Posao u Australiji

Evo,sjetih se:
Da li iste papire o poslu pripremam i zaTRA i za VIZU.Jer u one za vizu traze jos i da navedem 5 glavnih preduzetih duznosti plus zaradjene plate.Takodje traze "payslip" od tekuceg poslodavca.Sto to tachno znachi?
 
opentrade:
Sve informacije o dobijanju vize za rad u Australiji preko agencije sa sertifikatom na www.4etrade.info
Spisak zanimanja ,uslovi,postupak i troskovi.Za zainteresovane i prijava


Dragi opentrade,
Ja imam sponzora koji ce i posao da nadje za mene i muza.To njemu nije problem.U stvari mogu da radim i kod njega.
Meni samo treba pojasnjenje onoga sto sam navela u postu.
Hvala

PS: Ako to umijes da das onda odgovori ovako na forumu da svi vide , a ne da popunjavaju kojekakve formulare na tom sajtu koji si naveo.
 
AMLAP:
Dragi opentrade,
Ja imam sponzora koji ce i posao da nadje za mene i muza.To njemu nije problem.U stvari mogu da radim i kod njega.
Meni samo treba pojasnjenje onoga sto sam navela u postu.
Hvala

PS: Ako to umijes da das onda odgovori ovako na forumu da svi vide , a ne da popunjavaju kojekakve formulare na tom sajtu koji si naveo.

Ljudi moze li neko da mi pomogne:Majka mi radi u zdravstvu,zavrsila je fakultet,tata mi je ne zaposlen ja zavrsavam srednju skolu,isli bi smo za australiju da li mozemo da idemo od jednom svi ili npr. mora mama da radi tamo neko vreme pa tek onda mozemo mi da dodjemo,interesuje me i koliko je mamin posao trazen i koliko moraju maksimum da mi roditelji imaju godina da bismo mogli da odemo,.....

Hvala vam u napred molim vas odgovorite mi na mail koni1@ptt.yu
 
Pogledaj malo ovu brosuru , http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf , nadji zanimanje tvoje mame u njemu.Takodje ako tata ima neki zanat (sto se bas puno trazi u Au) pronadji ovdje.Onaj ko bude nosilac vize morace da polaze IELTS test u Beogradu (engleski jezik) u prostorijama British Council (Terazije).Bez znanja engleskog - nista!

Onaj ko bude nosilac vize mora imati diplomu zavrsene skole + radno iskustvo u toj bransi najmanje 6 god.Ovi dokumenti se salju na procjenu u Au da oni ocijene da li je ta sprema i iskustvo isto kao kod njih.Kad ti vrate pozitivno ocijenjeno pismo , tek se onda radi na sredjivanju papira za vizu (polaganje jezika itd..).Sto se ove stavke tice (procjene znanja) procitaj ovo:http://www.workplace.gov.au/NR/rdon...13E/0/PremigrationApplicationPack5Dec2006.pdf
 
Amlap hvala ti puno puno puno na ovim informacijama,mama mi ima 18 godina radnog staza,imam samo jos jedno pitanje,posto sa nama u stanu zivi i moja rodjena baka to jest tatina majka,kako tu stoje stvari da li postoji mogucnost da i ona dobije dozvolu pa da idemo svi zajedno ili kako.......
E pokusao sam da otvorim ove linkove u tvom pismu ali ne mogu kad ih otvorim u wordu izadju me neki kruzici na japanskom a ne slova:):):):)
kako to da otvorim,ako mozes posalji mi taj spisak zanimanja na e-mail koni1@ptt.yu
HVALA PUNO JOS JEDNOM
 
GoshuMaster:
Ja se spremam za iseljenicku vizu, u tom slucaju je lakse otice nego ako podnosite zahtev za radnu vizu... posle 3 god. dobijate njihov pasosh... i sta cete vise...

