Hoću da se mazim sa feministkinjom ;)
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Hoću da se mazim sa feministkinjom ;)

Iskusan dess (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    175

Podrazumevano Hoću da se mazim sa feministkinjom ;)

Duboko psihološka tema psiha moja vs psiha feministkinje, koja se dijalektičkim procesom sa suprostavljenih strana spaja u krevetu

Razmišljam dugo o toj temi. Zaista, da li postoje tamo negdje neki mračni umovi koji su se nameračili da ženama zagorčaju život na svakom koraku, da li smo mi muškarci potpune svinje koje ne tretiraju ljudska bića na ravnopravan način samo zato što nešto imaju, a nešto nemaju, ili je sama priroda tako koncipirana da pravi belaj i unosi razdor u međuljudske odnose.

Ne znam, nemam pojma šta je tačno. Meni je uvijek ta priča oko ravnopravnosti polova išla na živce, jer osjećam da je nekako isfolirana, licemjerna. Feministikinje su mi simpa, a one zadrte su mi strahoviti kreteni. Tako vam je sa svim vatrenim lobistima, nebitno da li je riječ o političarima, borcima za zaštitu prava životinja ili aktivistima gej pokreta. Mislim, ko je ikada igdje imao bilo kakva posebna prava? Zar velika većin svih nije uglavnom sistemski sjebana?

Zapravo, nismo jednaki. Niko nije jednak sa bilo kim, jer smo svi posebni, individualni. Kad pričamo o ravnopravnosti polova, mislim da je objašnjenje pravde najoptimalnije kako bi se taj čvor razvezao: ponašati se na isti način prema svima koji se na isti način ponašaju u istim situacijama. Dakle, ne može Jelena da bude u lošijem položaju na poslu, u političkoj stranci ili bilo gdje u lošijem položaju samo zato što je Jelena. To mi je tako nekako normalno, i ko to ne poštuje-sankcije, koje krivični zakoni, makar oni moderni (čak i kod nas to ima) predviđaju. Prema tome, tu ne smije biti zezanja, jer niko nije i ne smije biti iznad zakona, a pogotovo niko nije bolji samo zato što mu visi ili ne visi.

Uvijek sam smatrao da oni koji najžešće brane nečija prava, da ti najviše štete čine upravo onima čija prava, k`o biva, brane. Svjesno ili nesvjesno. Jer, umjesto da unormale stvari, oni prave ekstremne situacije. A na ekstremne situacije ljudi uglavnom ekstremno i djeluju, a tu vam već polako nestaje racionalnoga, a preovladjuje emotivno. Dodajte tu još i masu i predrasude i imate jedan potpun džumbus.

Ja sam uvijek mislio, muškim šovinizmom nesrećno ranjen, da bih se dobro slagao sa svakom radikalnom feministkinjom. Imam neku svoju kvarnu taktiku. Prvo bih probao odmah onako sirovinski: "daj malo mala, pa da vidiš kako će baja da ti stjera prave ideje". To je, ovako, ruralna varijanta, ali, ispostavilo se, nimalo naivna. S druge strane, ukoliko ne prodje prva opcija, tu je ova druga, daleko kvarnija. Radi se o fenomenu "umiljatog jagnjeta". Tu, zapravo, koristite one stvari koje ste naučili još dok ste bili klinac: jebi ga, umiljavate se kad nešto hoćete Žene su divne, to odmah da znate, i imaju tu osobinu da kod njih lijepa riječ itekako otvara gvozdena vrata Naravno, s obzirom da su one posebne, inteligentne, senzibilne i kreativne, svaka ponaosob ima svoju isto tako posebnu lijepu riječ koja je otključava, tako da nemoj na pamet da vam padne da možete napraviti neke šablone i cake koji prolaze kod svih, ili makar većine Dakle, kad otkrijete pravu riječ, šifru-one vam se otvaraju, i sve je onda fino.

Postoji i treća varijanta, koja takodje može da bude neobično efikasna. Ona se sastoji u tome da, zapravo, ništa ne pokušavate, i da jednostavno budete onakvi kakvi ste i inače, kad tu nema žena. U mom slučaju, riječ je o tome da tako sjedim tu nešto i pušim, bez blage veze o čemu se tu radi, i odajem fini utisak savršeno blesavog lika, koji ne zna ni gdje stoji, ni kud je krenuo, ni kakve to logike sve ima. Ovo definišem kao humanitarni momenat, jer ženama obično bude žao takve budale, pa se onda nekako smilostive, te me njeguju.

Šta znam, valjda sam samo htio reći da budete fini spram žena, jer su one meni neobično drage, koliko god ih često nikad ne razumijem. Naravno, uglavnom nikad ništa ne razumijem, pa mu dodje na isto. Sad kad dodje Svjetsko, e da, to sam mislio reći i naglasiti, pričajte sa njima o taktici Kapela-znaju one više o tome nego što se inače misli. I nemojte to da radite onako reda radi: to vrijeđa svakoga, ne samo njih I onda, vidjećete kako će biti sve to cakum pakum
    Toleranz ist ein Beweis des Mißtrauens gegen ein eigenes Ideal.

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Hoću da se mazim sa feministkinjom ;)

E, crni dess

Iskusan dess (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    175

Citat Original postavio kreptosucks Pogledaj poruku
    E, crni dess
    evo, Kreptosucks me simpatiše Tipičan primjer humanitarnog momenta

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4353

borcima za zaštitu prava životinja

Da ti kaže teta Borac:
    lepo si ovo napisao, i prilično si u pravu - ali sa muškog stanovišta (mislim na one prve dve taktike). U principu, sve je to mnogo lakše nego što izgleda, i zasniva se na proverenoj istini: posebna taktika ne postoji. Tako da je 3. "taktika" i najbolja. U svakodnevnom žargonu ona bi se mogla nazvati "taktika OPUŠTENO".
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Iskusan dess (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    82
    Reputaciona moć
    175

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku

Da ti kaže teta Borac:
    lepo si ovo napisao, i prilično si u pravu - ali sa muškog stanovišta (mislim na one prve dve taktike). U principu, sve je to mnogo lakše nego što izgleda, i zasniva se na proverenoj istini: posebna taktika ne postoji. Tako da je 3. "taktika" i najbolja. U svakodnevnom žargonu ona bi se mogla nazvati "taktika OPUŠTENO".

ok, slušam te, kako ti kažeš

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Sad je u praksi primenio taktiku 2.....

Naravno taktika 3 dolazi kad razbijes sa taktikom 1 i 2....

Kad feministi stavis na tas, hoces li licnu srecu ili svoje drkanje uzviseno, 99,99% ce izabrati svoju srecu, a kao i do tada licemerno k...... okolo o svojim principima....
    To znaci da ceo tvoj sistem ima za posledicu samo jednu mozda nekima nepogodnu stvar, a to je javna prica ce biti totalno drugacija od privatne...

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Slične teme

1. Hocu u SAD
    Autor accca u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15.09.2005., 13:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •