Posao u Australiji

gorenjak:
Pozdrav svima.
Ako neko ima bilo kakve informacije o mogucnosti za odlazak iz Srbije neka podeli sa mnom.


Sta da ti kazem, a da te utesim. Moji bliski prijatelji su 6 godina pokusavali da :arrow: odu na Zeland, i evo, napokon ove godine uspese. Potrosili su brdo para (sa kojima su ovde mogli da pokrenu biznis). Sve sto znam je da pokusas da saznas zvanicni sajt ambasade Zelanda u Londonu i da nekako dodjes do lika koji se zove ARON. Sretno. :razz: ;-)
 
Pa što se odlaska tiče u AU mogu malčice da pripomognem jer intenzivno radim na tome.Opšti uslovi za iseljenje u Au su :
1.mlađi od 45 godina
2.Engleski jezik:Znanje jezika se utvrđuje na osnovu položenog IELTS testa koji obuhvata čitanje,pisanje,slušanje i govor.Potrebno je imati min.po 5 bodova iz svake oblasti.
3.Zanimanje tj.struka koja mora da bude na njihovoj listi zanimanja koja su u potražnji tzv.SOL
4.Radni staž:min.12 meseci u proteklih 18 ako vaše zanimanje donosi 60 poena ili 6 meseci u proteklih 12 meseci ako vaša struka nosi 40 bodova.
Onda se podnosi molba za upoređivanje kvalifikacija.Kada se one priznaju sledi molba za useljenje...www.immi.gov.au Tu sve piše!
 
Lepo kaze covek. Koji vam je, vidite da je super...evo sad ce Slobu da oslobode pa kad dodje imacemo uzivanciju


moj marlon ja sam potrosio $10 hiljada da bih ovde dosao sa tim parama sam mogao da uradim bilo sta a sto se tice slobe ne boj se nece on da izadje ziv iz haga
 
Pa bas me zanima sta bi ti u srbiji sa deset hiljada dolara? Ulozio u neku propalu firmu , a zatim i ti sanjom opet propao, daj bre sta vam je ljudi, zar neznate da je srbija najveca zemlja rizika za ulaganje, ja sam imao isto firmu kao sto rece neko na ovom forumu ulozio pare i sta se deslio, poceli prvo da me deru sa porezima i dazbinama, niko te nepita jesi ista zaradio nego samo plati i ulazi ! Dok nakraju nisam puko i rastavio ugovor kao i ugasio firmu, to ti je brale prava slika srbije. A to sto vidis na televiziji kao neke uspesne biznismene , to ti je opticka varka , to su ti sve mafija i lopovi, a tu spadaju nasi najveci drzavnici (predsednici, poslanici, direktori i stranacki blizi saradnici koji su na vlasti). Nemoj slucajno neko da te zajebe da ulazes novac u srbiju moj ti je savet bolje ga ostavi u nekoj banci da se kote i mnoze nego da ti propadaju a i ti sanjim u srbiji!
Koliko ja poznajem ljude koji su otisli u au, nisu se pozalili jesu rekli da je u pocetku bilo malo tesko dok se nisu navikli, a posla kazu ima gde hoces samo ako hoces da radis(mislio sam na au jer u srbiji samo mozes da ocekujes otpustanje i nezaposlenost do groba, jedino ako se nesto nepromeni vlast koja je uzela toliko mafijaskog maha da neveruje dacemo se oporaviti za narednih sto godina!!




znaj miodrag i ovde ljude otpustaju tako ti i ovde porez te za porez za ovo to se zove kapitalizam
 
bio bi vrlo zahvalan ako bi mi neko poslao adresu,telefon neke agencije koja moze da sredi iseljenicku vizu za australiju ali ne one adrese nekih jadnih likova koji prodaju odstanpane web stranice i naravno adresu ambasade u bg ![/QUOTE]
 
ti brate ako ti je dobro ostani! bice ovde dobro al za 20tak god. a tada cemo svi vec biti deke i bas ce nam biti super! mladost sam vec protracio kod slobe jer nisam ko marko hteo da "nosim gajbe" 8-) mislio sam da od postenog rada moze da se zivi! i evo me sada radim i dalje u drzavnoj firmi (16god. staza) za 230e/mes zena kod privatnika 150e i to nam je dovoljno za racune! a ja gledam u ovog mog seronju (4god) i razmisljam kakva ce njegova mladost biti u srbiji ovakvoj kakva je! meni brate nije dobro i hocu da idem odavde sa sve porodicom!
 
