Nesvesno zayebete sebe

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Da li ste primetili da ljudi koji su kukavice i ne smeju prekinuti vezu sa osobom sa kojom im nije dobro ustvari likovi u vecini koji ni ne vide sta im se desava i bas zbog toga najjebu i trpe?

Meni je tako bilo, i tek kad sam sa drugom poceo, onda sam vidio koliko puno toga sa onom pre nisam imao.

E sad ja sam imao muda to prelomiti, ali ne zato sto sam mislio da cu naici na bolje, nego zato sto mi to sve nije pasalo i na kraju se ispostavilo da sam naisao na bolje.

I mogu reci da cim nesto i malo ne pase, da to treba prelomiti, bar u mom slucaju se pokazalo uvek da je tako bolje. Jer sve ostalo je samo mucenje jaja/pice.

Da li se slazete da sve moze trpiti ali jaja nikako? Ja da.:D
 
Inace da dodam nesto na ovu temu. Mene je ranije zivciralo sto sam dragim osobama pokusao pomoci, ali oni su i dalje ostali papkari i zglavkari.

Tako da sam onda odlucio ne druziti se vise sa papkarima i zglavkarima i onda samim tim nemam zivciranja sto im nisam uspio pomoci.
 
Da li ste primetili da ljudi koji su kukavice i ne smeju prekinuti vezu sa osobom sa kojom im nije dobro ustvari likovi u vecini koji ni ne vide sta im se desava i bas zbog toga najjebu i trpe?

Meni je tako bilo, i tek kad sam sa drugom poceo, onda sam vidio koliko puno toga sa onom pre nisam imao.

E sad ja sam imao muda to prelomiti, ali ne zato sto sam mislio da cu naici na bolje, nego zato sto mi to sve nije pasalo i na kraju se ispostavilo da sam naisao na bolje.

I mogu reci da cim nesto i malo ne pase, da to treba prelomiti, bar u mom slucaju se pokazalo uvek da je tako bolje. Jer sve ostalo je samo mucenje jaja/pice.

Da li se slazete da sve moze trpiti ali jaja nikako? Ja da.:D

Svako ostaje sa nekim iz nekog razloga...nema veze kog, da ne idem sad u širinu i dubinu... ne možeš donositi takve crno bele presude, što se drugih tiče, problem se uvek gleda iz više uglova i gleda ga onaj ko ga ima, ne onaj koji stoji sa strane i ne zna ni pola od onoga šta se dešava u tom odnosu.
Na početku svake veze bude super ali što si duže s tim nekim to počinje da bude manje zanimljivo jer se otkrivaju neki drugi aspekti te osobe, koji nam se možda manje sviđaju ali...da je bilo ko od nas, toliko savršen, da bi mogao da sudi o onom drugom?!
 
Svako ostaje sa nekim iz nekog razloga...nema veze kog, da ne idem sad u širinu i dubinu... ne možeš donositi takve crno bele presude, što se drugih tiče, problem se uvek gleda iz više uglova i gleda ga onaj ko ga ima, ne onaj koji stoji sa strane i ne zna ni pola od onoga šta se dešava u tom odnosu.
Na početku svake veze bude super ali što si duže s tim nekim to počinje da bude manje zanimljivo jer se otkrivaju neki drugi aspekti te osobe, koji nam se možda manje sviđaju ali...da je bilo ko od nas, toliko savršen, da bi mogao da sudi o onom drugom?!

Nazalost tako je... Nikad ne mozes da znas razloge necijeg ostajanja u nekom odnosu, kao ni kako neko razmislja osim ako nisi ta osoba.
 
Nazalost tako je... Nikad ne mozes da znas razloge necijeg ostajanja u nekom odnosu, kao ni kako neko razmislja osim ako nisi ta osoba.

Ali gledaj, sta ako nekog zena zajebbava i on se stalno zali, a nikako da ode. Boji se da ce mu biti gore sa nekom drugom, zar ne?

I sta bi ti napravila, nekog trpila sa kim ti je grintavo, ono lose je sa primesama dobrog ili isla dalje.

Ok, znam, sto ljudi sto cudi, ali temu sam otvorio ne o tome kako neko nekog trpi jer mu pase/ ne pase, nego kako cesto ljudi ne vide puno toga.

***** ti, neki put kao da pisem sa volovima, stalno ponovo pisat sta sam pitao. Ae u ******.
 
Ali gledaj, sta ako nekog zena zajebbava i on se stalno zali, a nikako da ode. Boji se da ce mu biti gore sa nekom drugom, zar ne?

I sta bi ti napravila, nekog trpila sa kim ti je grintavo, ono lose je sa primesama dobrog ili isla dalje.

Ok, znam, sto ljudi sto cudi, ali temu sam otvorio ne o tome kako neko nekog trpi jer mu pase/ ne pase, nego kako cesto ljudi ne vide puno toga.

