Posao u Australiji

cages:
E brate kad pocnes da sljakas i kad zasnujes porodicu dodji onda pa mi pricaj kako je zivot u Srbiji lep...


On je počeo da šljaka sa 16 godina a zasnovao je porodicu sa 24 godina. Prošao je dva rata , i bio u njima učesnik i opet misli da je Srbija ne zamenljiva , samo što najpre trebaju ljudi da se promene i njihove loše osobine , čast naravno izuzecima ..........
 
prof.Okultis:
Ajde stvarno , opet napominjem da mi je jasno da je Australija - Australija , da realno razmislimo. Da li čovek mora da ode toliko daleko da bi zarađivao 55 E na dan. J

a bi otishao i da je zarada 35 evra na dan. Australija ima najbolja mesta za base jump! I za ostale x3m sportove. Jedino sto bi mi falilo je drustvo, a to jedino je i presudno.
 
ovde u Srbiji nema radosti,zato ljudi ko moze neka bezi glavom bez obzira.Svi koji su negde otisli kukaju kako je tesko,ali niko ili skoro niko se ne vraca.Ja sam vlasnik privatne radnje,radim po ceo dan,i jedva prezivljavam,i rado bi negde zapalila.
 
miodrag2005l:
Pa bas me zanima sta bi ti u srbiji sa deset hiljada dolara? Ulozio u neku propalu firmu , a zatim i ti sanjom opet propao, daj bre sta vam je ljudi, zar neznate da je srbija najveca zemlja rizika za ulaganje, ja sam imao isto firmu kao sto rece neko na ovom forumu ulozio pare i sta se deslio, poceli prvo da me deru sa porezima i dazbinama, niko te nepita jesi ista zaradio nego samo plati i ulazi ! Dok nakraju nisam puko i rastavio ugovor kao i ugasio firmu, to ti je brale prava slika srbije. A to sto vidis na televiziji kao neke uspesne biznismene , to ti je opticka varka , to su ti sve mafija i lopovi, a tu spadaju nasi najveci drzavnici (predsednici, poslanici, direktori i stranacki blizi saradnici koji su na vlasti). Nemoj slucajno neko da te zajebe da ulazes novac u srbiju moj ti je savet bolje ga ostavi u nekoj banci da se kote i mnoze nego da ti propadaju a i ti sanjim u srbiji!
!
Miodrag je u pravu sto se ovoga svega tice. Moji su takodje otvorili firmu pre 10 godina. Imali smo 3 knjizdre, 10 zaposlenih radnika. Zbog silnog poreza i losije ek. situacije, ostala je samo 1 koja radi tek da otplati sopstvene troskove. Moja sestra je otisla u S.Diego i lepo se snasla. Za mesec dana uzme 10 puta vecu platu nego ja ovde (oko2500$).
 
Ljudi moji sta vam je!
Losa je situacija svuda u Evropi a kamoli kod nas.J a sam dosao u FR 1993 god i mogu reci lepo se snasao.Kupio i otplatio stan ovde u FR ,napravio kucu u Valjevu i sada uzivam.Vozim isti auto vec 10 god(necega covek mora da se odrekne da bi ,nesto stekao)ali imam nesto iza sebe.Danas je i ovde stanje tesko.Plata koju sam dobio kada sam poceo da radim bila je 1000 evra(1996 god) a ta ista plata (minimalni dohodak)je i danas ista posle 10 god i svih poskupljenja.Stan koji sam kupio 1997 za 310000 FFR(50000 evra)prodao sam prosle godine za 158000 pa vi vidite sada.Kirija malog stana u Parizu (30 km)je oko 700 evra a od plate onda ne ostaje mnogo.Obavezno je da dvoje rade da bi se nesto steklo inace nista od zapada.
 
Ja da se vratim na temu New Zealand-a. Do prosle godine sam znala za jednog coveka koji je proteklih 10-tak godina radio na temu iseljenicke vize za nashe ljude tamo. Mnogi su otishli preko njega i ja sam ga kontaktirala ali se na kraju ispostavilo da sam otishla sasvim na drugi nacin. Ono sto je meni sada zao jeste sto je taj njegov broj koji ja imam iskljucen tj.nedostupan. Izgleda je covek i sam na kraju zapalio. A za sam NZ imam samo reci hvale.Ono sto je sigurno jeste da nikome pare ne padaju sa neba pa makar to bilo i u zemlji u kojoj ne postoji siromastvo ali NZ je zemlja u kojoj se pruzaju sanse i jedino ako si zaista toliko nesnalazljiv mozda ne uspesh.Ali realno znam gomilu nashih porodica koji su doshli trbuhom za kruhom i koji sada imaju ne po jednu vec po dve kuce od kojih jedna isplacuje kredit za obe.Sredjene zivote i sigurne poslove. Jedina mana moze biti to sto je toliko sve civilizovano i sredjeno da moze postati monotono,ali zato su ludi Novozelandjani izmislili toliko extrime sportova bash iz razloga sto im je zivot toliko dobar i u izobilju.Ono sto je nezgodno za doseljenike je to sto je od pre dve godine NZ povecao drasticno bodove za useljenicku vizu a sve iz razloga da se manu vishe onih "gamadi" u vidu Indonezana,Tajki,Kineza i ostalih azijata. Toliko su ih zaokupirali i brojcano se namnozili da sada na NZ-u ne mozes ulicom da prodjesh a da medju more Azijata vidish belca(ruku na srce i Maori polako postaju nekako CHINEsee,valjda se meshaju sa ovima :( . Ali ono sto je ok za nashe ljude jeste sama ta cinjenica da smo belci i da smo iz Evrope a Novozelandjani to postuju i blagonaklono gledaju na to. Tako da prva ambasada ustvari nama najbliza iz Bg-a je u Hagu. Preko DHL-a papirice u kovertu kontakt i saljite.Pre toga naravno pogledajte na official site-u Vlade NZ koliko bodova treba da imate pre samog apliciranja itd.
 
Sto se tice kanade i australije-n. zelanda:

nadjite nekoga koji odlicno vlada engleskim jezikom, pronadjite sajtove advokata i vidite ko sve od njih radi useljenicke vize. Napisite opsirno pismo sa svim podacima za decu i vas. Posaljite i sliku. Javice vam se barem jedan i poslace vam formulare.
Znajte ko god vam trazi pare unapred, taj nije pravi.
Ako vam kaze da ste mu duzni po zavrsetku posla 3500 do 5000$, kada sletite u navedenu zemlju - taj je pravi. Mnogi znaju koji su to advokati ali to kriju, ???
 
hipos:
Profesore,profesore! Neznam sta taj tvoj prijatelj radi u melburnu a neznam ni sta ti radis ovde. On verovatno nista a ti ko zna sta jer tamo je socijala oko 600aud a to je dovoljno za skromni stan i klopu mesecno. a da nepricam o tome kako se zivi ako se radi! Tamo se ne zivi za penziju jer kad napunis 60 god starosti iako nemas ni dana staza dobijas tih 600tinak doloresa. Moj kolega iz kancelarije je otisao pre godinu dana i javio se sad prvi put, kaze da ima petocifrenu ustedjevinu a radi za nekom masinom polufizicki posao, doduse on je otisao sam a ja kontam da odem sa zenom i detetom tako da mozda nebi toliko ustedeo ali bi sigurno lepse ziveli ! Tako da nemoj da te lazu i mazu nije tamo robija tamo se od rada moze lepo ziveti!
kako planirate da odete za australiju?preko ambasade ili ?
 
nisam zvala mada sam ja planirala preko australian.neta,ono na 4 god.pa inda mogu traziti stalni boraak i drzavljanstvo.ako ne pokusacu preko ambasade.znas vec da AKO NESTO MNOGO ZELIS,TO SE I OSTVARI..........
 
PA I MENI BI ODGOVARALO ZA NEKIH GODINU DANA,ALI USLOV JE DA ODES NA 4 GOD.I DA ZIVIS U NEKOM MANJEM GRADU DOK TI NE ISTEKNE VIZA NA 4 GOD.A KADA SE VEC SREDIS MOZES ZIVETI BILO GDE.PA MENE INTERESUJE KAKVI SU TI MANJI GRADOVI?DA LI SU LEPI,DA LI SU PLATE DOBRE I KOLIKO SU UOPSTE PLATE U AU?
 
Na australija.net-u pise:

Zagarantovana minimalna cena rada za sva zanimanja, na godisnjem nivou je $39,100 AUD, dok je za menadzere I strucnjake za informacione sisteme zagarantovana minimalna cena rada $50,775 AUD.
A sto se tice tih manjih gradova, nemam pojma kakvi su, a ne znam ni koga da pitam, jer je ova moja drugarica bila samo u Melburnu i Sidneju.
 
Ne, to je 39 ili 50 hiljada AUD godisnje. Podeli sa 12 meseci i dobices koliko je mesecno.
Ja sam racunala i to bi za mene bilo 4231 AUD mesecno, tj. oko 2538 evra mesecno (DALEKO BOLJE NEGO OVDE).
Mislim da stan ili kucica moze da se iznajmi (u nekom normalnom kraju, da nije previse luksuzno, ali da nije ni lose) za oko 1000 AUD mesecno, mozda cak i manje, ali to moram da pitam, zaboravila sam.
Nego, jel ti odgovaraju ovi australija.net-a? Meni nikako da odgovore.
 
odgovaraju ali sa zakasnjenjem,pa nismo samo nas dve zainteresovane!na prvi imejl su mi odgovorili posle nedelju dana ,a na drugi odmah!.a plate uopste nisu lose!uostalom ja idem sa muzem,zato sam u plusu....a koju skolu si ti zavrsila??
 
Meni su na prvi odgovorili sutradan, a na drugi sam ih bas dugo cekala, sigurno 10-12 dana. A jako sam nestrpljiva. :-)
Zavrsila sam FON, odsek za informacione sisteme.
Ja bih isla sa deckom i sa drugom i drugaricom (onom kojoj mama zivi u Australiji).
 
Nemam pojma. Ja mislim da to zavisi od nekih bodova. Znam da za iseljenicku vizu moras da imas 120 bodova. Na radni staz veci od 3 ili 4 godine dobijas 10 bodova (ili tako nesto). E, sad ako ti i bez toga imas 120 bodova, super. Ja imam tek 9 meseci radnog staza. Jel ti radis?
 
Evo ja sredjujem za AU, poceo sam prosle godine, i nedavno sam polao drugu fazu, posto mi je prva faza uspesno zavrsena. Sto ja radim to je iseljenicka viza, i trebalo bi da ti zanat bude trazen u AU, to ti je prvo, ako ti je trazen imas sanse da pocnes. Ima dosta papira za sredjivanje i slanje. Ako te interesuje poslacu ti na Mail sta ti sve treba za 1,2,3 fazu.
 

Back
Top