Čije su danas oružane snage jače: hrvatske ili srpske?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: Čije su danas oružane snage jače: hrvatske ili srpske?

Primećen član
    Učlanjen
    06.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Čije su danas oružane snage jače: hrvatske ili srpske?

Čisto informativno me zanima. Bi li danas Hrvatska pregazila Srbiju u oružanom sukobu, ako je devedesetih porazila istu koja je imala cijelu 4. svjetsku vojsku (JNA), a hrvatske su se oružane snage tek stvarale?

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Podrazumevano Re: Čije su danas oružane snage jače: hrvatske ili srpske?

Citat Original postavio Uzvišeni Pogledaj poruku
    Čisto informativno me zanima. Bi li danas Hrvatska pregazila Srbiju u oružanom sukobu, ako je devedesetih porazila istu koja je imala cijelu 4. svjetsku vojsku (JNA), a hrvatske su se oružane snage tek stvarale?
    pa sigurno
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

а извини кога је то ХВ поразила деведесетих ?!

gost 222551 nije na forumu
    Koračaj tragovima duge,kroči putevima pjesme i sve će oko tebe i u tebi biti ljepota...
    Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Ne bi...Srbiju ne bi Sta mislis u kakvom je stanju njihovo naoruzanje danas,a kakvo Srbije? Drugo je bilo 90-91 imali su naoruzanje koje je ostalo od JNA,i to dobar dio Bez pomoci,ne bi mogli ni prstom mrdnuti

Zainteresovan član slobodanSR (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Glupo postavljeno pitanje. Kao prvo, JNA nikada nije bila svetska sila, hrvata ima duplo manje ljudi i sta mislis, da bi mi cekali da nas pokolju./mozda ako im pomogne velika crnogorska armija od 330 vojnika/

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ХВ је поразила само Војску Републике Српске Крајине,и тоуз помоћ НАТО-а што више није тајна.
    ВРСК је остала сама без помоћи Војске Југославије и Војске Републике Српске.

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio slobodanSR Pogledaj poruku
    Glupo postavljeno pitanje. Kao prvo, JNA nikada nije bila svetska sila, hrvata ima duplo manje ljudi i sta mislis, da bi mi cekali da nas pokolju./mozda ako im pomogne velika crnogorska armija od 330 vojnika/
    када је и доведено питање о укључењу само 4 дивизије ВЈ у рат 1995,Хрватско-муслиманске снаге су прекинуле напредовање према Бања Луци и приступилосе преговорима,о томе је говорио и Алија Изетбеговић.
    Poslednji put ažurirao/la Lautner : 12.06.2010. u 13:30

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

дакле јуначка Хрватска војница и Алијина џихад армија се уплашише само 4 дивизије Војске Југославије

уосталом,Хрвоје Шаринић је имао задатак пред ,,Олују,, да испита да ли ће СРЈ реаговати војно уколико ХВ крене у офанзиву,мислиш ли,да је ХВ била јача,да би то било битно уопште ?

Primećen član
    Učlanjen
    06.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio slobodanSR Pogledaj poruku
    Kako nije, bila je 4. vojna sila svijeta, s mnogo (tada) modernog oružja. Cijelu su JNA imale srpske snage. A Hrvatska ih je porazila, a tek je tad počela stvarati vojsku, branio je puk. Raspored vojnih snaga tijekom obrane Dubrovnika: oko 30 000 srpskih napadača - 410 branitelja i 70 ljudi u pričuvi tijekom agresije, 881-923 vojnika i policajaca u fazi opsade. I opet je Hrvatska pobijedila! A zašto bi Crna Gora pomagala Hrvatskoj sad kad su pomagali Srbiji onda i danas ogromni broj stanovnika čine Srbi? A Hrvatska je u NATO-u, a Srbija nije. Znači li to da bi Hrvatska u slučaju oružanog sukoba danas pregazila Srbiju u najviše 15 dana? Ja mislim da da.

Domaćin
    Učlanjen
    01.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tesko je reci cija je vojska jaca. Hrvati dominiraju modernijom tehnologijom,medjutim Srbijanska vojska (mislim na Srbiju) ima vece iskustvo zbog vise vodjenih ratova a imaju i vise ljudstva.. sve u svemu moj zakljucak je da srbija ima blagu vojnu prednost u odnosu na hrvatsku kao drzave 1 na 1.

