Da prognoziramo finale... - Svetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi

Engleska:Nemačka ne može, kao ni Španija:Brazil jer se te 2 grupe ukrštaju u polufinale... Ili ja grešim? :)

Ne gresis. U jednoj polovini zreba od nosioca su Francuska, Argentina, Engleska, Nemacka i Srbija.

U drugoj polovini Holandija, Italija, Brazil, Spanija. Vredi pomenuti i Portugal. Mi mu dodjemo najjaca druga ekipa u grupama :)
 
Grešiš, ovaj, silno grešiš, sinko.

G1 (Brazil) nije u istoj polovini žreba kao H1 (Španija), niti je C1 (Engleska) u istoj polovini kao D1 (Nemačka).

Pobednik G1 i H2 (recimo, Brazil i Čile) igra protiv pobednika E1 i F2 (Holandija i Paragvaj), a nakon toga protiv najboljeg iz grupe A1, B2, C1, i D2, dakle, recimo, Francuske, Nigerije, Engleske, i Srbije.

Sa druge strane, pobednik B1 i A2 (Argentina i, recimo, Urugvaj) igra protiv pobednika D1 i C2 (Nemačka i SAD), a nakon toga protiv najboljeg iz grupe F1, E2, H1, i G2, odnosno, Italije, Danske, Španije, i Portugala.

Mislim da ste pogrešno ukapirali kako su na jednoj strani grupe A, B, C, i D, a na drugoj E, F, G, i H. Ne, nisu, jer se upravo išlo na to da se žreb što više izmeša, tako da je na kraju moguće i da finale igraju Srbija i Gana. Mislim, teoretski je moguće. Al' realno je da ga igraju Srbija i Severna Koreja.

A možda budu i polufinala Engleska - Brazil i Španija - Argentina, al' to je malo verovatno. Pre će biti da ćemo braća Severnokorejci i mi da razbucamo ovaj šampionat. Barem će oni to da urade ako ga ne osvoje.

nuke-test.jpeg
 

Back
Top