nije politiccka tema vetj pitanje
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: nije politiccka tema vetj pitanje

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano nije politiccka tema vetj pitanje

nije potrebno da sad razgrcemo ratne godine ali me nesto zanima

ja ne volem hrvate niti muslimane da mi neko "plati" to jest nudi debelu lovu ja nebi otisla u hrvatsku na more kao shto kad putujem u BL nikad ne svratim u hrvatski kafic pored puta da se recimo osvjezim nekim picem, dakle moje zadnje odmaralishte se nalazi u austriji, gde nesto prezalogajim gde se osvezim i gde odem do toaleta! Ja dakle sasvim svjesno nemam namjeru da hrvatima ostavim ijedan euro dobrovoljno.

Recimo isto se vazhi kad stignem u BL, ja nemam namjeru da odlazim do sanskog mosta, posledni put sam u njemu bila za vrijeme titine jugoslavije.

kad krenem ka trebinju ja u federaciji niti sipam gorivo, niti kupujem grickalice, niti se zaustavljam autom ponesem sve od kuce i krenem ka hercegovini.

ali sto me najvise cudi jest da sve da vidim neku saobracajku na stranim teretorijama gde je na autima nalepita sahovnica ili bosanske zvjezdice ja nebi ni stala da pomognem, iako imam sigurno znanje da pruzhim prvu pomoc od smirivanja do reanimacije.

neki kazu da je to strahota kolko ja mrzim pa ja mislim da to nije mrznja jer nebi isla da im palim kuce ali isto tako nebi pomogla da ugasim plamen............

ja ne shvatam kako neko moze da ide na njihovo more ili u njihove gradove kao turista!?
    ja ne mogu da shvatim da se neko dobrovoljno druzi sa hrvatima i muslimanima?

ja sam odlazila dole i za vrijeme rata videla sam svasta mnogo tragicnih prica, spavanje u tim godinama je bilo svakakvo trebalo se naviknuti da oko sklopis a na daleko se cuje "prva linija" danju nocu, nocu danju i miris baruta danju nocu, nocu danju.

Aktivan član Dača R (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: nije politiccka tema vetj pitanje

Citat Original postavio NidjeVeze®SpetljanaUZivot Pogledaj poruku
    nije potrebno da sad razgrcemo ratne godine ali me nesto zanima

ja ne volem hrvate niti muslimane da mi neko "plati" to jest nudi debelu lovu ja nebi otisla u hrvatsku na more kao shto kad putujem u BL nikad ne svratim u hrvatski kafic pored puta da se recimo osvjezim nekim picem, dakle moje zadnje odmaralishte se nalazi u austriji, gde nesto prezalogajim gde se osvezim i gde odem do toaleta! Ja dakle sasvim svjesno nemam namjeru da hrvatima ostavim ijedan euro dobrovoljno.

Recimo isto se vazhi kad stignem u BL, ja nemam namjeru da odlazim do sanskog mosta, posledni put sam u njemu bila za vrijeme titine jugoslavije.

kad krenem ka trebinju ja u federaciji niti sipam gorivo, niti kupujem grickalice, niti se zaustavljam autom ponesem sve od kuce i krenem ka hercegovini.

ali sto me najvise cudi jest da sve da vidim neku saobracajku na stranim teretorijama gde je na autima nalepita sahovnica ili bosanske zvjezdice ja nebi ni stala da pomognem, iako imam sigurno znanje da pruzhim prvu pomoc od smirivanja do reanimacije.

neki kazu da je to strahota kolko ja mrzim pa ja mislim da to nije mrznja jer nebi isla da im palim kuce ali isto tako nebi pomogla da ugasim plamen............

ja ne shvatam kako neko moze da ide na njihovo more ili u njihove gradove kao turista!?
    ja ne mogu da shvatim da se neko dobrovoljno druzi sa hrvatima i muslimanima?

ja sam odlazila dole i za vrijeme rata videla sam svasta mnogo tragicnih prica, spavanje u tim godinama je bilo svakakvo trebalo se naviknuti da oko sklopis a na daleko se cuje "prva linija" danju nocu, nocu danju i miris baruta danju nocu, nocu danju.
    Ti si samo devojčica koja ima gomilu negativne energije koju mora da usmeri u nekom pravcu, a najlakše je kroz stereotipe prema narodima. Na kraju, verovatno si tako i vaspitavana! To što ti ne želiš da pomogneš Hrvatu ili Bosancu u nevolji možda nije mržnja, ali je posledica nekih drugih negativnih osećanja (nemoj misliti da su manje grozna od mržnje) koja te definitivno čine manje čovekom od drugih. Ako tebe ne dotiče patnja malog deteta ili čoveka koja se dešava pred tvojim očima, bez obzira koje su oni nacionalnosti...zapitaj se šta nije u redu sa tvojim osećanjima (neosećanjima). Znam da ne vredi ubeđivati osobu kao što si ti da promeni mišljenje i napusti stereotipe. Mogu samo da ti preporučim tri stvari:

1. Nađi način da kanališeš tu negativnu energiju.
    2. Informiši se malo o tome koja vrsta ljudi je sklona stereotipima, prostim generalizacijama i nacionalizmu!
    3. I pobogu...popravi gramatiku. Sramota je praviti ovakve gramatičke greške.
    Poslednji put ažurirao/la Dača R : 11.06.2010. u 14:27

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ako ti je 86 godishte onda mi stvarno nemam sta pricati jer si ti igrao zmurke za vrijeme rata!

ne shvatam kako neke osobe brzo zaboravljaju i stim oprashtaju da li mu ubijo lesija ili brata oni prelaze preko toga!

jesam vaspitavana da nisam jugoslovenka vetj srpkinja iz jugoslavije tad sam vise sladoleda pojela od jedne merime iz mostara no iko drugi ipak je ta merima zapalila moju kucu u vrapcicima! merima je bacila kamen a ja da oprostim merimi iako znam da ce merima opet da baci kamen samo ako se njoj pruzi prilika!?

zbog toga zivim u banja luci, to jest tamo sam se odselila

Aktivan član Dača R (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio NidjeVeze®SpetljanaUZivot Pogledaj poruku
    ako ti je 86 godishte onda mi stvarno nemam sta pricati jer si ti igrao zmurke za vrijeme rata!

ne shvatam kako neke osobe brzo zaboravljaju i stim oprashtaju da li mu ubijo lesija ili brata oni prelaze preko toga!

jesam vaspitavana da nisam jugoslovenka vetj srpkinja iz jugoslavije tad sam vise sladoleda pojela od jedne merime iz mostara no iko drugi ipak je ta merima zapalila moju kucu u vrapcicima! merima je bacila kamen a ja da oprostim merimi iako znam da ce merima opet da baci kamen samo ako se njoj pruzi prilika!?

zbog toga zivim u banja luci, to jest tamo sam se odselila
    Kako neko brzo zaboravlja i oprašta? Pa zato što je ljudima potrebno da oproste, zaborave, da žive srećno. Normalno, ko je preživeo manje gubitke taj će oprostiti brže, ko je preživeo veće gubitke, njemu će trebati malo više vremena. Ali prosto ljudski je opraštati, isto kao i grešiti (a svi smo grešili) i potreba je svakog čoveka da živi u miru i sreći. Sreća mnogo više prija nego ogorčenje. Ja apsolutno razumem da si ti pretrpela gubitke tokom rata i negativna osećanja su sasvim normalna reakcija! Razumem i kako se osećaš (nisam preživeo gubitke ali...empatičan sam ako ništa drugo ). Moj ti je prijateljski savet da se boriš protiv tih osećanja, zbog tvog mentalnog zdravlja ako ništa drugo! Znam da će biti teško ali...

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4353

Tema je mogla biti o mržnji, ali ne koncipirana na ovakav način ... jer - ma koliko naslov negirao da je reč o političkom pitanju - ipak jeste. Mogla se, recimo, otvoriti tema o mržnji (uopšteno), ili o ksenofobiji, što bi već bilo prihvatljivije za ovaj pdf. Ali kada kažeš, pored ostalog: "ja ne shvatam kako neko moze da ide na njihovo more ili u njihove gradove kao turista!?ja ne mogu da shvatim da se neko dobrovoljno druzi sa hrvatima i muslimanima?" - onda je to nešto sasvim drugo.

Govor mržnje je zabranjen Pravilnikom Krstarice.

p.s. Psycho_86 je dao par korisnih saveta.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Slične teme

1. Ova tema nije za sve!
    Autor odzacar u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 16.03.2009., 21:44
  2. NIJE TEMA
    Autor avesic u forumu Žene
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 16.07.2005., 15:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor