GRANICNI POREMECAJ LICNOSTI

pa pila sam i ranije antidepresive u dva navrata. nisu mi pomagali , pa sam ih prestajala piti, medjutim prije godinu do dvije, stitnjaca prije malo vise godina, nebitno, su se pocele pojavljhivati kojekakve bolescurine, lijecili me, svaki put bi bilo da mi je to na nervnoj bazi, za sta bi god se pozalila, ili bi mi pozlilo uvjek je bio komentar ljekara ta nervna baza, i da moram smirim zivce, i ja onda rijesim da idem da lijecim nervnu bazu, lakse mi je jedno lijeciti :D

i tako negdje u septembru odem kod psihijatra, objasnim sve lijepo od cega patim i cega bolujem, ponesem sve moguce nalaze, snimke sto sam imala, i dobijem lijekove, i od svih bolesti mi je samo ostao artritis, sve se ostalo smirilo, od kada pijem lijekove koje sam dobila ostalih tegoba nema

eto nazvlja ja malo vise, inace sam gore u prvom postu sve lijepo ukratko objasnila :)

A sori, meni treba cesto da se crta jer mi mozak inace sporo radi xd
Kapiram, slicno sam imala, tripove sa srcem, snimim sve u redu, sve zivo sam snimala, al dobro kod mene je drugo, ja svaki dan bolujem od druge bolesti al u svojoj glavi
Pa sanira bar prividno te probleme, tj posledice
 
A sori, meni treba cesto da se crta jer mi mozak inace sporo radi xd
Kapiram, slicno sam imala, tripove sa srcem, snimim sve u redu, sve zivo sam snimala, al dobro kod mene je drugo, ja svaki dan bolujem od druge bolesti al u svojoj glavi
Pa sanira bar prividno te probleme, tj posledice


nisajm mislila nista lose, sta ja znam kako ciji mozak radi
izvini

- - - - - - - - - -

ja samo pricam svoju pricu jer imam razlog
 
Mogu vam reci da je ovo zdraviji deo portala...

ostali kriju svoje neizlecive bolesti...
Najtezi bolesnici ne priznaju svoje bolesti, oni su sebi nauzdraviji

- - - - - - - - - -

fobofobija, strah od straha

me najvise muci jer vuce jos neke strahove za sobom

Au, pa sta jos vuce? Dobro zavisi koliko je jaka fobija, neke ne moraju da se lece, prosto valjda svi imamo neke
 
Upravo tako. Meni pomazu kod velike nervoze i panike, a recimo sizofrenicarima isto mislim da su jako bitni i da uopste ne mogu bez njih, zavisi kakvo je stanje, kako na koga utice koji lek, nisu resenje ni pod razno ali uklone privremeno neke posledice

"Nervoza i panika" su skoro pa normalne stvari. Svi mozemo tako reagovati u stres situacijama, ili pod hronicnim umorom, nezdravim zivljenjem, prilikom neke akutne traume itd. Panicni poremecaj je vec neuroticni poremecaj, dok je shizofrenija vrsta psihoticnog poremecaja, psihoza, dakle, gubitak kontakta sa realnoscu i stvarnoscu, plus razni vidovi halucinacija (opticke, vidne, slusne, taktilne), i kao takva spada u grupu tezih mentalnih bolesti, te je nuzna farmakoterapija, neretko i celog zivota. Psihoterapija naravno pripomaze i tu, ali kod psihoza je osnovni lek - farmakoterapija, odn tablete.
 
"Nervoza i panika" su skoro pa normalne stvari. Svi mozemo tako reagovati u stres situacijama, ili pod hronicnim umorom, nezdravim zivljenjem, prilikom neke akutne traume itd. Panicni poremecaj je vec neuroticni poremecaj, dok je shizofrenija vrsta psihoticnog poremecaja, psihoza, dakle, gubitak kontakta sa realnoscu i stvarnoscu, plus razni vidovi halucinacija (opticke, vidne, slusne, taktilne), i kao takva spada u grupu tezih mentalnih bolesti, te je nuzna farmakoterapija, neretko i celog zivota. Psihoterapija naravno pripomaze i tu, ali kod psihoza je osnovni lek - farmakoterapija, odn tablete.

cak i nije nervoza i panika al nisam htela da se objasnjavam, bas panicni poremecaj imam dijagnostikovan, kao i granicni, i socijalnu fobiju, a i ocd. pa eto, kad god su mi smanjili lekove odma sam trcala da vrate na staro.
a kod psihoza se podrazumeva terapija lekovima, njima su lekovi pola cele terapije kontam - znam ih vise sa takvim dijagnzama
 
cak i nije nervoza i panika al nisam htela da se objasnjavam, bas panicni poremecaj imam dijagnostikovan, kao i granicni, i socijalnu fobiju, a i ocd. pa eto, kad god su mi smanjili lekove odma sam trcala da vrate na staro.
a kod psihoza se podrazumeva terapija lekovima, njima su lekovi pola cele terapije kontam - znam ih vise sa takvim dijagnzama

Zanimljivo mi je sto imas granicni poremecaj licnosti....Je l bi mi mogla ispricati nesto vise o tome? Posebno delovanje u partnerskim realcijama i impulsivne reakcije (situacije).

Tu ti je granicni osnovna "boljka" ovo sve ostalo su ti komorbiditeti koji se nakacili, i bas cudo sto pored socijalne i panicnog nemas i agorafobiju...

- - - - - - - - - -

gde si ti, nema te dugo?

Da nema me...Zivot...obaveze..."Nestajao" sam i pre, ali sada ono, bas malo duze :D
 
Zanimljivo mi je sto imas granicni poremecaj licnosti....Je l bi mi mogla ispricati nesto vise o tome? Posebno delovanje u partnerskim realcijama i impulsivne reakcije (situacije).

