalo deformisano zbog nedostatka duhovne energije duše.Vrlo slično kao kada materijalno telo od starosti propada.
 
Sotona i njegovi anđeli zajedno su bili bačeni na zemlju.Demoni su obične duše koji su privilegovani od sotone i koji služe bliže u hirerarhiji sotone,stoga imaju povlasticu da jedan deo na niže transformiranu duhovnu energiju preko ljudi koriste da se odupru sili inkarnacije,a drugi deo energije koriste da utiču na ljude.Ujedno su i lovci na sveže duhovne energije neukih ljudi.A jedan od načina krađa duhovne energije je komunikacija sa ljudima koje prizivaju duhove.
A to što izgledaju tako ružni nije zato što su reptili,već je duhovno telo pomalo deformisano zbog nedostatka duhovne energije duše.Vrlo slično kao kada materijalno telo od starosti propada.
Pa naravno da su obicne duse, svako bice je obicna dusa iako nije fizicko, glupo je to uopste naglasavati. I andjeo je obicna dusa samo bliza Bogu u hijerarhiji.

Upravo tako. Zato je njihovoj fizickoj rasi Reptoidima potrebna nasa krv da bi ostali u fizickom obliku, kao sto je demonima potrebana tudja energija. I nisu oni Reptoidi vec su Reptoidi nastali od njih.

 
Poslednja izmena:
Sotona i njegovi anđeli zajedno su bili bačeni na zemlju.Demoni su obične duše koji su privilegovani od sotone i koji služe bliže u hirerarhiji sotone,stoga imaju povlasticu da jedan deo na niže transformiranu duhovnu energiju preko ljudi koriste da se odupru sili inkarnacije,a drugi deo energije koriste da utiču na ljude.Ujedno su i lovci na sveže duhovne energije neukih ljudi.A jedan od načina krađa duhovne energije je komunikacija sa ljudima koje prizivaju duhove.
A to što izgledaju tako ružni nije zato što su reptili,već je duhovno telo pomalo deformisano zbog nedostatka duhovne energije duše.Vrlo slično kao kada materijalno telo od starosti propada.

Koja *****vina, bez uvrede... :dash: Kada procitam to sto si napisao nekako me prodje jeza pa procitam ponovo i dodje mi da se smejem... Za takve stvari nema nikakvih dokaza. I ja mislim je da je to podsvesno i sve zavisi od coveka do coveka i da je to individualno.
 
Koja *****vina, bez uvrede... :dash: Kada procitam to sto si napisao nekako me prodje jeza pa procitam ponovo i dodje mi da se smejem... Za takve stvari nema nikakvih dokaza. I ja mislim je da je to podsvesno i sve zavisi od coveka do coveka i da je to individualno.

A da se ti možda ne smeješ samome sebi slučajno??? Pošto je cinizam i ismevanje nekoga je znak nedostatka poprilične stvari kod čoveka.
 
Vec neko vreme razmisljam o tome npr. kako je moguce prizvati necijeg duha (nekog ko je mrtav 10 ili vise godina) pod teorijom reinkarnacije ili pakla i raja?
Evo npr. kako svi pokusavaju da prizovu blood mary ako je ona sada ziva ili u paklu/raju.:think:

Zapravo, po većini zapadnih hermetista, duša odlazi dalje (sad gde odlazi, da l' u raj ili pakao ili novi karmički ciklus, po tome se razlikuju od struje do struje), tako da se sama esencija bića ne može prizvati (između smrti i nove inkarnacije po pravilu prolazi 40 dana, osim u slučajevima posebnog karmičkog opterećenja, npr samoubice mogu lutati i do 700 godina), ali ono što ostaje na astralu još neko vreme nakon što duša "ode", a što se često pojavljuje kao "duh" je zapravo - astralna ljuštura, astalni ostatak koji sadrži nekadašnja sećanja, emocije... ali nema svest koju nosi duša, niti inteligenciju. Razgovori sa ljušturama su zato (npr na astralu) često jednosmerni, tj. oni izgovaraju, a ne čuju nas i slino.
Tako da, kada ti prizoveš bloody mary (:eek: gde nađe baš taj primer? ) "pojaviće se" (ako se uopšte i pojavi) njena astralna ljuštura, ostatak, a ne samo ispoljenje duše.

Ovo je samo jedna od varijacija iz zapadnohermetičkog sistema, a i pojašnjenja i varijanti ima zaista mnogo.
 
