Odbrana od komaraca

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Dragi prijatelji,

Pišemo mi ovde o svemu i svačemu, o priboru za pecanje, mamcima, mestima za pecanje, itd., a pri tom zaboravljamo na jednu sporednu "sitnicu" koja može da nam upropasti uživanje u pecanju. Zaboravljamo na komarce.

Baš juče pričam sa drugarom kako je prevruće, i kako ću ići na noćno pecanje, i on mi reče da je bio pre par dana na Dunavu kod Apatina, i da oči nisu mogli da otvore od komaraca. Bilo ih je na zilione. Cela šuma je brujala od njih. Palili su one spirale oko sebe, ali im ništa to nije vredelo.

Pa, rekoh da otvorim temu u kojoj ćemo razmeniti iskustva koja sredstva su vam se pokazala kao najefikasnija odbrana od tih malih napasnika.

Ja do sada nisam naišao ni na šta baš, baš efikasno. Jedino što imam šešir sa mrežicom koji ih sprečava da mi ulaze u uši i oči, jer to mi stvara veću nervozu, nego sam ubod komarca.
Pre nekoliko godina mi je ujna koja živi u Kanadi obećala neku zujalicu na baterije, koju oni tamo koriste u dvorištima, i za koju tvrdi da ih svojom frekvencijom rasteruje u krugu od 100 metara. Ali, nešto se iskvariše porodični odnosi, pa ostah ja bez te zujalice.
 
Poslednja izmena:
Ja zivim pored reke,ima ih u rojevima.Znam kako je kad se sidje do obale,zabace udice,sednes da odmoris dusu,a oni,krvopije navale...

Smatram da ides nocu na pecanje,jer su komarci uvece najaktivniji.Kad podjes na pecanje,gledaj da obuces odecu sto svetilje boje,cak i belo,jer neznam zasto,ta gamad mnogo voli tamne boje,a svete izbegava.To jos uvek ne znaci da ce da te ostave na miru.
Oni se obicno smire posle 10 uvece,ne napadaju u tolikom broju,sto nije mnogo utesno;)

Postoji sredstvo,sprej je najbolji,jer se ne spira znojem,marka poznata,stara,kupuje se u apoteci.On je super,ali,ako ih ima mnogo,i nemogu da te dohvate na drugom mestu,oni ciljaju pravo u oci !!!

Isprobala sam taj aparat-zujalicu,varijanta za kucu,ja licno ne mogu da ga podnesem ni 5 minuta,uzasno pisti i probija mi usi,moj sin ga isto ne podnosi,mada ga ostali ukucani uopste ne cuju.Ako se odlucis da ga kupis,prvo probaj da li mozes da podneses taj zvuk.

Zelim ti bistro!:)
 
Poslednja izmena:
Hmmmm... Te zujalice, mislim da ne sme da se cuju, odnosno nisu u opsegu frekvencija koje cuje covek, od 20Hz do 20kHz... VESSNA B, mozda je bila u kvaru, ne znam, jer insekti su na nizoj frekvenciji kominukacije, a radi na principu tako sto imitiraju vilin konjice i slicne predatore komraca, u domenu insekata... Inace ovakvih uredjaja ima u prodaji, samo smo nisu upadljivi...
Moji roditelji (pa i ja kada odem do njih na selo) zive pored neke bare, tako da je meni bara na 100m od kuce i znam sta su komarci... Gotovo jedina stvar koja ih je terala za stvarno je zapaljena maca, ono od sase sto raste pored vode, ako znate na sta mislim...
 
Ja zivim pored reke,ima ih u rojevima.Znam kako je kad se sidje do obale,zabace udice,sednes da odmoris dusu,a oni,krvopije navale...