OK, ne kontam. Ja sam ovdje pod radnom vizom (457) na cetiri godine, jeli to znaci da nakon tri mogu aplicirati za drzavljanstvo, umjesto 7 kako je inace???
 
koni1:
E i reci mi molim te malo blize sta je sponzor , kako se on dobija ,jel ti on salje noeko garantno pismo ili sta.........

Sponzor je firma koja je voljna da te zaposli i da garantuje za tebe!

U mom slucaju (subclass 457) sponzor je australijska firma koja je registrovana u imigracionom za sponzorstvo radnika iz vana. U stvari sponzorisana radna viza se dobija u 3 koraka. U prvom, firma koja je zeli da bude sponzor se registruje u imigracionom da bude sponzor. U drugom, firma nominuje radnika u imigracionom. Ako ti odobre nominaciju (nakon 2 sedmice), dobijesh broj nominacije i sa njim predajes zahtjev za vizu. I sve se radi u imigracionom u australiji i u ambasadu kod nas odesh samo da ti udare vizu u pasos :lol:
 
opentrade:
Sve informacije o dobijanju vize za rad u Australiji preko agencije sa sertifikatom na www.4etrade.info
Spisak zanimanja ,uslovi,postupak i troskovi.Za zainteresovane i prijava

Ako vize radite preko agencije, TA agencija MORA da bude registrovana u australijskom imigracionom za obavljanje takvih usluga. Takodje, u aplikaciji za bilo koju vizu morate navesti koja agencija vam je pomagala oko vize i koliko ste joj platili za to.
Moja je preporuka da, ako uzimate agenciju, radite to preko nase agencije u australiji, a ne preko neke cipiripi agencije koja uz nekretnine radi i vize :roll:

Mislim da sam vidio nasu agenciju ovdje u liverpoolu u sidneju, ako nekog zanima, potrazicu koja je.
 
Hvala VM1980,e a zanima me u vezi ovog IELTS testa,cuo sam da je potrebno da se uzme minimum po 5 bodova iz citanja slusanja pricanja i pisanja,Jel to tacno i koliko je maksimum bodova pa je potreban minimum od 5 da bi prosao,Jel tezak taj test?:):):)
 
Za test neko kaže da nije težak a neko kaže da jeste.Ja nijesam bila već planiram da polažem u junu.Moram zbog toga u Beograd.Sada se uveliko pripremam i učim.Ako je tvoja majka medicinski radnik, mislim da ona mora da polaže jezik na stručnom nivou.Sva objašnjenja ćeš naći u priručniku Booklet 6 (General skilled migration) na sajtu www. immi.gov.au i na samom sajtu.Takođe ćeš naći i ono za babu, kako ona da ide sa vama.
Ako imate rođaka u Au bilo bi dobro da vam bude sponzor. U tom bookletu (on je na engleskom) imaš objašnjenja za sve vize, odštampaj ga i lagano čitaj.

Pozdrav,
 
Za Damira ne znam , valjda se javi,a ja sam poslala moja dokumenta u subotu DHL-om direktno TRA.To su dokumenta o završenom obrazovanju,radno iskustvo fotokopija pasoša, opisi predmeta pohađanih u školi, opis radnog mjesta i moje dužnosti na poslu, moj kratki CV.Sve prevedeno na Engleski i zajedno sa ovjerenim kopijama na našem jeziku poslala u paketu.

Poslije dobijanja instrukcija od strane Reserve Bank of Australia uplatila 300 AUD i priložila još i taj papir zajedno sa dokumentima.

Trenutno pratim pošiljku na netu , jutros je napustila Amsterdam.
 
Ah,da!

Držite palčeve da me TRA ne odbije.Sredinom juna idem u Bg na IELTS,ali se ne nadam puno jer nijesam imala puno vremena da učim.Inače,uvijek kad nešto isplaniram mora mi se nešto iskomplikovati.Ali ako sad ne dobijem tu famoznu ocjenu 5 valjda ću drugi put.
Idem da vidim kako to izgleda.
 

Back
Top