Papiri za iseljenje u Kanadu

Mnogo je potrebno .
Završen fakultet ,zanimanje sa njihove liste od 38 zanimanja koje traže radno iskustvo u struci , daje se radna knjižica na uvid,ne učestvovanje u ratu tokom 90 tih ,položen IELTS test Engleskog sa 6.5 (jako visok nivo i ako govoriš Engleski ,evo podatka za razmišljanje ,kada je taj test postao obligativan i Englezima ove godine svega 60 posto aplikanata je bilo u stanju da ga položi) Viza se čeka od 36 meseci pa naviše u proseku nakon 5 godina je dobijaš,ako nešto ne promene ,
I oko 7000 eura za sve +10.000 dolara koje moraš da imaš na ulazu u Kanadu .
Ako već nisi odustao probaj sa ženidbom traje 2 ili 3 godine i košta mnogo manje
 
Да ли је могуће иселити у Канаду а да се не тражи услови школовања и познавања језика. Рецимо да ли дају предност младим брачним паровима, поготово ако су различите националности.
 
Размисли мало пријатељу ко ће примити неког да му седи на велферу (социјалном) !!!!!
Без језика и образовања не може ,избегличка варијанта је одавно готова и то за све земље на свету опекли су се једном и крај .
Шљакотори без школе или неке стручности ,доброг знања језика од 2005 нису добродошли нигде на свету.
Да може пола Србије би било у Канади ,Аус и у Европи .
Савладај неки занат или отвори старачки дом овде и ето ти Канаде не гледај где можеш да се запослиш већ како можеш да зарадиш
 
Размисли мало пријатељу ко ће примити неког да му седи на велферу (социјалном) !!!!!
Без језика и образовања не може ,избегличка варијанта је одавно готова и то за све земље на свету опекли су се једном и крај .
Шљакотори без школе или неке стручности ,доброг знања језика од 2005 нису добродошли нигде на свету.
Да може пола Србије би било у Канади ,Аус и у Европи .
Савладај неки занат или отвори старачки дом овде и ето ти Канаде не гледај где можеш да се запослиш већ како можеш да зарадиш

Енглески познајем перфектно као Српски, али нисам високо образован. Будућа супруга је високо образована, факултетски и говори перфектно два језика: Руски и Немачки.
 
Енглески познајем перфектно као Српски, али нисам високо образован. Будућа супруга је високо образована, факултетски и говори перфектно два језика: Руски и Немачки.

Zivim 18 godina u Kanadi i nikada nisam cuo da prime nekoga na osnovu bracnog para razlicite nacionalnosti. Tvoja pitanja su malo naivna. Cak biti visoko obrazovan u struci koja njima ne treba nista ne znaci.

Da li ste vi uopste pogledali link koji sam stavio? Lista trazenih struka i ostali zahtevi su lepo izlozeni i ide se na sistem poena. Nema precica i nema fantaziranja.
 
Ne bi trebalo da te spreci odlazak. Pogledaj listu sta se trazi. Ne mora za sve da imas visu skolu. Na primer traze se rudari, mehanicari za liftove pa cak i konstrukcija. Ali moras imati iskustvo. Mozda zapoceti neko iskustvo u Srbiji pa kasnije aplicirati.

Problem sa nasim ljudima je da sve oce preko noci :) U Kanadi toga zaista nema. Sve je iskljucivo po propisima i nema mrdanja :)
 
I ja poznajem Engleski perfektno ali mi je trebalo 6 meseci da bi polozio smrdljivi IELTS test sa 7 7 7 7 .Traze vise od perfektnog .Rodjeni Englezi koji studiraju Engleski tesko mogu da ubudu cetri sedmice bez ozbiljne pripreme .
Ruski i Nemacki u Kanadi znace nista .
Uzdaj se u nas Srbistan sve smo stariji treba ce nam dosta ljudi na grobljima i starackih domova .Pa eto ti Kanade
 
