Fenomen ,,Izbor za mis''

Dača R

Aktivan član
Poruka
1.157
Skoro je ovde bila tema o lepoti i čini mi se da dođosmo do nekog zaključka kako je lepota prolazna, kako ne treba suditi po fizičkom izgledu itd. E sad, samo neka od pitanja koja me interesuju a vi dodajte ako hoćete i ako vas tema interesuje :D. Da li su misice obavezno i glupe ili je to samo još jedan stereotip? Da li je možda OK da se devojka prijavi za mis i šta joj znači učesništvo na takvoj manifestaciju? Postoje li godine u kojima je to potpuno u redu, i one godine u kojima je to suvišno? Kako ovaj fenomen izbora za mis utiče na mlade i na sve ljude uopšte ? Da li biste dozvolili vašoj kćerki koja ima 16 godina da se prijavi na izbor za mis? Dakle , uopšte tema o ovom fenomenu i da li ga uopšte doživljavate kao jednu pozitivnu ili negativnu pojavu?
 
Moja kcerka se bavi manekenstvom i verovatno planira da se za par godina prijavi i za neko natjecanje tog tipa. Naravno da se ne bih mesala u te odluke ali da bih nesto posebno bila srecna zbog toga ne bih, cak ni kad bi ostvarila zapazene rezultate.
Ne osudjujem devojke koje se takmice niti one koji prate sve to ali jos uvek smatram da merenje sa drugima ima smisao jedino ako se takmicimo u necemu sto smo sami stekli uz pomoc rada i talenta naravno, npr znanje, sportske vestine, muzika...
Roditi se lep, po mom misljenju, nije dovoljno da bi dete (a i odrastao covek) nosilo osecaj posebnosti.
 
Ma, što lepa stvar, nije istina da neko ko je lep, je obavezno glup (ala sam otkrila toplu vodu), mene zbunjuju oni silni napaljeni starci, koji kao hijene čekaju koje parče mesa da zgrabe. Iza vidljivog uspeha u tom poslu, ne stoji samo puka lepota ili daj bože pamet, već neke ne znam kako da nazovem, a da ne budem vulgarna, mračne, podrazumevajuće odluke tih mladih i lepih dama, da to nije bajka već da za neki veći uspeh i ime treba dobro "zalegnuti". Sve je to jako dobro organizovano. Mnoge devojke odustaju jer nemaju stomak ili "pamet" za te stvari.
 
Свиђа ми се тема :)

Da li su misice obavezno i glupe ili je to samo još jedan stereotip?
Ја сам упознала две, и оне јесу...
Чак нису ни екстра лепе зато јер су титулу добиле преко везе :roll:
Уопштено, не бих знала...
Da li je možda OK da se devojka prijavi za mis i šta joj znači učesništvo na takvoj manifestaciju?
Шта знам... :confused:
Девојка која нема никакве протекције може да се пријави, али нема никакве шансе...
То је велико искуство, и повећава самопоуздање, али зато може да има и непријатности (типа непристојне понуде и тако то... )
Дакле, и добре и лоше стране... ;)
Postoje li godine u kojima je to potpuno u redu, i one godine u kojima je to suvišno?
Не свиђа ми се када се такмиче премладе девојке које се још нису развиле.
Kako ovaj fenomen izbora za mis utiče na mlade i na sve ljude uopšte ?
На мене негативно, јер ми је још један доказ колико је друштво корумпирано (када видим лепоту победнице у поређењу са осталим учесницама)
Da li biste dozvolili vašoj kćerki koja ima 16 godina da se prijavi na izbor za mis?
Мислим да не бих. То би било као да сам је пустила међу вукове :confused:
Dakle , uopšte tema o ovom fenomenu i da li ga uopšte doživljavate kao jednu pozitivnu ili negativnu pojavu?
Негативну :neutral:
 
Potpuno nerealno, prazno i nezanimljivo "takmicenje"...osim sto je lijepo na oko, sto bi se reklo :)))
Ne mora znaciti da su te misice glupe...al glupa je poenta svega toga, ako je uopste ima. Tako da ne vjerujem da ce neko bas bistar zaloziti sebe za takvo nesto... A klinke od 15 pa nadalje nisu glupe vec se ne moze ni ocekivati od njih da se malo dublje zagledaju u to sve...I blame the parents.
 
Misice su glupe kao **** od prve do zadnje......A dokaz za to je sto naravno sve od prve do zadnje studiraju Megatrend....Pa naravno a sta bi drugo mogle da upisu uce i zavrse....Sve se plasim ETF ili astro fiziku......A ceo taj trip je poceo kad se maltene istrazivanjima dokazalo da su glupe kao noc pa da ne bi cela ta industrija bila na losem glasu onda su se povezali sa neki privatni fakultetima i slicnim organizacijama pa danas misica pored toga sto treba da bude lepa treba i da bude visoko edukovana,moralna,kulturna da se zalaze za mir u svetu i slicne gluposti koje su toliko vestacke i jasno vidljive da se radi o glupiranju da mi dodje da povracam......