Ističe se Polemarchoi (avatar)
    Učlanjen
    03.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Словенци би растурили Хрвате. Не знам чему поређење са Србијом. И Швабе и Аустријанци и Угари су сматрали Хрвате за никакве војнике тако рећи педерчине.

Primećen član
    Učlanjen
    06.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Polemarchoi Pogledaj poruku
    Словенци би растурили Хрвате. Не знам чему поређење са Србијом. И Швабе и Аустријанци и Угари су сматрали Хрвате за никакве војнике тако рећи педерчине.
    Stvarno se pitam čemu usporedba sa Srbijom kad je Srbija najveći neprijatelj Hrvatske i posljednja koja je pokušala uzurpaciju hrvatskog teritorija. Kako su Hrvati loši vojnici kad su pobjedili u posljednja dva rata ?

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Stvarno se pitam čemu usporedba sa Srbijom kad je Srbija najveći neprijatelj Hrvatske i posljednja koja je pokušala uzurpaciju hrvatskog teritorija. Kako su Hrvati loši vojnici kad su pobjedili u posljednja dva rata ?

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A čime bi nas pregazila? Sa ona dva Degmana koja imaju?

Primećen član
    Učlanjen
    06.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lautner Pogledaj poruku
    Što je smiješno, Hrvati su pobjedili u posljednja dva rata: u Domovinskom srpske snage, u Drugom svjetskom Sile osovine. Oba put bili su napadnuti i uspješno su se obranili.

Iskusan trucker_sd (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    170

Citat Original postavio Polemarchoi Pogledaj poruku
    od njih su bili gori samo italijani
    cak i kad nemam prednost - umrlice se pisu drugima

Iskusan trucker_sd (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    170

Što je smiješno, Hrvati su pobjedili u posljednja dva rata: u Domovinskom srpske snage, u Drugom svjetskom Sile osovine. Oba put bili su napadnuti i uspješno su se obranili.

predobro!
    cak i kad nemam prednost - umrlice se pisu drugima

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Kako nije, bila je 4. vojna sila svijeta, s mnogo (tada) modernog oružja. Cijelu su JNA imale srpske snage. A Hrvatska ih je porazila, a tek je tad počela stvarati vojsku, branio je puk. Raspored vojnih snaga tijekom obrane Dubrovnika: oko 30 000 srpskih napadača - 410 branitelja i 70 ljudi u pričuvi tijekom agresije, 881-923 vojnika i policajaca u fazi opsade. I opet je Hrvatska pobijedila! A zašto bi Crna Gora pomagala Hrvatskoj sad kad su pomagali Srbiji onda i danas ogromni broj stanovnika čine Srbi? A Hrvatska je u NATO-u, a Srbija nije. Znači li to da bi Hrvatska u slučaju oružanog sukoba danas pregazila Srbiju u najviše 15 dana? Ja mislim da da.
    Jao jao, ne lupetaj majke ti.
    JNA je bila ogrezla u komunistickoj ideologiji a vodili su je debelguzi generali koji nisu imali ni znanje ni strategiju. Ustvari su hteli da sacuvaju svoje privilegije i nikad se nisu u potpunosti stavili u sluzbu Srbije.
    Onda je tu nas pokojni predsednik koji nije bio nista bolj od njih i koji nas je svojom stupidnom politikom i idiotskim odlukama konacno pokopao u svakom smislu.

Da je bilo drugacije, zar stvarno verujes da ona kolona tenkova u borbenom rasporedu ne bi usla u zagreb i sve vece hrvatske gradove za tri dana. Nakon sto na te gradove padne brdo rakete i avionskih bombi koje je bivsa JNA imala u izobilju.
    Da su svi garnizoni i kasarne JNA u hrvatskoj imali naredjenje da primene svaku potrebnu silu da odbiju napade, mislis li da oni ne bi prestali za nedelju dana?
    Da su iz JNA odmah otpusteni oficiri hrvati, albanci i muslimani?
    I tako dalje i tako dalje...

Dakle, ako hoces da o necemu pricamo, izbegni domoljubne epove o hrvatskom junastvu

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Ili sto domobrani ne napadose generala Marijana Chada (uzgred, covek je slovenac) koji je ceo rijecki korpus izveo na strateske polozaje, nanisanio ceo grad i rekao da ako jedan vojnik pogine, Rijeke vise nece biti

I tako dalje i tako dalje

Aktivan član
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Ja mislim da si ti komican tip koji nas sve ludo zabavlja,a uz to si i prilicno neobavesten!
    Vas uce da ste se borili protiv "sila osovine"?

https://www.youtube.com/watch?v=G0P2YLYKSnM

mnogo ste teske borbe vodili

Iskusan JESAUL (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Koja dva kukavce,u ratu devedesetih cuvao vas NATO,a koji je drugi?

