Novac vs. Moć

šta?

  • suve pare

  • moć (i pare)

  • nijedno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
vidim da su se okotile teme ovog tipa
pa mi pade na um (?)

šta vas više privlači
da imate pare i uzivate u njima inkognito, anonimni
ili da pored njih imate i neku moć, neku funckciju, drustveni znacaj i ugled

jer obicno kazu da ko ima mnogo para
nije mu dovoljno vec bi i jare i pare
 
mislite da bisete umeli da se nosite s moći i da istinski uživate u njoj? sumnjam za vecinu
novac tecno kupuje sve - kupuje i mir i moć i slavu ko sta želi
on je svakako podloga

ja kontam, iz ove perspektive,
radije bih imao kulturne suve pare
bez exponiranja
i bahatio se za sebe
"u 4 zida"
 
mislite da bisete umeli da se nosite s moći i da istinski uživate u njoj? sumnjam za vecinu
novac tecno kupuje sve - kupuje i mir i moć i slavu ko sta želi
on je svakako podloga

ja kontam, iz ove perspektive,
radije bih imao kulturne suve pare
bez exponiranja
i bahatio se za sebe
"u 4 zida"

Pa ako imam pare, uvek bih mogao uzeti nekog savetnika.:cool:
Ali zavisi kakvu bih moc imao, mozda neku kao mocni rendzeri? :per:
 
3027.jpg

:cool:
 
Nijedno od ponudjenih.
I da, moc je veoma sirok pojam.
Ja bih, na primer, voleo da imam prirodne moci (veoma nadprosecna inteligencija i tako (ne mislim na nadprirodne kao sto su tele od Kineza i tako te)).
~Dr Cooler
P.S. Kasnije cu objasniti zasto ne zelim preveliku socijalnu moc.
 
Ne znam kako novac moze da kupi zdravlje. Zar ces neko neizlecivu bolest moci da izlecis novcem? Ne.

Mozes da platis najbolju terapiju, najnovije lekove, najbolje lekare, a ako treba i da odes do vraceva u Juznoj Americi...Kako se izlecio Lens Amstrong - cuveni biciklista od raka testisa? Platio 200.000 dolara najsavremeniju terapiju i izlecili ga, iako je rak presao na besiku, creva, zeludac...NOVAC KUPUJE SVE! I zdravlje, a aKo ne kupi zdravlje kupuje duzi zivot ili kupuje bolji kvalitet zivota! NOvac kupuje zivot - ako ne mozes imati decu, moras na vestacku oplodnju, ako nemas 2.000 evra nema deteta.
Nemas novac - nisi gospodar svog zivota! To je, na zalost, jedina istina...
 
Poslednja izmena:
Mozes da platis najbolju terapiju, najnovije lekove, najbolje lekare, a ako treba i da odes do vraceva u Juznoj Americi...Kako se izlecio cuveni biciklista od raka testisa? Platio 200.000 dolara najsavremeniju terapiju i izlecili ga, iako je rak presao na besiku, creva, zeludac...NOVAC KUPUJE SVE! I zdravlje, a aKo ne kupi zdravlje kupuje duzi zivot ili kupuje bolji kvalitet zivota! NOvac kupuje zivot - ako ne mozes imati decu, moras na vestacku oplodnju, ako nemas 2.000 evra nema deteta.
Nemas novac - nisi gospodar svog zivota! To je, na zalost, jedina istina...

e moja ti,ako tako razmisljas,neces dogurati daleko u zivotu
mozda i imas novac,mozda ne
ali SRECU ne kupujes sa novcem
LJUBAV ne kupujes sa novcem
sto mislis da su oni sa parama uvek depresivni?
paranoicni?
zato sto samo gledaju da nece neko da ih opljacka,napadne..da nece da izgube novac
U materijalnim stvarim se nista ne nalazi,a to sto mnogi razmisljaju poput tebe-to je problem celog sveta
Sa malo novca,potrebno za normalan zivot,moze veoma lepo da se zivi
Zivot cine male stvari..
a medju tim stvarima postoji samo malo onih materijalnih.

Inace vezano za te bolesti-Izleci sidu tim parama,aj ako mozes
 
e moja ti,ako tako razmisljas,neces dogurati daleko u zivotu
mozda i imas novac,mozda ne
ali SRECU ne kupujes sa novcem
LJUBAV ne kupujes sa novcem
sto mislis da su oni sa parama uvek depresivni?
paranoicni?
zato sto samo gledaju da nece neko da ih opljacka,napadne..da nece da izgube novac
U materijalnim stvarim se nista ne nalazi,a to sto mnogi razmisljaju poput tebe-to je problem celog sveta
Sa malo novca,potrebno za normalan zivot,moze veoma lepo da se zivi
Zivot cine male stvari..
a medju tim stvarima postoji samo malo onih materijalnih.

Inace vezano za te bolesti-Izleci sidu tim parama,aj ako mozes

Druze, ti si taj sto nece daleko dogurati u zivotu, pogotovo ako ne zelis novac i moc. Doguraces do rada u samoposluzi i tu ces imati dovoljno para za zivot i nikakvu moc. To zelis, zar ne?
E sad, kazu da se ljubav ne kupuje novcem, a ni sreca...to stvarno nije istina...ljudima su drage one osobe koje ih usrecuju, neko je duhovit, a neko ima para i odvedete na najbolju zurku sto postoji, ti ces njega zavoleti zato sto ti je on/ona pruzio/la to zadovoljstvo, tu srecu povezujes sa njim/njom...jednostavno tako idu stvari...

A sta mislis zasto su siromasni ljudi nesrecni, paranoicni, bolesni, iznemogli? Zato sto moraju da se ubijaju od rada za pare...
 

Back
Top