Pročitao sam sve komentare ,hvala!Prvo, ja sam udovac,imam 35 godina ,živim sa sinom 6 g. i ćerkicom 4 g.. Trenutno ne postoji ništa zbog čega bih odustao od ideje da tamo odem.Moje zanimanje je na njihovoj listi (welder- varioc) i imam potrebnog iskustva, sa jezikom sam tu i tamo,mogu da komuniciram! Tamo imam i od pokojne žene rođake t.j. njena sestra a opet njen muž je srbin koji radi u njihovoj policiji već dosta dugo,oni su se izjasnili da bi da nam pomognu! Nemam dovoljan br.bodova, bar ja tako razumem onaj test, o tolikom iznosu(7000e) za potrebe apliciranja i svega pratećeg nisam čuo(zašto bih išao ako ih imam) a oko onih 10000 C$ tamo lepo piše da ako neko ima toliko ili više da to mora da prijavi,ja sam to razumeo da sam uslovljen nekom gornjom granicom!
 
Pročitao sam sve komentare ,hvala!Prvo, ja sam udovac,imam 35 godina ,živim sa sinom 6 g. i ćerkicom 4 g.. Trenutno ne postoji ništa zbog čega bih odustao od ideje da tamo odem.Moje zanimanje je na njihovoj listi (welder- varioc) i imam potrebnog iskustva, sa jezikom sam tu i tamo,mogu da komuniciram! Tamo imam i od pokojne žene rođake t.j. njena sestra a opet njen muž je srbin koji radi u njihovoj policiji već dosta dugo,oni su se izjasnili da bi da nam pomognu! Nemam dovoljan br.bodova, bar ja tako razumem onaj test, o tolikom iznosu(7000e) za potrebe apliciranja i svega pratećeg nisam čuo(zašto bih išao ako ih imam) a oko onih 10000 C$ tamo lepo piše da ako neko ima toliko ili više da to mora da prijavi,ja sam to razumeo da sam uslovljen nekom gornjom granicom!

Pa ako hoces da ides tim putem da ti neko pomogne, onda to uradi. To je sponzorisanje i to oni mogu za tebe da urade ako dokazu drzavi da imaju dobru platu i da mogu da za tebe garantuju 3 godine. Sada, to garantovanje je velika odgovornost i moras da racunas na to da oni mogu da se mozda i predomisle i to mora da krene sa njihove strane, tj oni moraju da pokrenu taj postupak.

Sada, koliko ti para treba za iseljenje nisam siguran.Nije sigurno 7000 evra a i ja se vise ne secam koliko sam ja placao ali racunaj jedno najmanje hiljadu za vize, doktorske uvere, prevode i sl. U svakom slucaju Kanada nije jeftina. Osim ako neces ziveti sa rodbinom neko vreme trebace ti najmanje 2,000 mesecno samo za osnovne stvari.
 
Hvala ljudi,ovo mi već koristi a i pozitivno je,za dalje videćemo,pisaću dokle sam stigao! Intersuje me gde, kako i kada se uplaćuje aplikacija? Za lekarski pregled je potrebno negde oko (za mene i moje klince) 300e i radi se tek pošto se dobije poziv iz Beča i tada se tek zakazuje,Policiski sertifikat košta oko 500-600 din.i on se radi u lokalnoj stanici , aplikacija košta negde oko po mojoj računici za mene 500 Ca$ a za decu po 150 Ca$ a to je 800 Ca$ ili oko 650 e !
 
Poštovani,
imam polozen IELTS sa score-om overall 7,0- Academic-Writing 7,0; Speaking 6,5; Reading 6,5; Listening 7,0; . Ima 7 godina iskustva u struci. Po zanimanju sam diplomirani ekonomista i radim sedam godina u racunovodstvu kao licencirani racunovodja. Rodjena sam 1982. godine. Suprug je takodje dipl. ecc sa iskustvom u prodaji i nabavci-rodjen 1975. godine. Imamo dvoje djece-kci 5 godina, sin 2 godine. Gdje da se prijavimo?
 

Back
Top