Smatram da ides nocu na pecanje,jer su komarci uvece najaktivniji.Kad podjes na pecanje,gledaj da obuces odecu sto svetilje boje,cak i belo,jer neznam zasto,ta gamad mnogo voli tamne boje,a svete izbegava.To jos uvek ne znaci da ce da te ostave na miru.
Oni se obicno smire posle 10 uvece,ne napadaju u tolikom broju,sto nije mnogo utesno;)

Postoji sredstvo,sprej je najbolji,jer se ne spira znojem,marka poznata,stara,kupuje se u apoteci.On je super,ali,ako ih ima mnogo,i nemogu da te dohvate na drugom mestu,oni ciljaju pravo u oci !!!

Isprobala sam taj aparat-zujalicu,varijanta za kucu,ja licno ne mogu da ga podnesem ni 5 minuta,uzasno pisti i probija mi usi,moj sin ga isto ne podnosi,mada ga ostali ukucani uopste ne cuju.Ako se odlucis da ga kupis,prvo probaj da li mozes da podneses taj zvuk.

Zelim ti bistro!:)

Hvala na savetima. Za oči mi nije problem. Imam šešir sa mrežom. Štiti celu glavu i vrat.
Sam sprej baš mnogo ne pomaže. Da li su postali imuni na njega ili šta, vrag će ga znati.

Zaista čudno da čuješ tu frekvenciju. To je neverovatan raspon sluha za čoveka, ali ko zna, možda si neki fenomen. Dešava se...
 
Hmmmm... Te zujalice, mislim da ne sme da se cuju, odnosno nisu u opsegu frekvencija koje cuje covek, od 20Hz do 20kHz... VESSNA B, mozda je bila u kvaru, ne znam, jer insekti su na nizoj frekvenciji kominukacije, a radi na principu tako sto imitiraju vilin konjice i slicne predatore komraca, u domenu insekata... Inace ovakvih uredjaja ima u prodaji, samo smo nisu upadljivi...
Moji roditelji (pa i ja kada odem do njih na selo) zive pored neke bare, tako da je meni bara na 100m od kuce i znam sta su komarci... Gotovo jedina stvar koja ih je terala za stvarno je zapaljena maca, ono od sase sto raste pored vode, ako znate na sta mislim...

Palio sam ja macu. Nije da ih ne tera. Smanji im broj, ali ipak nedovoljno da bi čovek mogao mirno da sedi. Još ako malko pirka vetar, a nedovoljno jak da spreči komarce da lete, raznese dim i nema ništa od odbrane.
 
Evo sa jedne internet stranice kako se prirodnim putem zastititi od komaraca:


Korigujte svoje navike:
- ispraznite vodu iz svakog predmeta u svom dvorištu ili na terasi.
- tokom perioda u kojem ima komaraca smanjite na minimum količinu dezodoransa i parfema koji koristite - neki mirisi posebno privlače komarce.
- kada izlazite napolje nosite odeću svetlijih boja - tamne boje jače privlače komarce.
- smanjite količinu šećera u ishrani - ljudi koji unose puno šećera češće bivaju ujedeni.
Odbijte komarce na prirodan način:
- nanesite miris lavande na isturena mesta gde je puls najjači [zglobovi, vrat, iza ušiju, kolena i članci]
- takođe efikasno sredstvo za izložene delove kože je i jabukovo sirće.
- oljuštite krastavac, iseckajte ga sitno i zatim izgnječite ili sameljite u blenderu. Odvojite sok i zaledite ga u posudici za led. Tako napravljenim kockicama soka od krastavca namažite kožu lica i ruku.
- višekomponentni preparat se pravi od: 20 kapi ulja eukaliptusa, 20 kapi kedrovog ulja, 10 kapi ulja geranijuma i 60 ml jojoba ulja. Sve sastojke dobro izmešati u činijici a zatim ostaviti da stoje jedan sat. Ovako spravljen preparat po nanošenju na kožu deluje oko 3 sata. Izbegavajte kontakt preparata sa očima i obavezno pre nanošenja proverite da slučajno niste alergični na neki od sastojaka.
- zasadite u bašti ili na terasi bosiljak - komarci ne podnose njegov miris.
 