Imam prijatelja u Melbournu . Za pet godina je manje zaradio od mene . Stalno sam sa njim u kontaktu .Jedno vreme sam hteo da odem tamo ali kada sve sabereš i nemam nekog velikog razloga.Jedino u čemu je prednost a to je :mir i stabilnost.
O pederima , sidi i narkomaniji i da se ne piše...
Vratite se vi nazad svi koji ste tamo a ako ne znate šta će te sa parama , prof. Okultis će vas usmeriti...
 
Profesore,profesore! Neznam sta taj tvoj prijatelj radi u melburnu a neznam ni sta ti radis ovde. On verovatno nista a ti ko zna sta jer tamo je socijala oko 600aud a to je dovoljno za skromni stan i klopu mesecno. a da nepricam o tome kako se zivi ako se radi! Tamo se ne zivi za penziju jer kad napunis 60 god starosti iako nemas ni dana staza dobijas tih 600tinak doloresa. Moj kolega iz kancelarije je otisao pre godinu dana i javio se sad prvi put, kaze da ima petocifrenu ustedjevinu a radi za nekom masinom polufizicki posao, doduse on je otisao sam a ja kontam da odem sa zenom i detetom tako da mozda nebi toliko ustedeo ali bi sigurno lepse ziveli ! Tako da nemoj da te lazu i mazu nije tamo robija tamo se od rada moze lepo ziveti!
 
Kada je on otišao u Melbourne tamo su ga prihvatili moji stričevi koji su kapitalisti.Oni su tamo preko 40 godina a moju braću još ne znam , mada se oni više i ne smatraju mojom braćom a kamoli Srbima.Ja tamo planiram da odem iz znatiželje ali u opšte ne sumnjam da tamo nije mirnije , stabilnije i pogotovu za klince perspektivnije . Taj moj prijatelj zarađuje 27 dolara po satu . Njegova supruga ne radi i upravo on tu činjenicu navodi da mu je smetnja po finansijskom pitanju . A što se tiče stana tu grešiš jer je upravo moja strina menadžer u jednoj od najvećih agencija za rentiranje stanova i upravo mu je ona našla stan koji plaća 600 aud . Njegova potražnja mesečno iznosi :
- 600 aud stan
- 110 aud komunalije
- 500 aud hrana
- 500 ostalo , što sve iznosi oko 1800 aud.
Njegova nedeljna zarada je 1080 aud a mesečna oko 4500 aud.Znači njemu ostaje oko 2700 aud.
Suma sumarum 1700 evra mu ostaje mesečno , što je odlično za naše uslove.Znači da on zarađuje 55 evra na dan što i nije nemoguće da se ovde zaradi uz malo hrabrosti , rada , a pošto se o nama radi , i sreće !
Ajde stvarno , opet napominjem da mi je jasno da je Australija - Australija , da realno razmislimo. Da li čovek mora da ode toliko daleko da bi zarađivao 55 E na dan.
Najbolja je tamo varijanta sledeća.
Da se ode dok si stvarno mlad i to sa suprugom i sa bebom koju bi čuvao neko iz porodice dok roditelji rade . Da to sve traje nekih desetak godina da bi dobili tamo još jedno dete a da bi ono prvo krenulo tamo da se školuje . E onda nazad u Srbiju a decu u internacionalnu školu . Roditeljima onda ostaje oko pola miliona evrića što nije sića.....
50000 evra odvojiš za njihovo školovanje 100000 odneseš u Švajcarsku , za 100000 rešiš svoje stanbeno pitanje , za 50000 rešiš finansijsko ( neki sitni ali siguran bisnis) a za 200000 kupiš nekretnine koje rentiraš . Od tog novca kojeg rentiraš uplaćuješ sebi i supruzi socijalno i penziono kao da radiš u neku od najjačih firmi ovde i to na visokom položaju .
I što je najvažnije kući si . I onda uživaj koliko možeš . Sve ovo izgleda kao bajka ali stvarno jedino ovako našem čoveku može biti mirna savest . Otišao , vratio se , stekao iskustva i sada prenosi onima koji ga nemaju.......
 