Tu ti je granicni osnovna "boljka" ovo sve ostalo su ti komorbiditeti koji se nakacili, i bas cudo sto pored socijalne i panicnog nemas i agorafobiju...

- - - - - - - - - -



Da nema me...Zivot...obaveze..."Nestajao" sam i pre, ali sada ono, bas malo duze :D
e pa dobro, granicni poremecaj zvanicno na papiru imam vec 4 godine, ali i pre nego sto je dijagnostikovan znala sam da nesto ne valja sa mnom, i svi oko mene su to videli hahha, dobro da dodam da sam jos u osnovnoj skoli imala selektivni mutizam koji sam nekako prevazisla ili pre presekla cim sam krenula u srednju skolu.
za nas sa granicnim je poznato da smo promuiskuitetni ali drago mi je da taj simptom vec nemam. partnerski odnosi su medjutim jako fatalni, bolesno sam ljuborna i znam da je to upravo zbog GPL, stalno sam u fazonu, ti mene ne volis, stalno napadam partnera kako me ne voli dovoljno, iskopam neki razlog zbog kog kontam da me vara, da me ne voli, da mu ne znacim nista, da oce da me ostavi. i tako kroz svaku vezu. onda svakih malo raskidam, tj, fazon teram partnera od sebe jer me navodno ne voli i govorim kako ce me napustiti a ja to ne mogu da dopustim pa kao da ja njega napustim
svaka veza mi se i zavrsila tako sto sam oterala partnera velikim delom jer sam se plasila da ce on mene oterati.

ogromna impulsivnost, sve me zivo povredjuje a onda pocnem da se derem, lomim i bacam stvari, vredjam i teram sve od sebe, onda se vracam i izvinjavam.

agorafobiju nemam, kolko znam to je strah od otvorenog prostora, nemam to, imam samo strah od velike grupe ljudi u kojoj moram da se nadjem nekad i u stanju sam da ne progovaram satima u tim situacijama - socijalna fobija.

jos vezano za GPL - izolovana sam od ,,lepih" emocija sto sam nedavno shvatila. kod mene ima samo, boli me ovo, besna sam, mrzim, kraj. nisam u stanju da se vezem ni za koga sem porodice, nisam u stanju nikog da volim sem porodice. zbog cega mi vise nije ni korektno da budem u vezi. jer sam ja sve njih mislila da volim.

nisam ponosna sto sam sve ovo napisala znam da ce me pola foruma zamrzeti :D eto reci i pitaj ako te sta jos zanima. tu je i jako lako odustajanje, valjda zbog impulsivnosti ili cega vec.

- - - - - - - - - -

da dodam hronicni osecaj unutrasnje praznine, imam fizicki osecaj rupe u predelu grudi, skoro ko da mi fali neki organ tu. takodje stalno trazim neki svoj identitet i ne znam ko sam i sta sam, tripujem da sam musko, pa da sam ovo pa ono, volim ovo ne volim ono.
 
imaš ti viška vremena
zamajavaš se glupostima
ranije dok se kopalo većine tih poremećaja nije bilo nije imalo kad

ako si konstantno ljubomorna na svakog dečka moraš raditi na samopouzdanju

Ne ide to bas tako, a cesto i nije poremecaj. Sta bi trebalo tek reci za muske sa slicnim ponasanjem.

Kada bi drustvo imalo fleksibilniji stav prema (ne)normalnim razlicitostima, ljudi ne bi autosugestijom pojacavali svoju razlicitost
i mislili da su posebni ili posebno odvojeni ili posebno osteceni.

- - - - - - - - - -

eto sad imam poremecaj jer imam viska vremena, tesko.

Veruj mi da sam upoznao dosta zena sa takvim osecanjima i ni jedna nema GPL dijagnozu...
 
mnogi od nas su nekad bili ljubomorni preko mere
jer nekad i druga strana namerno radi stvari kako bi te poljuljala a pošto gajimo osećanja teško je odmah prekinuti..plus je pomešano sa ljutnjom na sebe itd.

ali ukoliko si na svakog čak i ako je sve okej treba raditi na sebi koliko se može
jer često te osobe nisu samo ljubomorne na ljubavne partnere nego na sve i svakog
mislim da je jako teško živeti sa tim

- - - - - - - - - -

olako se daju dijagnoze danas i o da se ljudi ušuškaju u tu dijaagnozu i milina
 
mnogi od nas su nekad bili ljubomorni preko mere
jer nekad i druga strana namerno radi stvari kako bi te poljuljala a pošto gajimo osećanja teško je odmah prekinuti..plus je pomešano sa ljutnjom na sebe itd.

ali ukoliko si na svakog čak i ako je sve okej treba raditi na sebi koliko se može
jer često te osobe nisu samo ljubomorne na ljubavne partnere nego na sve i svakog
mislim da je jako teško živeti sa tim

I dalje mislim da je to ulazak u zacaran krug koji pocinje iz detinjstva, ali ne bih da o tome raspravljam...
i slazem se da je tesko ziveti tako da ti je ljubomora najjace osecanje....
 
ne progovaraš u društvu a ovamo pišeš poruke i dosta sediš na krstarici... to je nekako suprotno

i ja umem da ćutim u nekakvim društvima i mislim da nekad misle da je to neprijatno-nepristojno tipa posao

jedino ne razumem ako imaš tako jake impulse zar te oni ne vode ka nečemu što te štiti? tj ako znaš šta nećeš zar te to ne odvede gde ti je OK?

ovo za @diazepam47

mislila sam da imaš 47 god al verovatno imaš 20tak???

---
jel ste probali KBT i utisci
 
Poslednja izmena:

Back
Top