E da, i ne preporuujem da se tek tako prizivaju duhovi.. često ljudi nepripremljeni ulete u to, a kad niste sigurni ni koga prizivate ni šta prizivate, to je (u nedostatku boljegp oređenja) kao kad širom otvorite kapiju dvorišta i svakog prolaznika pozivate da svrati....a može svratiti onda i neki manijak ili ludak :lol: .
Sve je to slatko i romantično samo na filmovima :lol: .
 
Припремљен- неприпремљен, исто ти се хвата. Нико никада није призвао дух особе коју је хтео, јер је то немогуће. Нпр. зовеш дух Мерлин Монро, а уместо ње јави се ђаво са њеним обликом. Душа се налази у паклу, или рају. И нико је НЕ може призвати спиритуалистичким сеансама.
 
Припремљен- неприпремљен, исто ти се хвата. Нико никада није призвао дух особе коју је хтео, јер је то немогуће. Нпр. зовеш дух Мерлин Монро, а уместо ње јави се ђаво са њеним обликом. Душа се налази у паклу, или рају. И нико је НЕ може призвати спиритуалистичким сеансама.

Ja ipak mislim da gresis. Proslog leta mi se desio niz da kazem "cudnih" situacija na terasi mog stana i posle nekog istrazivanja i razgovora sa nekim ucesnicima ovog foruma shvatila sam da imam duha. Mislim da momak koji je poginuo prilikom izgradnje zgrade jos uvek nije svestan da je mrtav a ja ne znam kako da mu pomognem. Neko mi je jos sugerisao na pp da je taj momak mozda i namerno gurnut, ne znam zaista, mozda to zeli da mi kaze a ja mozda nisam jos dovoljno skocentrisana da razgovaram sa njim.
A sad ocekujem da me pojedini clanovi nazovu lujkom, ali tako je. Mnogo puta sam ga videla u stanu, doduse ne jasno, vec kao neke obrise.. Mnogo puta sam osetila jezu, kao da je nesto cudno proslo kroz mene i mnogo puta imam osecaj da me neko gleda. A sa te terase me konstantno tera, razbija mi pepeljare, rusi mi cvece...
 
Ja ipak mislim da gresis. Proslog leta mi se desio niz da kazem "cudnih" situacija na terasi mog stana i posle nekog istrazivanja i razgovora sa nekim ucesnicima ovog foruma shvatila sam da imam duha. Mislim da momak koji je poginuo prilikom izgradnje zgrade jos uvek nije svestan da je mrtav a ja ne znam kako da mu pomognem. Neko mi je jos sugerisao na pp da je taj momak mozda i namerno gurnut, ne znam zaista, mozda to zeli da mi kaze a ja mozda nisam jos dovoljno skocentrisana da razgovaram sa njim.
A sad ocekujem da me pojedini clanovi nazovu lujkom, ali tako je. Mnogo puta sam ga videla u stanu, doduse ne jasno, vec kao neke obrise.. Mnogo puta sam osetila jezu, kao da je nesto cudno proslo kroz mene i mnogo puta imam osecaj da me neko gleda. A sa te terase me konstantno tera, razbija mi pepeljare, rusi mi cvece...


....а можда ти, или неко твој, воли окултизам... можда га упражњава, па се то што се теби "привиђа" није никакав младић који је погунио, већ демон који је на неки начин "позван" ту где јесте...
 
....а можда ти, или неко твој, воли окултизам... можда га упражњава, па се то што се теби "привиђа" није никакав младић који је погунио, већ демон који је на неки начин "позван" ту где јесте...

Ne, ne volim okultizam a koliko sam upoznata ni moji bliznji nisu sa time upoznati. Nije demon, da je demon drugacije bi se ponasao, hteo bi da mi naudi, dok ovaj duh deluje nekako izgubljeno. Citala sam negde, mislim da je to bila Benediktova knjiga, da svetom lutaju uglavnom duhovi osoba koje su umrle naglom i neocekivanom smrcu i da njihove duse lutaju sve dok ih neko ne usmeri ka svetlosti.
 