***** ti, neki put kao da pisem sa volovima, stalno ponovo pisat sta sam pitao. Ae u ******.

:ok: Ja se slazem sa tobom, ali to je njihov izbor...
 
pa dobro to da, ali mozda se ljudi plase, navika i sta ti ja znam.
ali da, shvatam sta si hteo da kazes, mada moglo je da bude i jos gore da recimo da se nadovezem na tvoj slucaj: sretnes neku jos goru od bivse pa da ti bude jos gore i da odlucis da se vratis bivsoj jer kontas da je bilo bolje sa njom. i sta si onda ti tu uvideo?
sve je tacka gledista.
ako ne znas za bolje sigurno bolje neces ni da trazis.
 
pa dobro to da, ali mozda se ljudi plase, navika i sta ti ja znam.
ali da, shvatam sta si hteo da kazes, mada moglo je da bude i jos gore da recimo da se nadovezem na tvoj slucaj: sretnes neku jos goru od bivse pa da ti bude jos gore i da odlucis da se vratis bivsoj jer kontas da je bilo bolje sa njom. i sta si onda ti tu uvideo?
sve je tacka gledista.
ako ne znas za bolje sigurno bolje neces ni da trazis.

a samo njih dve postoje?
i što bi se vraćao nekome ako znaš da nije bilo dobro :eek:
 
pa dobro to da, ali mozda se ljudi plase, navika i sta ti ja znam.
ali da, shvatam sta si hteo da kazes, mada moglo je da bude i jos gore da recimo da se nadovezem na tvoj slucaj: sretnes neku jos goru od bivse pa da ti bude jos gore i da odlucis da se vratis bivsoj jer kontas da je bilo bolje sa njom. i sta si onda ti tu uvideo?
sve je tacka gledista.
ako ne znas za bolje sigurno bolje neces ni da trazis.

A mozda ti sa novom bude bolje pa shvatis da te stara vise maltretirala, pa se vratis staroj i onda shvatis da ti kod nove fali to sto je bila dobra i tako se ne mozes odluciti i onda ih obe odjebes i postanes gej. I onda ti se ne moze dici na muskarca i shvatis da bi bilo dobro da si bar gej, jer ovako si nista i beskorisna osoba. I onda shvatis da bi bilo bolje da nisi cak ni beskoristan i padnes u depresiju.
 
a samo njih dve postoje?
i što bi se vraćao nekome ako znaš da nije bilo dobro :eek:

e pa u tome je stvar, previse je nesigurnih ljudi, par puta se opeku i odustanu od svega.
ako imas iole malo mozga i vidis da ti nesto fali u tom odnosu, probas da resis, a ako ne uspes idemo dalje. samo sto je mnogo lakse napisati to ovako i tvrditi da je to lako nego sto u stvari jeste.
pogotovu ako te za tu neku osobu recimo vezu emocije, mesto stanovanja, itd.da ne zalazim u detalje.

niko ko napusti dotadasnji nacin zivota i sl. ne ide u zivot 100% siguran da ce da mu bude bolje. pa je iz razloga sto je coveku potrebna i sigurnost u zivotu nekad lakse ostajati i kukati nego preduzeti nesto i prihvatiti rizik.
sto moze da se okarakterise kao nezrela licnost.
 
A mozda ti sa novom bude bolje pa shvatis da te stara vise maltretirala, pa se vratis staroj i onda shvatis da ti kod nove fali to sto je bila dobra i tako se ne mozes odluciti i onda ih obe odjebes i postanes gej. I onda ti se ne moze dici na muskarca i shvatis da bi bilo dobro da si bar gej, jer ovako si nista i beskorisna osoba. I onda shvatis da bi bilo bolje da nisi cak ni beskoristan i padnes u depresiju.

ooooo:( pa nista na kraju najbolje postanes narcis i volis do kraja zivota samo sebe ili nabavis i kera da ti pravi drustvo.;)
a inace zasto bi se vratio staroj ako shvatis da te vise maltretirala? valjda si zato i pobegao :dontunderstand:
 
pa dobro to da, ali mozda se ljudi plase, navika i sta ti ja znam.
ali da, shvatam sta si hteo da kazes, mada moglo je da bude i jos gore da recimo da se nadovezem na tvoj slucaj: sretnes neku jos goru od bivse pa da ti bude jos gore i da odlucis da se vratis bivsoj jer kontas da je bilo bolje sa njom. i sta si onda ti tu uvideo?
sve je tacka gledista.
ako ne znas za bolje sigurno bolje neces ni da trazis.

Pazi nema to veze ni sa navikom ni sa strahom...ali gledaj iz ovog ugla, to dvoje imaju decu i sad se tebi digne ***** da ti je dosadilo sve to i lepo odeš da se torbaš i počinješ iz nekog početka sa nekim drugim, pa trećim, pa četvrtim...jel si suviše samoživ i nezreo da se nosiš sa problemima koje život nosi... i jednog dana, imaš prezrenje svoje dece jer si im trebao kao roditelj a od tebe su dobili samo lekciju iz samoživosti jer što bi neke stvari pretrpeo ili pokušao da rešiš problem, kad si ti jedno ‚‚uzvišeno biće‚‚ koje radi šta hoće, ne vodeći pritom računa koliko ćeš njih koji te vole da povrediš.Ko ih ebe važno je da si ti srećan i zadovoljan makar u nekom trenutku.:mrgreen::lol:
 

Back
Top