meni svi pricaju: nema se para tamo,svi rade......bla bla bla..............pa i ovde se radi. da se ne radi ovde,a da se ima ovolicno para super bi bilo.......nego radi se za 200eura...i radcunaj oko 50eura struja,voda,grejanje,tel...........i svako ko je otisao u drugu zemlju....napravio je 2 kuce u srbiji,vozi dobar auto.........da da,nema se para tamo....!!! tz tz tz ima da pocrkamo ovde!!!
 
Da i tamo nemaju praznike toliko puno , a kada ti treba bilo šta ono što bi ti trebalo kao najobičnijem radniku , reći će ti da si za njega radnik (niža vrsta , još pogotovu ako si Srbin).
Opet ponavljam ovde može s da se zaradi i ako nisi kriminalac a ni političar. Samo rad i kefalo....
A to što voze automobile to samo voze one koje su uzeli na kredu a kada se vrate tamo onda svoju kožu ostavljaju po belosvetskim klozetima , da bi ih isplatili.
Bolje je brate vrabac u ruci nego golub na grani.
OSTAJTE OVDJE...
Trebaće te majci Srbiji....
 
malo kasnim na rapravu, ali samo da napisem par redova......
moj rodjeni brat pre dve godine diplomirao, inzenjer energeticar, trazio posao godinu i po dana(traze samo kadrove sa iskustvom), zna engleski odlicno, i nasao posao ali plata 15000din (170e), ali je u struci, stice iskustvo....
ruku na srce, neko vreme je radio za drugu firmu gde je bila jaca plata(400e), ali radio je komercijalu gde on nije bio zadovoljan jer nije za to studirao i gde nije bilo napredovanja u karijeri.....
Stric nam je u australiji, imamo tri brata tamo koji su se tamo lepo snasli (oni su otisli u zlatno vreme pre 18 godina), i sta sad da on uradi?????
Da dirinci za neku sitnu kintu i za ceo zivot da ne vidi sveta ili da ode tamo i da naplati to svoje znanje?
Napominjem da je kucao sigurno na dvadesetak vrata u potrazi za poslom u struci ali svi traze inzinjere sa iskustvom. Pa gde onda da nasi mladi inzinjeri steknu iskustvo?????
U elektro distribuciji je ucestvovao na 5-6 konkursa i svaki put su mu rekli ti si super, javicemo ti o rezultatima i svaki put je dobijao negativan odgovor (namestaljke).
pitanje za vas- koji je prvi korak u njegovom slucaju da sredi sebi papire za odlazak u australiju? Ima 31godinu, neozenjen, stric nam je tamo zaposlen (ono sto se ranije govorilo-kvalitetan sponzor), ima sest meseci u struci, zna engleski.....
 
4profOkultis:gde ti u Srbiji brate mozes da zaradis 50eur dnevno?!?!?!? Ajde vodi i mene molim te za 50 jevreja na dan cu da te ljubim u pedu! Pa ja posle 5 god rada u drzavnoj firmi JEDVA skrpim 200 eur mesecno a ti govoris o 50 eur dnevno? E brate kad pocnes da sljakas i kad zasnujes porodicu dodji onda pa mi pricaj kako je zivot u Srbiji lep...
 
Moze u Srbiji da se zaradi i vise od 50 evra dnevno! Moze i 100 i 200! Samo das duppe pod kiriju i mozes da uzivas.
Ovaj Okultis bre lupa kao maxim po diviziji! Ako im on nadje takav posao za 50 evra dnevno...ja cu njemu da dam 10% od svake plate. :D
P.S. ako ima neko da se javi za Novog Zelanda...potrebne su mi neke inforamcije. Neka se javi na PP. Moze i Australija!
 

Back
Top