U ovo ne bih samo ubrajao misice nego i fotomodele,pozerke,popularne pevacice i sl

Sve su one manje vise ovakve:

Koji je glavni grad Amerike?
ae ae ae ae eeaeae Stao mi je mozak :dash::dash::dash::dash::dash:



 
Poslednja izmena:
SAMO GLEDAJTE I KRSTITE SE POSTO OVE IDIOTE SAMO BOG JOS MOZE DA PROSVETLI......


Pa ja i jesam i nisam nevina (logicka greska - kontradikcija pojma)




Najšarmantnija devojka u okviru Dana karanfila je Jelena Asanović. Ti si mis šarma i šta to za tebe uopšte znači?
- Komentar u ovom slučaju zaista nije potreban. Predosećanje budućeg događaja zaista nisam imala. Ovo je ustvari najvažniji detalj jer apsolutno nisam očekivala. Zvuči fantastično, ali nemam objašnjenje ovakvog fenomena.
- Presrećna si, to se vidi. Kakvi su tvoji planovi? Hoćeš li se baviti manekenstvom?
- Ova fascinirajuća tvrdnja terala me da nakon ovog divnog iskustva, shvativši do čije mere sam stala, shvatila sam da to što najviše volim moram žrtvovati. I svakako to divno osećanje koje živi u meni.




KOLIKO JE 8 PUTA 4????najteze matematicko pitanje .......:hahaha: A sta bi tek bilo da su je pitali koliko je 2+2*2=?................Ladno ne bi ni rekla 8 (iq= -30) nego npr 17


I ZA KRAJ BISERI O NIKOLI TESLI - "ON JE IMAO epoNalna otkrica,hvatao je signale od marsovaca i slicne gluposti......Da se razumemo Tesla jeste bio veliki naucnik ali su ove priglupe misice permutovale termine,otkrica i dogadjaje i rekle gomilu gluposti koju moze da primeti svaki srednjoskolac treceg stepena neke tehnicke skole.........tesla nije otkrio elektromagnetno polje.........

"Nevidljive letelice kakve smo mogli da dozivimo pre par godina"



Evo sta kazu komentari na ovaj video

Haha koji biseri u samo 5 reci je ova kretenkinja izgovorila:Eponalnih otkrića WTF?!, bezični prenos radio talasa (kakav pleonazam).
A ova druga je jos bolja: putovanje kroz vreme (u voleo bi da jeste) , nevidljive letelice (Tesla je otac NLO-a ako niste znali ljudi) i vidjenje na daljinu sve klimajuci glavom!
E al treca ih sve poklopila: Tesla je napravio svemirski brod (u pa nemoj mi reci) i primio zamislite inteligentne poruke iz vanzemaljskog podrucja (ponovo pleonazam)!

E kako gledaju u gradu sa visine a vi im ne prilazite Srbende. Pa bre to nema 2 daske u glavi samo napred, većina su ćurke od tih lepih i nafuranih jer samo u izgled i ulažu.

Јооој! Кад бих стао поред Сање Папић и ја бих заглупео и то не зато што је згодна већ зато што девојка шири ретардирајуће зрачење (за које Тесла срећом није чуо).

haha pa niko nije spomenuo da je otkrio struju ......bitno da su spomenute nebuloze koje emaju veze s zivotom :P

Da Bog da ti ćerka bila misica! :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Hahahahah, rekao bih da su guske, ali ne bih da vredjam tako plemenite pernate zivotinje!
nismo lepi al smo zato glupi.
a) izadjes na ulicu i vidis 50 lepsih devojaka
b) ako vec ne znas nista, nemoj da lupetas na televiziji.

EPONALNA OTKRICA - Ta glupaca je pobedila !!!
mora da su ovo strebale 2 meseca pre izbora
Hahah sedi 1....!!!

UBEDLJIVO NAJBOLJI KOMENTAR

Jaaaaaaaaooooooooooooo, svake godine ovim jadnicama daju da nauce tekst o nekoj poznatoj licnosti kako ne bi ispale preterano glupe(Gandi, Dostojevski, Tesla) itd. ali uzalud. Izgleda da je i tih nekoliko recenica previse za njih.




I za kraj evo pesme tj spota koji je idealan za ovu temu.....

Spot je od priglupih Modelsica namenjen glupim misicama,modelsicama,i slicnima a zove se......Pa kako drugacije nego GLUPA SAM :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:



p.s.bas mi je bilo uzivanje da napisem ovaj post:super:
 
Poslednja izmena:
Na izborima za miss svijeta trebalo bi prestižnu titulu dodijeliti najuspješnijim plastičnim hirurzima(posebno onim iz Latinske Amerike),pa da hirurg(on ili ona) ponese lentu,a da pored njega stane njegovih "ruku djelo".I onda je sasvim nevažno šta će to "djelo" da progovori;)
 
Pored toga sto su neinteligentne neobrazovane laickom recju glupe sto sam i opisao u prethodnom postu,sve te modelsice,misice i slicne ne znaju ni da se lepo ponasaju odnosno hodaju,drze kicmu i sl.....Sve se nesto vestacki krive,prse,guze njisu kukovima kao da imaju neki veoma tezak deformitet kicme.....

I evo sta se desava:




Normalnom coveku se desi jednom da padne....Izvestacenoj isici,modelsici se desi dvaput-triput...:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:


E sad neki od vas mogu da pomisle kakve to veze ima sa psihologijom,nije ovo moda ili sport ili zdravlje pdf......E pa ima.....To njihovo krivljenje kicme i nakaradno drzanje i hod je sve povezano sa psihom tj psihologijom pocev od komplexa vise vrednosti koji imaju pa misle ako to rade da su "prezgodne ribe koje bi svako pozeleo"......A onda im taj komplex predje u komplex nize vrednosti jer kako se plasiras tako ce te prihvatiti - pa ih svi dozivljavaju kao priglupe devojke sa 2 grama mozda koje su tip devojaka za sex i za praznjenje muskih testisa a nisu tip devojaka koje se zene za zasnivanje porodice...................Mada kod nas a i u svetu su dosta poremecene vrednosti pa nazalost i ovakve zene oni pitchkopacenici koji zrtvuju pamet dobrotu i moral prave zene za jednu priglupu nevaspitanu neobrazovanu misicu koja je dobra u krevetu.......

Ali vecina ljudi ih smatra da su izuzetno glupe sto i nije neistina......E sad kod njih se razvija komplex nize vrednosti i tada znaju da su "VRH" u lepoti,zgodnoc,sexu i sl,e sad ih kopka to sto su glupe i sto ih svi tako dozivljavaju.........

I onda pocinju mehanizmi odbrane - Neko iz organizacije se setio da napravi "dil" sa Megatrendom i od tada svaka misica,modelsica i manekenka je MLOOoogo pametna i obrazovana,studira megatrend,najmanji prosek na faxu je 9,24,sve se bore za ocuvanje mira u svetu,i za prava zivotinja,zalazu se protiv bilo kakvih diskriminacija i sl


Mislim sta reci nego AAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH puta milion da sad ne zauzimam prostor na pdf-u sa lovima A i H....
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Verujem da ako se osoba u pubertetu prijavi za izbor za mis onda to i ne mora biti tolika katastrofa (mada obično jeste) ;). Prosto u toj dobi adolescentkinje zbog famozne krize identiteta stalno traže potvrdu da vrede, da su cenjene, uvažavane (naravno, izbor za mis jeste pogrešan način). Ali kad se osoba od 20, 21, 22 itd. godina prijavi na izbor za mis...šta to govori o inteligenciji osobe koja mora da se potvrđuje zahvaljujući onome što je dobila po rođenju, a ne ono za šta se trudila. Pa onda još i sva ta nameštanja, utrkivanja...sve u svemu, po meni izrazito negativan fenomen. Ništa bolje nego emisija ,,Neženja'' u kojoj devojke ne videći lice milionera defiluju pred ekranom kako bi postale njegove supruge.
 
Poslednja izmena:
Skoro je ovde bila tema o lepoti i čini mi se da dođosmo do nekog zaključka kako je lepota prolazna, kako ne treba suditi po fizičkom izgledu itd. E sad, samo neka od pitanja koja me interesuju a vi dodajte ako hoćete i ako vas tema interesuje :D. Da li su misice obavezno i glupe ili je to samo još jedan stereotip? Da li je možda OK da se devojka prijavi za mis i šta joj znači učesništvo na takvoj manifestaciju? Postoje li godine u kojima je to potpuno u redu, i one godine u kojima je to suvišno? Kako ovaj fenomen izbora za mis utiče na mlade i na sve ljude uopšte ? Da li biste dozvolili vašoj kćerki koja ima 16 godina da se prijavi na izbor za mis? Dakle , uopšte tema o ovom fenomenu i da li ga uopšte doživljavate kao jednu pozitivnu ili negativnu pojavu?

lepota je uvek bila i bice moć. ženska naročito.
u zavisnosti od odnosa prema toj lepoti i sebi cesto znaju da budu ćurkaste i da računajući samo na lepotu unazade sebe mentalno, a mogu da budu i pametne i da je koriste i nose prirodno.
mada realno vise istina nego stereotip.
ucesce je nada za bolji zivot, slavu, sjaj, luksuz, nagrade, sto svako zeli.
pa svi znamo kad je lepota najsjajnija realno. a postoji i minimum morala. bar bi trebao.. znaci 16-35 recimo.
bih uz to da bude svesna amkimuma losih i mozda dobri strana toga.
a sama forma tih takmicenja je besmislena i mislim da je sve vise out.
mada cim nesto postoji znaci da nekome donosi korist.
 

Back
Top