Irish music

Pozdrav narode,

sad me mrzi da uradim copy/paste onoga sto sam napisao pre nekih 5-6 dana na drugoj temi koja je obradjivala ove nase, pravoslavne kelte.

Nema veze, samo hocu da kazem da se u potpunosti slazem sa Tetrapakom! Ljudi idealizuju tu Irsku, a cenim da bi se polovina poubijala za max 3 meseca boravka na ostrvu. Prvo sto ne bi nista razumeli, drugo sto bi ih kisa ubacila u totalno depresivno stanje i trece sto bi se kad bi culi kako sviraju pravi Irci razocarali u ove nase pa bi skocili sa neke litice u fazuno "Poljece soko".

Uzgred, verovali ili ne, ali postoje i ljudi (stranci) koji su fascinirani ovom nasom SRBIJOM i jedan tip, koga sam letos upoznao je iz Irske, ima oko 29-30 godina i predaje Galske jezike. Tip je odusevljen nasom kulturom, mitologijom i obicajima. Samo toliko, nismo ni mi Sloveni sisali gusle. Potrebna je samo dobra reklama!

A evo svima Keltofilima jedan njihov autenticni pozdrav, za izgovor se pobrinite sami jer ne znam kako da po Vuku napisem a da to moze da se izgovori bez da se zadavite svojim jezikom u grlu (jezik je kriminalan!!!)


Pozdrav!
 
TETRAPAK:
Garant nikad nisi bila u Irskoj,ali eto sad je Irska u modi...

Irska je zemlja gde je nonstop oblacno i gde skoro svaki dan pada kisa.Gde vetrovi caruju i gde nema normalne plaze za klupanje,obale severnog mora su jedne od najgorih na svetu.Irska jeste lepa po predelima ali ona privlaci ljude vise zbog keltske kulture nego zbog prirode.Zelenila ima svugde...
Istina...ali ja volim kisu, mrzim suncane plaze, volim sever, i obozavam vetar... Meni je Irska strava... skroz...
 
Rakastaa:
TETRAPAK:
Garant nikad nisi bila u Irskoj,ali eto sad je Irska u modi...

Irska je zemlja gde je nonstop oblacno i gde skoro svaki dan pada kisa.Gde vetrovi caruju i gde nema normalne plaze za klupanje,obale severnog mora su jedne od najgorih na svetu.Irska jeste lepa po predelima ali ona privlaci ljude vise zbog keltske kulture nego zbog prirode.Zelenila ima svugde...
Istina...ali ja volim kisu, mrzim suncane plaze, volim sever, i obozavam vetar... Meni je Irska strava... skroz...

Tako je, reci im, ja se potpuno slažem sa tobom, i nije sve u klimi, ima nešto i u ljudima i osećaju da se pripadaš negde drugde, što nisu uvek egzotična, preplanula i znojava mesta 8)
 
Ko je pomenuo suncane predele i privlacne mulatkinje???

Uzgred, te fore o pripadanju nekom geografskom podrucju u kome nikad niste bili.....to je prosto neverovatno. Kako ja na osnovu slike i zvuka (samo) mogu reci da je neki predeo, a jos gore narod za mene i da bi me on prihvatio.

Vi ste ljudi naptripovani maksimalno, pocnite da zivite u realnom svetu a ne bajci!

Pozdrav
 
Wieczeslaw:
Ko je pomenuo suncane predele i privlacne mulatkinje???

Uzgred, te fore o pripadanju nekom geografskom podrucju u kome nikad niste bili.....to je prosto neverovatno. Kako ja na osnovu slike i zvuka (samo) mogu reci da je neki predeo, a jos gore narod za mene i da bi me on prihvatio.

Vi ste ljudi naptripovani maksimalno, pocnite da zivite u realnom svetu a ne bajci!

Pozdrav

Ja to govorim zato što sam to video i doživeo , a kako ti pišeš o tome, izgleda kao da si i ti tamo bio, samo ti se nije svidelo. Ali o ukusima ne vredi raspravljati. :wink:

P.S. Ipak mislim da ti nisi bio tamo, samo pametuješ :?
 
Ako te bas zanima gde sam bio, bio sam u Korku. Tamo imam prijatelja koji je nastavnik galskih jezika. Pri tom studira i slovenske jezike - srpski.

Zemlja je lepa, brda, obale itd. , ali nista specijalno drugo nisam nasao. Necu trositi reci o zivotnom standardu i drugim stvarima, samo zelim da kazem da nisam nasao nista specijalno tamo.
Uzgred, Irci se napijaju kao stoke! Naravno, sve je to napijanje od piva, ali od rakije koju sam im odneo "grlo gori" i mrtvi su vec posle 2-3 casice.

I sto se tice Kelta koji su ziveli ovde......pa ajde malo ukljuci mozak. Kako moze samo odredjeni deo populacije nositi gene tih Kelta. Ako su ih Sloveni pri doseljavanju asimilovali, to znaci da mi, tj. da svako od nas izmedju ostalog ima recimo 0,001% da kazem keltske krvi (genetickog materijala). Pri tome, nemoj zaboraviti da su na prostorima Srbije boravila i germanska plemena u manjem-vecem broju, pa opet ne vidim nikoga ko je odusevljen recimo Nemackom i Austrijom.

Ako neko ne moze da pronadje srecu i prihvatanje u zajednici iz koje je ponikao, normalno je da se identifikuje sa nekom drugom zajednice, i to obicno neke koju velika populacija ljudi postuje ili ima simpatije. To opet mozes da vidis kao zelju te osobe da postane voljena i prihvacena od ostatka sveta (pa cak i svoje populacije) bas preko te trece populacije sa kojom se identifikovala.

Volim i ja Keltsku muziku, ali da se tripujem da sam ja sad neki Kelt.....dajte malo realnosti!

Pozdrav
 
.....But now I've the most charming of verandahs
I sit and watch the junkies, the drunks, the pimps, the whores
Five green bottles sitting on the floor
I wish to Christ, I wish to Christ
That I had fifteen more

And it's lend me ten pounds, I'll buy you a drink
And mother wake me early in the morning ..... :D :D :D
 
WOW
JA sam ovu muziku poceo da slusam sa 12 godina, naravno kao i vecina sa ovih prostora zahvaljujucim Pravoslavnim Keltima, i dalje su mi medju omiljenim bendovima pa i sama irska muzika medju muzickim zanrovima !!!
 

Back
Top