valjci i pecanj ena njih

sava_BG

Početnik
Poruka
36
trazim recepte za valjke i kako se i sta peca sa njima evo ja cu da pocnem sa nekoliko recepata...

hlebni valjci:
sredinu mekog belog hleba zamesiti sa kasikom brasna od krompira(valjda kao vezivno sredstvo) i malo psenicnog brasna i dodatkom vode toliko da masa bude mekana ali da se ne lepi za ruke mogu se dodavati vanila anis ili esenncija maline

valjci od kukuruznog brasna:
na dva dela prosejanog kukuruznog brasna dodati jedan deo psenicnog brasna najpre suvo izmesati dodati malo mlake vode i napraviti pogacu debljine 1cm ubaciti u kipucu vodu i kuvati dok ne ispliva odmah prebaciti u posudu sa hladnom vodom i hladiti tusem ili mlazom hladne vodeuvijte u vlaznu krpu staviti u plasticnu kesu i moze se aromatizovati i bojiti po zelji

kacamak valjci:
solja prosejanog kukuruznog brasna pomesa se sa1/3 solje psenicnog brasna u drugu posudu naliti 4/5 vode kada voda provri u nju sipati smesu i ostaviti da vri dok para i voda ne probiju kroz brasno mesati dok voda ne ispari i testo krene da se odvaja od posude mesati dok testo ne postane zilavo d aodskace o sto

napisacu msm da imam jos neke ali ne mogu da se setim :dash: :think:
 
Postoje kuvani i nekuvani valjci.

U nekuvane valjke se dodaju cesto i sitna mlevena paprika ili vestacki mirisi za primamljivanje ribe.

Valjak ne sme da bude mek i tegljiv i da lako spada sa udice, ali ne sme da bude ni previse tvrd.

Uvek treba da postoji MALA razlika izmedju smese za primamljivanje ribe (koja se baca kada se stigne na mesto gde ce se pecati) i valjka.

Na valjke se peca bela riba i saranska riba.
 
Konzistencija valjka veoma zavisi od terena na kome se peca i naravno, koja je riba u pitanju.
Licno sam pecao na ekstremno mekane valjke koji se jedva drze na udici. U pitanju je pecanje shtekom, sarana i krupne babuske na stajacoj vodi. To je fenomenalan dozivljaj! Ta vrsta valjka poznatija je kao pasta. Ima je u raznim recepturama. Neke su u osnovi riblje brasno sa aditivima, druge se prave od hrane za kucne ljubimce (pse ili macke) takodje sa aditivima ili su pak mesavina vise vrsta brasna sa vocnom aromom i aditivima. Za to pecanje koriste se posebne udice sa "armaturom" u obliku malog federa na vratu udice, a mnoge ribolovce sam video da se dovijaju na razne nacine da takav ubistveni mamac zadrze na udici dovoljno dugo. U tom slucaju nema prihranjivanja ribe. Svaki komad mamca koji spadne sa udice je primama sama po sebi. Sto je vise ima riba je sve ludja. Kad se sloze kockice to je pecanje za pamcenje. Za kratko vreme upeca se mnogo krupne ribe koja naprosto otima mamac.
Koga zanimaju recepti neka se javi.
 

Back
Top