Ne, ne volim okultizam a koliko sam upoznata ni moji bliznji nisu sa time upoznati. Nije demon, da je demon drugacije bi se ponasao, hteo bi da mi naudi, dok ovaj duh deluje nekako izgubljeno. Citala sam negde, mislim da je to bila Benediktova knjiga, da svetom lutaju uglavnom duhovi osoba koje su umrle naglom i neocekivanom smrcu i da njihove duse lutaju sve dok ih neko ne usmeri ka svetlosti.
Moram ti priznati da to sto pises kao da je iz nekog filma, istina ili ne to ne mozemo znati.Ali ako bi ga snimila i postavila na net.:)
 
Pa ne mogu da ga snimim. I zaista deluje kao u filmu. Pojavi se kao obris na bukvalno nekoliko sekundi i onda nestane. Ne pojavljuje se svaki dan, pa da ukljucim konstantno snimanje... Znam da ima ljudi koji mi veruju, za ove koji mi ne veruju me bas briga :)
 
Ne, ne volim okultizam a koliko sam upoznata ni moji bliznji nisu sa time upoznati. Nije demon, da je demon drugacije bi se ponasao, hteo bi da mi naudi, dok ovaj duh deluje nekako izgubljeno. Citala sam negde, mislim da je to bila Benediktova knjiga, da svetom lutaju uglavnom duhovi osoba koje su umrle naglom i neocekivanom smrcu i da njihove duse lutaju sve dok ih neko ne usmeri ka svetlosti.

Onda bi, barem u našoj državi, bilo jednak broj duhova i živih... možda čak duhova i mnogo više.

Prosta matematika, samo mi fali statistika da to oblikujem.
Elem, kolko tih duhova bude upućeno na svetlost, i od koga?

Ako neko strada u automobilskoj nesreći, ili u ratu, posredno od ruke neprijatelja, da li se i to smatra u tu kategoriju "lutalica"?

Ako je odgovor Da, mi smo, bogme, zemlja sa više duhova nego živih ljudi.
 
Onda bi, barem u našoj državi, bilo jednak broj duhova i živih... možda čak duhova i mnogo više.

Prosta matematika, samo mi fali statistika da to oblikujem.
Elem, kolko tih duhova bude upućeno na svetlost, i od koga?

Ako neko strada u automobilskoj nesreći, ili u ratu, posredno od ruke neprijatelja, da li se i to smatra u tu kategoriju "lutalica"?

Ako je odgovor Da, mi smo, bogme, zemlja sa više duhova nego živih ljudi.

Boldovano: nisi daleko od istine.
 
Sotona i njegovi anđeli zajedno su bili bačeni na zemlju
Kako tacno tumacis ovo "baceni na zamlju"?

Ujedno su i lovci na sveže duhovne energije neukih ljudi.A jedan od načina krađa duhovne energije je komunikacija sa ljudima koje prizivaju duhove.
Duhovne energije?

A to što izgledaju tako ružni nije zato što su reptili,već je duhovno telo pomalo deformisano zbog nedostatka duhovne energije duše.Vrlo slično kao kada materijalno telo od starosti propada.
1. Zasto je Lucifer ili sotona kako vec ga nazivaju pao?
2. Sta znaci pao?
3. Ko je kreirao planetu zemlju i ljude i ostala ziva bica na njoj?
4. Koji su ciljevi Lucirefa i njegove vojske andjela?
 
4. Koji su ciljevi Lucirefa i njegove vojske andjela?

Придобити што више људских душа на своју страну. Душа при смрти тела иде ка светлости, или ка тами. Прочитај МИТАРСТВА!
 
Придобити што више људских душа на своју страну. Душа при смрти тела иде ка светлости, или ка тами. Прочитај МИТАРСТВА!
Procitao sam to.

Kako će se kasnije moći vidjeti iz teksta M. Toppera, OPS entiteti služe kao izvor energije za one ‘odozgo’ ili je skupljaju i isporučuju onima ‘gore’, tako da onaj na vrhu ima moć direktno proporcionalnu s brojem potčinjenih mu ‘duša’. S obzirom da nastanjujemo OPS oblast postojanja, svi mi smo manje-više OPS. Neki od nas su OPS usljed svoje suštine, dok su drugi mentalno izmanipulisani tako da se što duže drže u tim frekvencijama, igarajući ulogu ‘baterije’ za OPS sile ‘odozgo’.
Ovde se govori nesto vrlo slicno.

Demoni su obične duše koji su privilegovani od sotone i koji služe bliže u hirerarhiji sotone,stoga imaju povlasticu da jedan deo na niže transformiranu duhovnu energiju preko ljudi koriste da se odupru sili inkarnacije,a drugi deo energije koriste da utiču na ljude
Ispade da je Dalaj Lama demon ili koristi usluge demona kao i tibetanski svestenici?
 

Back
Top