Primećen član
    Učlanjen
    06.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio agapi_8 Pogledaj poruku
    Ja mislim da si ti komican tip koji nas sve ludo zabavlja,a uz to si i prilicno neobavesten!
    Vas uce da ste se borili protiv "sila osovine"?

https://www.youtube.com/watch?v=G0P2YLYKSnM

mnogo ste teske borbe vodili
    Većina Hrvata bili su partizani i Hrvatska se (Jugoslavija) na kraju našla na pobjedničkoj strani.

Oružani sukob nisu samo vojske i taktika dviju država, na to utječe i: članstvo u međunarodnim organizacijama i međunarodni utjecaj (za ovoga koji je rekao da je NATO čuvao Hrvatsku), vrijeme, stanje u zaraćenim državama, reljef itd. Pitanje je ove teme: bi li danas Hrvatska pregazila Srbiju u najviše 15 dana u slučaju oružanog sukoba (uzimajući u obzir sve ove čimbenike od kojih sam neke naveo u prethodnoj rečenici)?

Iskusan JESAUL (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Većina Hrvata bili su partizani i Hrvatska se (Jugoslavija) na kraju našla na pobjedničkoj strani.

Oružani sukob nisu samo vojske i taktika dviju država, na to utječe i: članstvo u međunarodnim organizacijama i međunarodni utjecaj (za ovoga koji je rekao da je NATO čuvao Hrvatsku), vrijeme, stanje u zaraćenim državama, reljef itd. Pitanje je ove teme: bi li danas Hrvatska pregazila Srbiju u najviše 15 dana u slučaju oružanog sukoba (uzimajući u obzir sve ove čimbenike od kojih sam neke naveo u prethodnoj rečenici)?
    Ti imas 12 godina,a ja sa djecom ne raspravljam.

Primećen član
    Učlanjen
    06.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JESAUL Pogledaj poruku
    Ti imas 12 godina,a ja sa djecom ne raspravljam.
    Ti ne znaš računati.

Ja sam rođen 24. kolovoza 1995. u 00:03:02, a sad je 12. lipnja 2010., 16:49:18. Koliko imam godina?

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ajmo ovako. Jedini pravac napada kojim bi hrvatska vojska mogla da prodre u Srbiju jeste preko Dunava, što znači da bi morala da postavlja pontonske mostove, što bi Hrvate učinilo veoma ranjivim, zbog artiljerijskih, i vazdušnih napada. Bosnu mogu da zaborave, jer moraju preko Republike Srpske, što je nemoguće zbog konfiguracije terena i rata na dva fronta koji bi automatski počeo. NATO stratezi su projektovali gubitke svojih snaga pri nesuđenoj invaziji na Jugoslaviju na oko 30% na nivou bataljona svakodnevno, što ranjenih, mrtvih i nestalih, što znači gubitak od oko 120 ljudi na dnevnoj bazi. Dalje, hrvatska vojska ima samo 78 modernizovanih tenkova M84, koji imaju samo apgrejdovan sistem za kontrolu vatre, a zadržali su običan laminirani čelični oklop koji ne vredi ništa. Ona dva Degmana ne treba ni pominjati. Srpska vojska, ima oko 212 tenkova M84AB1 snabdevena novim sistemom kontrole vatre i novim laminiranim oklopom od tungstena, čelika visoke tvrdoće i aluminijuma, kao i NERA reaktivnim oklopom na telu i Kontakt-5 aktivno-reaktivnim oklopom na kupoli tenka. Može da ispaljuje i AT-11 protivoklopne projektile, a izgleda da ima, mada nije potvrđeno, i Štora-1 odbrambeni sistem.Tako je M84 doveden na nivo približan nivou T-90S. Pored prednosti u artilejriji i motivisanosti, Hrvatska nema šta da traži. Pod uslovom, naravno, da gazde dozvole balkanskim plemenima da opet zaratuju.

Slične teme

1. Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 24.08.2010., 01:20
  2. Istorijski sporazum srpske i hrvatske vojske
    Autor Сталкер u forumu Politika
    Odgovora: 178
    Poslednja poruka: 09.06.2010., 11:24
  3. Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 27.07.2009., 17:15
  4. Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 01.01.2009., 18:07

Pravila za slanje poruka