Hvala na savetima. Za oči mi nije problem. Imam šešir sa mrežom. Štiti celu glavu i vrat.
Sam sprej baš mnogo ne pomaže. Da li su postali imuni na njega ili šta, vrag će ga znati.

Zaista čudno da čuješ tu frekvenciju. To je neverovatan raspon sluha za čoveka, ali ko zna, možda si neki fenomen. Dešava se...
Ja tu zujalicu stvarno cujem,i sigurno nije u kvaru-cujemo je ja i sin i niko vise.Inace,jednom je u skoli profesor "pustao"te zvuke,postepeno pojacavao i smanjivao,i ja sam tad cula ono sto niko nije mogao,profesor mi je rekao da se desava da vrlo mali broj ljudi to cuje i da sam verovatno jedna od tih.
Zato ti kazem,proveri,pre nego sto potrosis pare.
 
Džaba ste krečili, ništa ....bukvalno NIŠTA ne pomaže protiv te gamadi. :rtfm:
Ja sam imao sve moguće preparate i NIŠTA. Zujalicu sam uključio i komarac mi sleti na ruku (namazanu autanom) , ja mu prinesem zujalicu na 2 cm, reko da vidim oće li da se poplaši i pobegne. Istina je da je pobegao ali tek nakon 3 minute kad se dobro napio moje krvi. :evil:
 
ja sam prije 15ak dana kupio tri zujalice u prodavnici za bebe navodno je chicco proizvodjac jedna za prostoriju do 25kvadrata jedna malo manja i jedna koja je kao privezak imam malu bebu pa da je zastitim... i na kraju sam kupio RAID :)
 
Ja uzmem sprej protiv komaraca i naspricam svuda oko sebe...

Tada ih nema jedno pola sata.

Kada se ponovo pojave ponovim operaciju.

Inace uvek na pecanju nosim duge pantalone, cizme i kosulju sa dugackim rukavima.
 
Meni se najboljom pokazala Szuku krema.

szukukrema.jpg


Masna je, ali efikasna!

Postoji i finija varijanta, ali je malo slabija.

szukusprej.jpg
 
Ilariona Ruvarca, ne znam broj, sa leve strane, skoro na uglu sa Jovana Popovica. Novi Sad-Telep. Iza Minakve, preko puta Satelitske pijace. ;) Ne znam koji jos detalj da navedem da olaksam pronalazak, jer je relativno mala radnjica. :)
 
Provereno dobar je Repelin. Ako ložite vatru ubacite u žar cvetove KAMILICE ili kesice čaja. Pre nekoliko dana sam bio na proslavi kod rođaka na selu. Komaraca je bilo toliko da sletali i na hranu koja je bila na stolu, osim na salatu od kupusa. Verovatno ne podnose miris sirćeta. Probaću da se njime namažem sladeći put na pecanju.
 
Szuku (krema) je dobar za KRATKO vreme, namazao sam se danas na Moravi, jedno 3-4 sata me nisu dirali, a onda kad je koza upila krenuli opet i zadnjih par sati pred mrak je bilo skoro isto kao pre nego sto sam se namazao, a uopste nije bio topao dan, naprotiv, kad je bas toplo i znojim se ima verovatno da drzi par sati, razocaravajuce!?
Pozdrav :cool:
 
pa druze ne znam sta si ocekivao..? Da se namazes kad se rodis i da si miran ceo zivot??? Na svaka 3-4 sata se namazes, i nema komaraca. Ili odelo za pcelare i onda opusteno..

Ocekujem da ne moram na svakih sat-dva po toplom vremenu da se mackam vec da se jednom na pocetku pecanja namazem i miran sam dok ne podjem kuci 4-5-6 sati posle, toliko, i cinizam ti nije na mestu, smatraj ubuduce da te niko nije pitao, niti zeli, takvo misljenje! :roll:
Pozdrav :cool:
 

Back
Top